• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Giełda kooperacyjna nt. zdrowia i biotechnologii, Rzym, Włochy

  18.05.2012. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 13 czerwca 2012 r. w Rzymie, Włochy, odbędzie się giełda kooperacyjna nt. zdrowia i biotechnologii (Health + Biotech 2012).

  Organizatorem konferencji jest Włoska Agencja Promocji Badań Europejskich. Wydarzenie położy szczególny nacisk na program prac 2013 w ramach tematu "Zdrowie" Siódmego Programu Ramowego (7PR). Program ma zostać opublikowany 13 czerwca 2012 r.

  Przewidziano sesje plenarne i kilka równoległych warsztatów na temat udziału w zaproszeniu do składania wniosków FP7-HEALTH-2013. Uczestnicy będą mieć również okazję do wymiany informacji i sieciowania na specjalnej sesji, na której obecni będą różni usługodawcy.

  Wydarzenie zgromadzi przedstawicieli publicznego i prywatnego sektora badań, władz regionalnych oraz Europejskiej Sieci Przedsiębiorczości.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  CORDIS (Community Research and Development Information Service), Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badań i Rozwoju jest bazą informacji na temat europejskiej działalności badawczo-rozwojowej. Stanowi oficjalne źródło informacji na potrzeby publikacji wszystkich zaproszeń do składania wniosków w ramach siódmego programu ramowego w dziedzinie badań i rozwoju technologicznego (7PR). CORDIS jest jednym z serwisów wydawnictwa Unii EuropejskiejUrzędu Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. Instytut Ochrony Zdrowia i Konsumenta (ang. Institute for Health and Consumer Protection) – część Zjednoczonego Centrum Badań Komisji Europejskiej. Instytut mieści się we Włoszech w miejscowości Ispra. Letni Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn będzie to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się w Trieście (Włochy) 23 czerwca 2012 roku, a zakończy się 2 września 2012 roku w Rettenbach (Austria).

  Letni Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet będzie to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się w Trieście (Włochy) 23 czerwca 2012 roku, a zakończy się 2 września 2012 roku w Rettenbach (Austria). Massimo Introvigne (ur 14 czerwca 1955 w Rzymie) to włoski socjolog. Jest założycielem i kierownikiem Ośrodka Badań Nowych Religii (CESNUR), międzynarodowej sieci naukowców. Jest autorem dziesiątek książek na temat socjologii religii. W czerwcu 2012 został mianowany przez włoskiego Ministra Spraw Zagranicznych na kierownika nowo powstałeog Obserwatorium Wolności Religijnej, stworzonego przez Ministerstwo dla monitorowania tego zjawiska na całym świecie.

  Primera División 2012/2013 – 82. edycja tych rozgrywek w historii. Brało w nich udział 20 drużyn. Pierwszy mecz rozegrano 18 sierpnia 2012, natomiast ostatni – 1 czerwca 2013. Poziom 2.0 – kulturalno-edukacyjny program dla młodzieży emitowany w TVP2. Autorami koncepcji programu i jego formatu są: Jakub Zańczak i Piotr Kajszczak. Jego współautorami - młodzi widzowie, którzy mogą przysyłać filmy nagrane telefonem, zaprezentować swoją muzykę i każdą inną formę twórczości i aktywności. Program początkowo był emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 16:15, jednak z powodu cięć kosztów od stycznia 2012 roku program został ograniczony do jednego odcinka tygodniowo w piątki o godz. 16.25. Od września do grudnia 2012 program był emitowany o godzinie 16.16, został skrócony do około 45 minut oraz przestał być nadawany na żywo. Z kolejnym sezonem planowano wystartować na wiosnę 2013. 18 marca 2013 roku na Facebookowym profilu programu pojawiła się informacja o zdjęciu programu z anteny.

