• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • festiwal filmów wirusowych Virnick 2009

  16.04.2009. 15:18
  opublikowane przez:

  Zapraszam Was do udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Wirusowych Virnick, który odbędzie się w Krakowie, 19-21 czerwca. Podczas konkursu, zostaną wyłonione najlepsze filmy wirusowe roku w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej, w tej drugiej będą mogły brać udział m.in.: agencje reklamowe, interaktywne i PR.Film wirusowy zwany "Viralem" to klip video, który charakteryzuje się dużą dawką humoru, maksymalnym wykorzystaniem obrazu i dźwięku, często wywołuje skrajne emocje.

  "Virale" zyskują popularność poprzez udostępnianie i rozpowszechnianie ich w Internecie za pomocą
  poczty e-mail, komunikatorów, serwisów internetowych (najpopularniejszy YouTube). Są coraz częściej wykorzystywane jako skuteczne narzędzie marketingowe. Wiecej na www.virnick.pl

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Google Video – wyszukiwarka filmów w internecie przeszukująca filmy dodane przez użytkowników YouTube, (dawniej Google Video) oraz innych dużych serwisów. Explainer Video (product demo video, animated demo flick, video demo, demonstration video lub product intro video) - narzędzie marketingowe, które pomaga w skutecznym wyjaśnianiu funkcjonowania i promocji oprogramowania, stron internetowych, aplikacji mobilnych i internetowych oraz wszelkiego rodzaju produktów. Daas – polski film kostiumowy z 2011 roku w reżyserii Adriana Panka. Premiera obrazu odbyła się podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie produkcja brała udział w konkursie głównym. Daas znalazł się także w konkursie 30. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, gdzie zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia, dźwięk, rolę męską (Mariusz Bonaszewski) oraz odebrał wyróżnienie dziennikarzy.

  Konto Google – konto, które po założeniu umożliwia dostęp do wielu usług Google wymagających logowania. Pozwala ono m.in. na założenie skrzynki pocztowej czy udostępnianie filmów na Google Video i YouTube. Dzień z życia (ang. Life in a day) – film dokumentalny, który jest wynikiem akcji zorganizowanej przez portal YouTube z okazji ich 5 urodzin. Internauci z całego świata (z 197 krajów) nadesłali materiał filmowy nakręcony dokładnie dnia 24 lipca 2010 i zawierający wolne odpowiedzi na pytania: Czego się najbardziej boisz? Jaka jest zawartość Twojej torebki? Co kochasz? Czym Ciebie najłatwiej rozśmieszyć?. Z ponad 80000 nadesłanych filmów (4500 godzin materiału) został zmontowany pod okiem Ridleya Scotta (jako producenta) i Kevina MacDonalda (jako reżysera) 90 minutowy film dokumentalny. Kinowa premiera filmu odbyła się podczas festiwalu filmowego Sundance 27 stycznia 2011. Dokument jednocześnie był wyświetlany w serwisie YouTube. 31 października 2011 YouTube poinformował, że Dzień z życia będzie dostępny za darmo na ich stronie internetowej, oraz na DVD.

  YouTube Awards to nagroda przyznawana jako oficjalne docenienie najlepszych filmów poprzedniego roku, wybierana w głosowaniu społeczności serwisu YouTube. Gdynia - Festiwal Filmowy (do 2011 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) – festiwal filmowy, który odbywa się co roku w Gdyni (do 1986 odbywał się w Gdańsku), podczas którego prezentowane są najlepsze polskie filmy fabularne, powstałe w ciągu roku od poprzedniego festiwalu. Główną Nagrodą tego festiwalu są Złote Lwy.

  Tour de France 2014 będzie 101 edycją wyścigu. Odbędzie się między 5 a 27 lipca 2014 roku. Będzie składać się z 21 etapów. Wyścig rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy. XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 odbędą się w Rosji w 2018 roku. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. Jest to również pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na dwóch kontynentach: w Europie i Azji.

  Marina Orłowa (ros. Марина Орлова, ur. 10 grudnia 1980 w Niżnym Nowogrodzie) - filolog rosyjskiego pochodzenia, osobowość internetowa, umieszczająca mini-wykłady w postaci klipów za pośrednictwem serwisów internetowych (m.in. YouTube, HotForWords). Występuje też w programach telewizyjnych i radiowych.

  Ballada o Sałapatku — polski krótkometrażowy film biograficzny (dokument) z 1996 roku w reżyserii Jakuba Skoczenia i z jego scenariuszem. Skoczeń za film ten otrzymał Brązowego Lajkonika na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie w 1997.

  Mail art (ang. sztuka poczty)— rodzaj działalności artystycznej, kierunek w sztuce drugiej połowy XX wieku, korzystający z poczty jako medium sztuki i narzędzia artystycznego. Inne popularne nazwy to Postal art, czy Communication art. Termin Mail art został spopularyzowany dopiero w latach 70. Reklama kontekstowa – sposób prezentowania reklam użytkownikom rozmaitych usług internetowych (stron internetowych, E-maili, czatów, forów dyskusyjnych, komunikatorów itd.), który zakłada dopasowanie treści reklam do treści stron, na których są one umieszczone. Ideą reklamy kontekstowej jest założenie, że osoba wystawiona na jej działanie chętniej na nią pozytywnie zareaguje, gdy będzie ona związana z poszukiwaną przez tę osobą informacją niż gdyby nie miała ona z nią związku.

  Jak żyć - polski film z 1977 roku w reżyserii Marcela Łozińskiego. Premiera filmu miała miejsce 4 kwietnia 1977. Film brał udział w 8. Festiwalu Polskich Filmów w 1981 roku. Velocifero - to czwarty album brytyjskiego zespołu Ladytron. Album został wydany na CD i na stronach internetowych do pobrania w dniu 2 czerwca w Wielkiej Brytanii i 3 czerwca wszędzie indziej. Teledysk do "Ghosts" został oficjalnie wydany na YouTube w dniu 17 maja 2008 roku. W marcu 2009 "Tomorrow" został wydany jako singel CD w Wielkiej Brytanii. Piosenka "Runaway" pojawiła się na FIFA 09.

  Dodano: 16.04.2009. 15:18  


  Najnowsze