• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • IT-Medica 2009 w Katowicach - 11 lutego 2009

  18.01.2009. 22:55
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Zaprosiliśmy do współpracy czołowe firmy rynku informatycznego, porozumieliśmy się z firmami doradczymi i finansowymi. W ten sposób przystąpiliśmy do zorganizowania konferencji, przeznaczonej dla menedżerów i specjalistów branży medycznej województw południowej Polski.

  "IT-Medica Polska 2009" to kolejna edycja cyklu konferencji, który zapoczątkowany został w 2007 roku właśnie tu - w Katowicach. Następne przedsięwzięcia miały miejsce w 2008 roku powtórnie w Katowicach, a także w Krakowie oraz w Gdańsku.

  Nowy rok to nowe pomysły i nowe rozwiązania dla placówek służby zdrowia, które zaprezentujemy na konferencji IT-Medica.

  Nasza konferencja to bezpłatne przedsięwzięcie edukacyjno-popularyzacyjne. W ramach zróżnicowanego i niezwykle bogatego programu, znajdziecie Państwo, prezentacje, wykłady, sesje dyskusyjne, emisje filmów, a nawet tematyczne konkursy z nagrodami. Warto poświecić ten dzień i spędzić go w gościnnym gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Na pewno nie będzie on stracony, jesteśmy o tym przekonani.

  Zapraszamy !


  Wiesław Bełz
  wraz z zespołem i komitetem organizacyjnym

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Microsoft Technology Summit (MTS) – cykl konferencji firmy Microsoft, organizowanych w wielu krajach świata. Edycja w Polsce jest jedną z największych konferencji tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej. Program konferencji MTS skierowany jest do menedżerów, programistów i specjalistów z branży IT. Konferencja co roku gromadzi blisko 3000 osób. Wiesław Banyś (ur. 30 sierpnia 1951 roku w Olkuszu) – profesor zwyczajny, doktor habilitowany nauk humanistycznych (filologii romańskiej), od 2008 roku rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przewodniczący Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA) oraz Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – jeden z wydziałów Uniwersytetu Śląskiego, mieszczący się w Katowicach przy ul. Bankowej 11B.

  Silesia Towers – projekt kompleksu dwóch wież przy ulicy Chorzowskiej 109, których budowa miała się rozpocząć w 2009 roku. Planowano zakończenie budowy niższego budynku − koniec 2010 roku, a wyższego koniec 2011 roku. Na konferencji, która miała miejsce 12 maja 2010 roku w Katowicach Janusz Olesiński, przedstawiciel TriGranit Development poinformował, że projekt ten jest obecnie zawieszony ze względu na sytuację rynkową. Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (do 2003 roku Wydział Techniki) – jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach wydziału rozwijane są dwa obszary działalności naukowej: informatyka oraz nauka o materiałach, w ramach których prowadzona jest edukacja na następujących kierunkach:

  Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – jednostka organizacyjna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach położona przy ul. Henryka Jordana w Katowicach i sąsiadująca przez ul. Wita Stwosza z Archikatedrą Chrystusa Króla. Wydział powstał w listopadzie 2000 r. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Tadeusz Sławek w marcu 1999 roku podpisał porozumienie z abp. Metropolitą Katowickim dr. Damianem Zimoniem. Kongregacja ds. Wychowania Katolickiego, dekretem z dnia 9 sierpnia 2000 roku, na mocy władzy powierzonej przez papieża Jana Pawła II, erygowała kanonicznie Kościelny Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego”. Prace nad projektem siedziby Wydziału rozpoczęto pod koniec 1999 r. Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2002 roku. Ważną datą w działaniach budowlanych jest 17 kwietnia 2003 r., kiedy abp Damian Zimoń wraz z Rektorem UŚ prof. Januszem Janeczkiem i licznie zgromadzonymi gośćmi, wmurował kamień węgielny. Od 27 maja 2002 r. Wydział Teologiczny ma prawo do nadawania stopnia naukowego doktora nauk teologicznych. W 2009 wydział otrzymał również prawo nadawania stopnia doktora habilitowanego. Henryk Bieniok (ur. 29 stycznia 1940 w Chorzowie) - polski, naukowiec z dziedziny Zarządzania, od 1986 roku profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, nadal czynny zawodowo. Członek wielu prestiżowych organizacji m.in. Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

  Józef Szaflarski (ur. 21 listopada 1908 w Tarnowie, zm. 11 listopada 1989 w Katowicach) – geograf polski, profesor UJ w Krakowie, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Appetite Production to polska firma z branży produkcji filmowej, z siedzibą w Krakowie. Firma została założona w 2008 roku przez Joannę Szymańską i Aleksandrę Świerk, które zyskały doświadczenie współpracując m.in. jako kierownicy produkcji przy etiudach produkowanych przez Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego – jeden z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego siedziba znajduje się przy Ppl. Sejmu Śląskiego 1 w Katowicach oraz przy ul. Grota Roweckiego 5 w Sosnowcu.

  IV Liceum Uniwersyteckie Uniwersytetu Śląskiego im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach – publiczne liceum uniwersyteckie prowadzone przez Urząd Miasta Katowice przy współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

  Biuro Współpracy z Gospodarką - jednostka administracji centralnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Powstała w listopadzie 2011 roku w celu rozwoju współpracy Uniwersytetu z otoczeniem biznesowym a także wsparcia procesów transferu i komercjalizacji technologii. Obecnie nadzoruje prace związane z przygotowaniem do powołania spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu SPIN-TECH prowadzonego przez NCBiR. Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (potocznie nazywany katowicką szkołą filmową lub katowicką filmówką) powstał w 1978 roku przy ulicy Bytkowskiej, blisko TVP Katowice. Jednym z jego pierwszych wykładowców był obecny patron Wydziału RiTV, reżyser Krzysztof Kieślowski. W 2008 roku WRiTV UŚ obchodził jubileusz XXX lecia istnienia.

  Roman Maciuszkiewicz (ur. 1955 r. w Katowicach) – studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskał w 1980 r. Malarz, grafik, autor tekstów o sztuce publikowanych m.in. w „Opcjach”, „Exicie”, „Śląsku”, „Dysonansach”. Wykładowca (prof. UŚ) w Instytucie Sztuki, na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, w latach 2002-09 wykładał w ASP w Katowicach. W latach 19932001 współredaktor „Opcji”. W 2010 r. opublikował zbór esejów pt. „Obrazy, intuicje, imaginacje” (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego). Autor 38 wystaw indywidualnych, brał udział w ok. 90 prezentacjach sztuki w kraju i za granicą. na których otrzymał nagrody i wyróżnienia. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Śląskiego, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, BWA w Katowicach, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Muzeum Historii Katowic, Rozgłośni Polskiego Radia w Katowicach, Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz w kolekcjach prywatnych. Jest także autorem opowiadań publikowanych w pismach literackich: „Fraza”, „FA-art.”, „Dekada Literacka”, „Akant” oraz słuchowisk radiowych (Radio Katowice, 2001 r. – udział w II Festiwalu Teatru Radia i Telewizji, Sopot 2002; Radio Rzeszów – wyróżnienie w konkursie na słuchowisko, 2001 r.) Wyższa Szkoła Humanistyczna w Katowicach – niepubliczna szkoła wyższa z siedzibą w Katowicach. Upadła w 2009. Pomimo iż władze uczelni zapewniały o dobrej kondycji finansowej szkoły, okazało się, że nie dysponuje ona środkami finansowymi na bieżącą działalność. Przeciwko władzom uczelni i właścicielowi toczy się kilka postępowań sądowych.

  Dodano: 18.01.2009. 22:55  


  Najnowsze