• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • II Częstochowska Konferencja Młodych Astrophisica Nova

  14.04.2010. 18:42
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  Od 12 do 13 maja w Planetarium Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie pojawią się uczestnicy II Konferencji Młodych "Astrophisica Nova". Podczas spotkania magistranci i doktoranci astronomii i kierunków pokrewnych przedstawią swoje pierwsze osiągnięcia naukowe. Do 20 kwietnia organizatorzy czekają na zgłoszenia referatów.

  Częścią konferencji będą również wykłady oraz prezentacje w cyfrowym planetarium. W spotkaniu mogą wziąć udział studenci zarówno z polskich, jak i zagranicznych ośrodków. Organizatorzy przewidują, że niektóre referaty zostaną wygłoszone także po rosyjsku i angielsku.

  Organizatorami i partnerami konferencji są: Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Jagielloński, Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Stowarzyszenie "Astronomia Nova" oraz Częstochowski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W komitecie konferencji zasiadają: dr Bogdan Wszołek, prof. dr hab. Arkadiusz Mandowski, dr hab. Maciej Mikołajewski, Agnieszka Kuźmicz i Tomasz Szymański.

  "Wśród wystąpień podczas ubiegłorocznej edycji konferencji znalazły się również referaty poświęcone historii astronomii w Częstochowie czy amatorskiej astrofotografii, jednak większość z prezentacji była stricte naukowa" - mówi Tomasz Szymański, doktorat w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  "W tym roku pragniemy zachować taką formułę. Astrophisica Nova ma być dla uczestników pierwszym krokiem do kariery naukowej" - dodaje.

  Zgłoszenie uczestnictwa wraz z tematem i formą (referat, plakat) prezentacji z zakresu astronomii, astrofizyki lub astronautyki należy przesłać do 20 kwietnia na jeden z dwóch adresów: [email protected] (Bogdan Wszołek) lub [email protected] (Agnieszka Kuźmicz).

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce, Jan Pomierny

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 14.04.2010. 18:42  


  Najnowsze