• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Europejskie Regionalne Forum Gospodarcze 2008, Nova Gorica, Słowenia

  20.02.2012. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 5-6 czerwca w słoweńskiej miejscowości Nova Gorica odbędzie się Europejskie Regionalne Forum Gospodarcze (EREF) 2008.

  Głównym tematem EREF 2008 ma być rola partnerstw publiczno-prywatnych (PPP) i funduszy prywatnych w dziedzinie badań i rozwoju technologicznego (BRT), innowacji i edukacji. Forum ma zachęcać i motywować uczestników do zwiększania swej konkurencyjności opartej na wiedzy oraz do wniesienia wkładu w przyspieszenie realizacji koncepcji Europejskiej Przestrzeni Badawczej (EPB).

  Na EREF 2008 spotkają się wyżsi przedstawiciele władz regionalnych oraz biznesu, środowiska nauki, innowacji i edukacji, a także zainteresowane strony z Europy Południowo-Wschodniej i Wschodniej.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Baltic Business Forum – odbywające się od 2009 międzynarodowe forum gospodarcze, będące corocznym miejscem spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki z obszaru państw Europy Zachodniej, Środkowo-Wschodniej i Azji. Pomysłodawcą oraz organizatorem pierwszej edycji Forum była Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Następne edycje organizowane były przez stowarzyszenie Europe North East Association (dawniej Baltic Business Forum). Główny trzon uczestników i prelegentów Forum stanowią przedsiębiorcy z krajów Europy Środkowo- Wschodniej i Azji. Wiktor Wojciechowski (ur. 1977) - doktor nauk ekonomicznych, polski ekonomista i publicysta. Ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2004-2008 pracował dla Narodowego Banku Polskiego, gdzie m.in. kierował Zespołem ds. Badań Rynku Pracy, a także wchodził w skład Rady Edukacji Ekonomicznej NBP. Obecnie jest członkiem Zarządu i Dyrektorem Działu Analitycznego Forum Obywatelskiego Rozwoju. Nogometno Društvo Gorica - słoweński klub piłkarski, grający obecnie w pierwszej lidze, mający siedzibę w mieście Nova Gorica leżącym na zachodzie kraju.

  Goriška − tradycyjny region geograficzny w zachodniej Słowenii, przy granicy z Włochami, część Przymorza Słoweńskiego (Primorska). Głównym ośrodkiem jest miasto Nova Gorica. Športni park Nova Gorica – wielofunkcyjny stadion w Novej Goricy, w Słowenii. Został otwarty w 1964 roku. Może pomieścić 3066 widzów. Na stadionie swoje spotkania rozgrywa drużyna ND Gorica.

  Olimpiada Innowacji Technicznych – coroczna olimpiada przedmiotowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowana w latach 2008-2013 przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, stowarzyszenia naukowe i naukowo – techniczne, wspólnie z wybranymi placówkami edukacyjnymi, jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na podstawie rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej. Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) powstało w 2003 roku. Rolą tej jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest wspieranie rozwoju nowoczesnej nauki m.in. poprzez marketing innowacji i badań naukowych, popularyzację wiedzy i promocję nowych metod komunikacji naukowej oraz aplikowanie o fundusze na rozwój uczelni.  Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2008 odbyły się w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě, w dniach 19 lutego - 24 lutego 2008 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów. Socza (słoweń. Soča, wł. Isonzo) – rzeka przepływająca przez Włochy i Słowenię, wypływa z Alp Julijskich i uchodzi do Zatoki Weneckiej koło Monfalcone. Długość – około 140 km. Nad Soczą leżą Kobarid i Nova Gorica po stronie słoweńskiej oraz Gorycja i Monfalcone po stronie włoskiej.

  Gorycja (wł. Gorizia, słoweń. Gorica, friul. Gurize, niem. Görz) – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Friuli-Wenecja Julijska, w prowincji Gorycja, przy granicy ze Słowenią, u podnóża Alp Julijskich. Siostrzane miasto słoweńskiej Novej Goricy.

  Przymorze (słoweń. Primorska, wł. Litorale, niem. Küstenland) − region geograficzny w zachodniej Słowenii, przy granicy z Włochami, słoweńska część dawnego Pobrzeża Austriackiego; złożony z Goriški i słoweńskiej części Istrii. Głównymi ośrodkami są miasta Nova Gorica i Koper.

  Klasztor Kostanjevica, słoweński Samostan Kostanjevica, włoski Castagnevizza – franciszkański klasztor w mieście Nova Gorica, w obecnej Słowenii. Klasztor wraz z kościołem Zwiastowania położony jest na wzgórzu nad przedmieściem Pristava, blisko granicy włoskiej. Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) - międzynarodowy kongres środowisk biznesowych, który od roku 2011 odbywa się w Sopocie z udziałem wybitnych ekonomistów i innych ekspertów, a także przedstawicieli świata nauki, kultury i polityki. Forum jest organizowane przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE miastem Sopot oraz wiodącymi firmami i instytucjami.

  Dodano: 20.02.2012. 17:17  


  Najnowsze