• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Informacja strukturalna i złożoność komunikacji, Gdańsk, Polska

  05.04.2011. 16:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 26 - 29 czerwca 2011 r. w Gdańsku, Polska, odbędzie się wydarzenie pt. "Informacja strukturalna i złożoność komunikacji".

  Będzie ono poświęcone wzajemnej zależności i kompromisom między wydajnością algorytmów a systemami i dostępnością informacji. To podstawowe zagadnienie jest wspólne dla wielu obszarów problematyki systemów wielopodmiotowych. Szczególny nacisk zostanie położony na innowacyjne podejścia i poznanie podstaw, obok działań ukierunkowanych na optymalizację bieżących modeli.

  Omawiane będą następujące obszary tematyczne:
  - przetwarzanie rozproszone;
  - sieci komunikacyjne;
  - teoria gier, przetwarzanie równoległe;
  - sieci społeczne;
  - informatyka mobilna (w tym autonomiczne roboty);
  - sieci równorzędne P2P;
  - złożoność komunikacji;
  - teorie grafów odporne na błędy;
  - randomizowane/probabilistyczne zagadnienia w sieciach.

  Będzie to ósma edycja konferencji. W poprzednich latach spotkania odbywały się w między innymi we Francji, Szwajcarii, Turcji i we Włoszech.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  W teorii grafów, ekspander oznacza graf o niewielkiej liczbie krawędzi, w którym każdy podzbiór wierzchołków ma dużo sąsiadów. Istnieje kilka nierównoważnych formalizacji tej własności, definiujących różne klasy ekspanderów. Ekspandery pozwoliły na uzyskanie kilku istotnych wyników z różnych dziedzin informatyki: dowodów w teorii złożoności, projektowaniu sieci sortujących, kodów korekcji błędów, ekstraktorów losowości i odpornych na błędy schematów komunikacji w sieciach komputerowych.

  W teorii obliczeń klasa złożoności to zbiór problemów obliczeniowych o podobnej złożoności obliczeniowej. Najbardziej pospolitą definicją klasy złożoności jest:

  Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o w Gdańsku – firma zajmująca się usługami związanymi z rozkładowym transportem pasażerskim i transportem w komunikacji miejskiej. Jest największym przewoźnikiem w sieci ZTM Gdańsk.

  Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o w Gdańsku – firma zajmująca się usługami związanymi z rozkładowym transportem pasażerskim i transportem w komunikacji miejskiej. Jest największym przewoźnikiem w sieci ZTM Gdańsk.

  Złożoność pesymistyczna : określa złożoność w "najgorszym" przypadku. Jeśli D oznacza zbiór wszystkich możliwych danych wejściowych, d jeden z elementów tego zbioru, a f funkcję, która dla danego d zwraca liczbę operacji, to złożoność pesymistyczna jest zdefiniowana jako:

  Komunikacja marketingowa jest procesem przekazywania informacji innym podmiotom i wymaga występowania sześciu elementów: źródła, komunikatu, kanału komunikacji, odbiorcy oraz procesu kodowania i dekodowania. Źródło informacji stanowi podmiot, który ma do przekazania jakąś informację, może to być na przykład jakaś firma. Komunikatem, będzie informacja wychodząca ze źródła, na przykład informacją o obniżkach cen, która będzie przekazywana przez kanały komunikacji (np. reklamę prasową). Odbiorcą będzie osoba, do której dotrze komunikat.

  Intersieć (ang. internetwork) – sieć wirtualna zbudowana przez połączenie sieci za pomocą routerów i bramek. Układ komunikacji złożony z wielu połączonych ze sobą sieci, dostarczający wspólnych środków komunikacji ukrywających techniki i protokoły poszczególnych sieci składowych i sposoby ich połączenia.

  Dodano: 05.04.2011. 16:26  


  Najnowsze