• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Festiwal nauki 2Ways i Uczniowski Parlament Naukowy, Bruksela, Belgia

  26.11.2010. 15:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2010, w Brukseli, Belgia, odbędzie się festiwal nauki 2Ways oraz sesja Uczniowskiego Parlamentu Naukowego.

  Na festiwalu nauki przedstawionych zostanie 17 działań podjętych w trakcie realizacji projektu 2Ways (Dwa kanały informowania o europejskich badaniach naukowych w dziedzinie nauk przyrodniczych, poprzez festiwale nauki i centra/muzea naukowe - badanie wpływu Uczniowskich Parlamentów Naukowych) finansowanego z budżetu Siódmego Programu Ramowego. Przedstawiciele ponad 60 uczelni wyższych, centrów badawczych oraz organizatorzy wydarzeń naukowych, którzy uczestniczyli w projektach będą mówić o wynikach swoich prac.

  Uczniowski Parlament Naukowy to spotkanie interesariuszy, w którym udział wezmą przedstawiciele 29 lokalnych Uczniowskich Parlamentów Naukowych z całej Europy. Sesje plenarne będzie można oglądać na żywo w Internecie. Określona liczba odwiedzających będzie mogła także osobiście wziąć udział w spotkaniach.

  Intencją projektu 2Ways jest rozwijanie, pokazywanie i ocenianie interaktywnych i dialogowych form przedstawiania na bieżąco europejskich badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych. Wśród podejmowanych działań wymienić można festiwale nauki, parlamenty poświęcone sprawom nauk przyrodniczych oraz szeroko zakrojone badania skuteczności.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 26.11.2010. 15:37  


  Najnowsze