• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • I Ogólnopolskiego Forum Młodych Chemików na UJ

  13.09.2011. 22:56
  opublikowane przez: Katarzyna Kwaniewska

  Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku 2011 proklamowanym przez ONZ międzynarodowym Rokiem Chemii (YIC 2011), podjął inicjatywę powołania do życia Ogólnopolskiego Forum Młodych Chemików, które adresowane jest do uczniów szkół średnich. W Forum weźmie udział ok. 250 uczniów z całej Polski.

  W imieniu Organizatorów Pierwszego Ogólnopolskiego Forum Młodych Chemików serdecznie zapraszam do udziału w Forum, które odbędzie się w Krakowie na Wydziale Chemii UJ, ul. Ingardena 3, w dniach 15-18 września 2011 roku. Uroczyste otwarcie Forum nastąpi 16 września o godz. 9.30 w sali audytoryjnej Wydziału Chemii UJ.


  Celem Forum jest propagowanie chemii jako gałęzi przemysłu i dyscypliny naukowej przyjaznej człowiekowi i środowisku naturalnemu, a także zainteresowanie absolwentów szkół ponad gimnazjalnych studiami chemicznymi. Pierwsze Ogólnopolskie Forum Młodych Chemików honorowym patronatem objął JM Rektor UJ prof. dr hab. Karol Musioł.

  W trakcie Forum wykłady plenarne wygłoszą wybitni naukowcy z różnych ośrodków badawczych w Polsce, jak również planowane są wystąpienia uczniów zarówno w formie komunikatów ustnych, jak i plakatów. Będą też mieć miejsce pokazy ciekawych doświadczeń, zwiedzanie pracowni Wydziału Chemii UJ oraz liczne imprezy towarzyszące.  Program Forum znajduje się pod adresem:
  http://zmnch.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=81  Uniwersytet Jagielloński

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 13.09.2011. 22:56  


  Najnowsze