  20. sezon Ekstraligi czeskiej został rozegrany na przełomie 2012 i 2013 roku. W rozgrywkach wzięło udział 14 zespołów. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERBN, ang. European Research Council, ERC) – niezależna instytucja mająca na celu wspieranie wysokiej jakości badań naukowych poprzez wspieranie najlepszych naukowców, inżynierów i pracowników akademickich, niezależnie od dziedziny badań. Działa w ramach siódmego programu ramowego Unii Europejskiej w dziedzinie badań naukowych. Ustanowiona w lutym 2007 roku na mocy decyzji Rady 2006/972/WE (Dz. Urz. UE L 400 z 19.12.2006).

  HL7 (ang. Health Level Seven) – standard elektronicznej wymiany informacji w środowiskach medycznych. Opracowany przez organizację o tej samej nazwie, powstałą w 1987 roku. Celem organizacji jest rozwój standardów elektronicznej wymiany informacji klinicznych, finansowych i administracyjnych między systemami informatycznymi w ochronie zdrowia.

  SIFE (ang. Students In Free Enterprise) - (czytaj: "sajf") międzynarodowa organizacja studencka "SIFE - Studenci dla Przedsiębiorczości" działająca na 2000 uczelni w ponad 50 krajach świata na pięciu kontynentach. W Polsce organizacja SIFE działa przy 11 uczelniach wyższych (stan na czerwiec 2006). Uczestnicy programu tworzą projekty, mające na celu pomoc lokalnym społecznościom odnaleźć się w gospodarce rynkowej. Program SIFE koncentruje się na pięciu płaszczyznach: gospodarce globalnej, umiejętnościach interpersonalnych, przedsiębiorczości, finansowej niezależności a także etyce w biznesie. Zespoły SIFE prezentują rezultaty swoich działań podczas dorocznego krajowego konkursu SIFE, a najlepsza drużyna otrzymuje prawo do reprezentowania kraju na Światowych Finałach Konkursu SIFE. To wydarzenie jest spektakularnym spotkaniem, które uwydatnia różnorodność etniczną reprezentantów SIFE. W roku 2012 nastąpił rebranding, w wyniku którego nazwa programu została zmieniona z SIFE na Enactus.

  ClinicalTrials.gov – strona internetowa amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia zawierająca informacje na temat badań klinicznych. Wuxi Classic 2012 − pierwszy rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2012/2013. Rozegrany został w dniach 25 czerwca – 1 lipca 2012 roku w chińskim mieście Wuxi. Była to piąta edycja tego turnieju, po raz pierwszy jednak rozegrany jako turniej rankingowy.

  National Institutes of Health, NIH (ang. Narodowe Instytuty Zdrowia) – część Ministerstwa Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych (United States Department of Health and Human Services), najważniejsza instytucja rządowa w Stanach Zjednoczonych zajmująca się badaniami biomedycznymi i związanymi ze zdrowiem. Liga Mistrzów UEFA (2012/2013)/Faza kwalifikacyjna: Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie grupy drużyn piłkarskich, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2012/2013.

  Puchar CEV w sezonie 2012/2013 (oficjalna nazwa 2012/2013 CEV Cup Women) - międzynarodowe rozgrywki organizowane przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) - w ramach europejskich pucharów - dla 32 żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu". Puchar CEV jest najważniejszym turniejem klubowym (CEV) po Lidze Mistrzyń. ERENET (ang. Entrepreneurship Research and Education Network of Central European Universities) - Środkowoeuropejska Uniwersytecka Sieć Badań nad Przedsiębiorczością i Edukacją Przedsiębiorczości z siedzibą w Budapeszcie. Stowarzyszenie ma otwarty charakter, a jego celem jest prowadzenie badań na temat przedsiębiorczości i jej rozowju, współtworzenie i dystrybuowanie programów nauczania oraz materiałów dydaktycznych między środkowo-i wschodnioeuropejskimi uczleniami. Sieć oparta jest na partnerstwie swoich członków.

  Sezon 2012 Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozpoczął się 23 czerwca 2012 we włoskim Trieście, a dokładnie w dzielnicy Cattinara. Ostatnie zawody z tego cyklu zostaną rozegrane 1–2 września 2012 w austriackim Rettenbach.

  Dodano: 18.05.2012. 17:17  


  Najnowsze