• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • ImagineNano 2013, Bilbao, Hiszpania

  05.04.2013. 17:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 23-26 kwietnia 2013 r. w Bilbao, Hiszpania, odbędzie się druga edycja największego w Europie wydarzenia w nanonauce i nanotechnologii - "ImagineNano".

  W czasie konferencji nacisk położony zostanie na takie dziedziny nanonauki i nanotechnologii jak grafen, energia, bio/medycyna, optyka, fotonika oraz bezpieczeństwo i obrona. Omawiane będą najnowsze trendy i odkrycia niektórych z czołowych podmiotów na świecie. Obok głównego wydarzenia odbędzie się kilka konferencji, a także ogromna wystawa prezentująca najnowsze postępy w nanotechnologicznych pracach badawczo-rozwojowych, spotkania bilateralne i forum przemysłowe.

  Wydarzenie ma zgromadzić światową społeczność nanotechnologiczną, między innymi naukowców, decydentów i inwestorów z sektora przemysłu. Osoby dysponujące mniejszą wiedzą lub po prostu zainteresowane tą szybko rozwijającą się dziedziną nauki również skorzystają na serii zajęć dokształcających. //CPAWięcej informacji:
  http://www.imaginenano.com/GENERAL/index.php  Kategoria: Wydarzenia
  Źródło danych: Phantoms Foundation
  Referencje dokumentu: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

  Indeks tematyczny: Nanotechnologie i nanonauki


  RCN: 35632


  Wersja mobilna
  Powrót
  W górę
  Mapa strony
  Index alfabetyczny
  Glosariusz
  FAQ
  Punkt informacyjny
  ©
  Wersja normalna

  Administratorem witryny CORDIS jest Urząd Publikacji

  doBCEndFwd();
  //


  //
  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku. Polski Komitet Optoelektroniki (Polish Optoelectronics Committee), PKOpto - polska organizacja społeczna, przemysłowa i naukowo-techniczna o charakterze opiniotwórczym i doradczym, zrzeszająca decydentów, inżynierów, naukowców, przedsiębiorców, inwestorów, osoby finansujące naukę, administratorów nauki oraz nauczycieli akademickich związanych z optyką, fotoniką i optoelektroniką. PKOpto jest agendą Stowarzyszenia Elektryków Polskich o uprawnieniach dotyczących działalności międzynarodowej. Komitet powstał w roku 1985, pod przewodnictwem profesora Adama K. Smolińskiego - czł rzecz.PAN, w wyniku uzgodnień pomiędzy SEP i PAN. PKOpto zrzesza kilkadziesiąt osób z administracji, uczelni i przemysłu (XI 2010). Celem organizacji są działania lobbystyczne, koordynacyjne i integracyjne na naukowym i technicznym oraz przemysłowym, krajowym i międzynarodowym rynku optyki, optoelektroniki i fotoniki, współpraca między-stowarzyszeniowa – z organizacjami pokrewnymi tematycznie, a także współpraca przemysłowa. Club Baloncesto Bilbao Berri, S.A.D. - hiszpański profesjonalny klub koszykarski, z siedzibą w Bilbao w Kraju Basków. Zespół gra w lidze ACB i został założony w 2000 na bazie Caja Bilbao. Obecnie swoje mecze rozgrywają na Bilbao Arena.Od lipca 2009 klub posiada nazwę Bizkaia Bilbao Basket, od nazwy głównego sponsora.

  Marivi Bilbao, właśc. Maria Victoria Bilbao Goyoaga (ur. 22 stycznia 1930 w Bilbao, zm. 3 kwietnia 2013 tamże) – hiszpańska aktorka filmowa i telewizyjna. European Trophy 2013 była czwartą edycją turnieju hokejowego rozgrywanego rokrocznie, a jeśli uwzględnić edycje Nordic Trophy (rozgrywany od 2006 roku) będzie to ósma edycja tego turnieju. Runda zasadnicza rozpocznie się 6 sierpnia 2013 roku, a zakończy 8 września 2013 roku. Runda play-off odbędzie się w dniach 19-22 grudnia 2013 roku w Berlinie.

  15. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2013 organizowane przez IIHF odbędą się w Kanadzie. Miastem goszczącym najlepsze drużyny świata będzie Ottawa. Turniej elity odbędzie się w dniach 2 - 9 kwietnia 2013 roku. Oto miejsca rozgrywania pozostałych turniejów: Centrum Informacji Anarchistycznej (CIA) – serwis informacyjny o profilu społeczno-ekonomicznym z akcentem na informacje dotyczące polskiego i międzynarodowego ruchu anarchistycznego oraz tematy znajdujące się w zakresie zainteresowań anarchistów. Serwis tworzony jest na podstawie informacji publikowanych przez czytelników i redagowanych przez kolektyw redakcyjny oraz wiadomości cytowanych za innymi serwisami informacyjnymi. Czasami wydarzenia przedstawiane są z wyraźnie anarchistycznego punktu widzenia.

