• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Europejska konferencja nt. podzespołów do urządzeń kosmicznych, Noordwijk, Holandia

  22.11.2010. 15:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 15-17 marca 2011 r. w Noordwijk, Holandia, odbędzie się europejska konferencja nt. podzespołów do urządzeń kosmicznych.

  W ciągu ubiegłej dekady europejscy producenci podzespołów do urządzeń kosmicznych, użytkownicy, agencje krajowe i Europejska Agencja Kosmiczna pracowali nad działaniami koordynacyjnymi, aby udostępnić europejskim systemom kosmicznym więcej podzespołów. Te działania były wspólnie wdrażane w ramach różnych programów, takich jak europejska inicjatywa dot. podzespołów do urządzeń kosmicznych [European Component Initiative] (ECI), programy technologiczne agencji i roczne działania kwalifikacyjne.

  Wydarzenie przygotowano jako otwarte i integrujące forum, które umożliwi prezentację i dyskusję nad obecną i przyszłą współpracą w zakresie europejskich podzespołów do urządzeń kosmicznych. Zapewni ono przegląd bieżącej sytuacji i omówienie niezbędnych działań w celu zabezpieczenia dostępności odpowiednich podzespołów do europejskich systemów kosmicznych. Konferencja obejmie również zasoby niezbędne do zapewnienia skutecznych działań rozwojowych, ewaluacyjnych, kwalifikacyjnych i zaopatrzeniowych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 22.11.2010. 15:49  


  Najnowsze