• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Farmakogenomika onkologiczna i terapie ukierunkowane, Cambridge, Wlk. Brytania

  28.12.2012. 16:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 15 - 17 września 2013 r. w Cambridge, Wlk. Brytania, odbędzie się wydarzenie pt. "Farmakogenomika onkologiczna i terapie ukierunkowane" (Cancer Pharmacogenomics and Targeted Therapies).

  Opracowywanie nowych terapii onkologicznych w coraz większym stopniu opiera się na wiedzy o podstawach molekularnych nowotworów. Zważywszy na wyczerpujący opis genomiczny, transkryptomiczny i epigenomiczny zmian, jakie zachodzą z powodu nowotworów, który powstaje dzięki podejmowanym na całym świecie pracom, farmakogenomika stanie na czele nowej generacji racjonalnie opracowanych terapii onkologicznych, obejmujących biomarkery molekularne.

  Konferencja umożliwi naukowcom i badaczom klinicznym ze środowiska akademickiego i przemysłowego wymianę poglądów na temat najnowszych trendów i osiągnięć. Wydarzenie poświęcone będzie również kluczowym wyzwaniom w projektowaniu, opracowywaniu i wdrażaniu klinicznym ukierunkowanych terapii onkologicznych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Systemowe leczenie nowotworów - wspólne określenie stosowane wobec metod ogólnoustrojowej terapii nowotworów złośliwych, obejmujące chemioterapię, hormonoterapię oraz metody biologiczne. Terapia systemowa wykorzystywana jest w przypadku nowotworów rozsianych, ale obarczona jest bardzo dużym ryzykiem objawów niepożądanych, często jest także bardzo kosztowna. Pracownik wiedzy – jedna z najbardziej znanych definicji pracownika wiedzy "knowledge worker" stworzona przez T. H. Davenporta stwierdza, że mają oni wysoki stopień wiedzy specjalistycznej, wykształcenie lub doświadczenie, a wykonywana przez nich praca wymaga tworzenia, dystrybucji oraz wykorzystywania wiedzy. Pracownicy wiedzy to nowa kategoria specjalistów, których podstawowym zadaniem jest produktywne wykorzystanie i wymiana wiedzy. Odpowiadają oni za kreowanie i wdrażanie nowych pomysłów, dzięki którym organizacje dopasowują strategię do zachodzących coraz szybciej zmian w otoczeniu biznesowym. Ich podstawowym zadaniem jest poszukiwanie, wymiana, łączenie i wykorzystanie wiedzy wewnątrz organizacji i poza jej granicami. Farmakogenomika - dział nauki z pogranicza farmakologii i genetyki zajmujący się badaniem wpływu całego genomu danej osoby (polimorfizm genów) na odpowiedź na farmakoterapię, a także na badaniu genomu w celu wykrycia nowych potencjalnych punktów uchwytu dla leków.


  HIPEC - Hyperthermic Intraperitoneal Chemotherapy (pol. dootrzewnowa chemioterapia perfuzyjna w hipertermii) – procedura chirurgiczno-onkologiczna służąca do leczenia przerzutów nowotworów do otrzewnej. Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Terapia manualna – forma terapii zaburzeń narządu ruchu. Jest często błędnie utożsamiana z kręgarstwem, które w przeciwieństwie do terapii manualnej nie posiada żadnych podstaw w źródłach wiedzy medycznej. Należy do dziedziny fizjoterapii i jest poparta badaniami naukowymi. Hormonoterapia nowotworów - hormonoterapia jako metoda leczenia nowotworów, w których etiologii uczestniczą czynniki hormonalne. Opiera się na zmianie środowiska hormonalnego, co hamuje wzrost nowotworów hormonozależnych.

  71. ceremonia wręczenia Złotych Globów za rok 2013, nagród przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) odbędzie się 12 stycznia 2014 roku w Beverly Hilton Hotel w Hollywood. Ceremonię na terenie USA transmitować będzie stacja NBC. Wydarzenie to będzie transmitowane w ponad 160 krajach. Internet Group SA, działający od 2000 r., to jeden z pierwszych w Polsce holdingów spółek wyspecjalizowanych w projektowaniu i wdrażaniu programów marketingowych wspierających sprzedaż. Działa w obszarze nowych mediów i nowych technologii. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Anestezjolog jest to lekarz posiadający specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii. Do obowiązków lekarza anestezjologa należą: znieczulanie pacjentów wymagających operacji, leczenie pacjentów oddziału intensywnej terapii, leczenie bólu ostrego i przewlekłego oraz resuscytacja.

  XII Sopot TOPtrendy Festiwal odbędzie się w dniach od 30 maja do 1 czerwca 2014 roku w sopockiej Operze Leśnej. Organizatorem festiwalu jest telewizja Polsat, która będzie też transmitowała wydarzenie na swojej antenie.

  Pembroke College (Cambridge) - trzeci najstarszy koledż wchodzących w skład Uniwersytetu w Cambridge. Jeden z największych koledżów oraz, według nieoficjalnej Tabeli Tompkinsa, koledź cieszący się bardzo dobrymi wynikami. Terapia zajęciowa – rodzaj ergoterapii, która ma za zadanie uaktywnić pacjenta poprzez wykonywanie określonych czynności mających również charakter usprawniania psychicznego, fizycznego, a mogą służyć również preorientacji zawodowej (przezawodowienie lub przekwalifikowanie). Metoda jest wykorzystywana powszechnie w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

  Tour de France 2014 będzie 101 edycją wyścigu. Odbędzie się między 5 a 27 lipca 2014 roku. Będzie składać się z 21 etapów. Wyścig rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy. Terapia komórkowa - rozwijająca się w medycynie gałąź terapii, polegająca na wykorzystaniu ludzkich komórek do regeneracji uszkodzonych tkanek lub narządów pacjenta. Komórki te mogą pochodzić z tego samego pacjenta, lub od dawcy. Metoda ta różni się od przeszczepów tym, że korzysta się w niej nie z całych narządów lub tkanek, ale z wyizolowanych, oczyszczonych i czasem zmodyfikowanych komórek. Do terapii komórkowej często stosuje się komórki macierzyste lub progenitorowe, które posiadają wewnętrzny potencjał regeneracji uszkodzonych tkanek. Przykładowo, ostatnio pojawia się coraz więcej doniesień o skutecznym wykorzystaniu komórek macierzystych pochodzących ze szpiku kostnego do regeneracji mięśnia sercowego po zawale.

  Marcus Buckingham - absolwent Cambridge University, gdzie zdobył tytuł magistra nauk politycznych. Podczas studiów w Cambridge, został zatrudniony przez profesora psychologii Donalda O. Clifton, założyciela Selection Research, Incorporated (SRI). SRI zajmowało się rozwijaniem metod przeprowadzania wywiadów, które pozwalają firmom zidentyfikować talenty jednostek, aby jak najlepiej dopasować ludzi do ról. Jednym z osiągnięć jego pracy było opracowanie tzw. Testu Gallupa.

  Dodano: 28.12.2012. 16:37  


  Najnowsze