• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • IT-Medica 2009 - Łódź - 16.04.2009

  24.03.2009. 21:42
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  16 kwietnia 2009r. w w Instytucie Europejskim, Centrum Alcide De Gasperi w Łodzi odbędzie się druga w tym roku edycja konferencji IT-Medica, nad którym to cyklem Polski Serwis Naukowy sprawuje patronat medialny.  Więcej informacji na temat konferencji na stronie www: http://www.it-medica.pl/

  Zobacz też naszą relację z Katowic: relacja IT-Medica 2009 - Katowice

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Cytryna zwyczajna Citrus limon (L.) Burm., nazywana też cytryną właściwą lub po prostu cytryną – gatunek roślin z rodziny rutowatych (Rutaceae Juss.). Pochodzi z południowowschodnich Chin, lecz współcześnie nie występuje tam ani w stanie dzikim, ani nie jest tam hodowana. Prawdopodobnie powstała w wyniku skrzyżowania limy (Citrus aurantifolia syn. C. latifolia) z cytronem (Citrus medica). Do Europy trafiła podczas Średniowiecza (starożytni Rzymianie znali i uprawiali tylko cytrony Citrus medica). Seksuologia Polska – oficjalny półrocznik Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest Sławomir Jakima. Diabetologia Praktyczna – dwumiesięcznik Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Jacek Sieradzki.

  Gastroenterologia Kliniczna - Postępy i Standardy – przeznaczony dla gastroenterologów kwartalnik wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Jarosław Reguła. Nuclear Medicine Review – oficjalny półrocznik Towarzystw Medycyny Nuklearnej z krajów Europy Środkowej i Wschodniej wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Grzegorz Kamiński.

  Psychiatria – wydawany przez Wydawnictwo Via Medica dwumiesięcznik adresowany do szerokiego grona psychiatrów praktykujących w warunkach szpitalnych oraz ambulatoryjnych. Redaktorem naczelnym jest prof. Jerzy Landowski. Medycyna Paliatywna w Praktyce – to kwartalnik o charakterze edukacyjnym wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest dr Małgorzata Krajnik. Zastępcami redaktora naczelnego są: prof. Ewa Jassem, dr hab. Roman Makarewicz oraz dr Zbigniew Zylicz.

  International Maritime Health – to oficjalny kwartalnik Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest dr hab. Bogdan Jaremin. Zastępcą redaktora naczelnego jest dr Eilif Dahl. Polski Przegląd Neurologiczny – to kwartalnik Polskiego Towarzystwa Neurologicznego wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Ryszard Podemski. Zastępcą redaktora naczelnego jest prof. Roman Mazur.

  Forum Nefrologiczne – oficjalny kwartalnik Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Bolesław Rutkowski.

  Forum Zaburzeń Metabolicznych – to oficjalny kwartalnik Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Danuta Pupek-Musialik. Zastępcą redaktora naczelnego jest dr Paweł Bogdański.

  Onkologia w Praktyce Klinicznej – to oficjalny dwumiesięcznik Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Maciej Krzakowski. Zastępcą redaktora naczelnego jest dr hab. Krzysztof Krzemieniecki. Acta Angiologica – oficjalny dwumiesięcznik Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Janusz Siebert. Zastępcą redaktora naczelnego jest prof. Wanda Horst-Sikorska.

  Gerontologia Polska – oficjalny kwartalnik Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Tomasz Grodzicki. Zastępcą redaktora naczelnego jest dr med. Barbara Gryglewska. Folia Cardiologica Excerpta – to skierowany do lekarzy kardiologów i internistów dwumiesięcznik o charakterze naukowo-edukacyjnym wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Lech Poloński. Zastępcą redaktora naczelnego jest prof. Jacek Kubica.

  Diabetes Care – to zawierający tłumaczenia artykułów z najnowszych numerów oficjalnego periodyku American Diabetes Association kwartalnik wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Maciej Małecki. Zastępcą redaktora naczelnego jest dr Tomasz Klupa. Endokrynologia Polska – dwumiesięcznik Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Beata Kos-Kudła. Zastępcami redaktora naczelnego są: prof. Ewa Sewerynek, prof. Marek Bolanowski, prof. Roman Junik oraz dr hab. Tomasz Bednarczuk.

  Bernard Sztajnert (ur. 4 czerwca 1927 w Łodzi, zm. 11 kwietnia 2009 w Łodzi) – polski poeta, prozaik, eseista i scenarzysta filmowy. Journal of Transfusion Medicine – kwartalnik Instytutu Hematologii i Transfuzjologii wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest dr hab. Magdalena Łętowska. Zastępcą redaktora naczelnego jest prof. Ewa Brojer.

  Dodano: 24.03.2009. 21:42  


  Najnowsze