  Banco Bilbao Vizcaya Argentaria – drugi co do wielkości hiszpański bank, jeden z największych w strefie euro. Został założony w 1999 r. Siedzibą jest Bilbao. BBVA prowadzi działalność w Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech Ameryce Południowej w USA oraz w Azji; ponadto bank jest zainteresowany również działalnością w Polsce. Miranda de Ebro – miasto znajdujące się w prowincji Burgos (Hiszpania), na granicy z prowincjami Álava i La Rioja. Populacja wynosi 38 417 mieszkańców (2007 rok). Jest to ważny węzeł komunikacyjny, zwłaszcza kolejowy (stacja Miranda de Ebro) oraz ważny ośrodek przemysłowy (produkuje się tu m.in. wagony Talgo (szybkie koleje do ok. 300 km/h) dla RENFE i reszty świata). W promieniu 80 km od Mirandy leżą miasta Logroño, Bilbao, Vitoria i Burgos. Miranda leży nad Rio Ebro, jedną z większych rzek w Hiszpanii. Miasto szybko się rozbudowuje, cała infrastruktura, jak również budownictwo komunalne.

  Cercanías Bilbao - nazwa systemu podmiejskiej kolei regionalnej obsługującej obszar metropolitalny Bilbao. Składa się on z 3 linii, łączących się na terminalu głównej stacji w Bilbao - Bilbao Abando, z której to każda linia rozpoczyna swój bieg. System ten na niektórych stacjach ma połączenia z FEVE, co umożliwia przesiadki i dojazd z Kraju Basków do Galicji, Kantabrii czy Asturii. Tabor składa się z elektrycznych zespołów trakcyjnych serii UT 446 wyprodukowanych przez CAF. Pociągi kursują średnio co 20 minut pomiędzy 05:00 a 23:30 w dni powszednie oraz co 30 min. w soboty, niedziele i święta.

  XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 odbędą się w Rosji w 2018 roku. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. Jest to również pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na dwóch kontynentach: w Europie i Azji.

  Bilbao-Concordia (hiszp. Estación de Bilbao-Concordia) – stacja kolejowa w Bilbao, w prowincji Vizcaya, w Kraju Basków, w Hiszpanii. Stacja końcowa linii wąskotorowej FEVE. Obsługuje połączenia z obszaru wybrzeża i północnej części półwyspu. Znajduje się w sąsiedztwie dworca kolejowego Bilbao Abando. Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego – wydawca książek naukowych i dydaktycznych, których autorami są najwybitniejsi przedstawiciele nauki polskiej i światowej. Wydawnictwo nie ogranicza się do jednej dziedziny akademickiej, lecz wydaje najciekawsze prace polskich naukowców, a także przygotowuje tłumaczenia dzieł, które wzbudziły zainteresowanie, kontrowersje i wniosły znaczący wkład w naukę światową. Do czołowych przedsięwzięć wydawniczych należy seria Comunicare, w której publikowane są prace prezentujące systemy komunikacji, media, gatunki prasowe i piśmiennicze w ujęciu antropologicznym. Innymi istotnymi wydawnictwami są serie Wiedza o kulturze, Biblioteka Klasyków Nauki i Biblioteka Dzieł Wschodu. Wydawnictwa publikują również czasopisma naukowe: Przegląd Humanistyczny, Poradnik Językowy, Studia Iuridica, Polish Archeology Mediterranean (PAM) oraz wiele innych.

  José Ignacio "Iñaki" Sáez Ruiz (ur. 23 kwietnia 1943 w Bilbao), hiszpański piłkarz i trener piłkarski. Od 1996 związany jest krajową federacją piłkarską: przez kilka lat prowadził hiszpańskie reprezentacje juniorskie i młodzieżowe, zdobywając z nimi mistrzostwo świata, dwukrotnie mistrzostwo Europy oraz srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich. W latach 2002-04 był selekcjonerem dorosłej drużyny narodowej. EuskoTran w Bilbao – system komunikacji tramwajowej działający w Bilbao w Hiszpanii. Sieć ta ma obecnie 6,3 km. torów oraz 12 przystanków na całej trasie i zarządzana jest przez EuskoTren. Czas przejazdu na całej trasie wynosi obecnie 15 minut. Tramwaje obsługujące linie pochodzą z taboru dostarczonego przez CAF. Pod nazwą EuskoTran kursują również tramwaje w Vitorii.

  CORDIS (Community Research and Development Information Service), Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badań i Rozwoju jest bazą informacji na temat europejskiej działalności badawczo-rozwojowej. Stanowi oficjalne źródło informacji na potrzeby publikacji wszystkich zaproszeń do składania wniosków w ramach siódmego programu ramowego w dziedzinie badań i rozwoju technologicznego (7PR). CORDIS jest jednym z serwisów wydawnictwa Unii EuropejskiejUrzędu Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. Port lotniczy Bilbao – port lotniczy położony 11 km na północ od Bilbao, w północnej Hiszpanii. Główny terminal portu zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava, został otwarty w 2000 r. W 2005 obsłużył 3 843 253 pasażerów.

  Dodano: 05.04.2013. 17:49  


  Najnowsze