• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jak wizualizować wiedzę - spotkanie w Muzeum Narodowym w Warszawie

  29.11.2010. 00:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  O prowadzonych w Polsce badaniach nad problematyką wizualnych reprezentacji wiedzy i ekspansji nowych mediów audiowizualnych, zmieniających relacje tekstu, obrazu i dźwięku będzie mowa podczas konferencji "Wizualizacja wiedzy. Od Biblia Pauperum do hipertekstu", która odbędzie się w dniach 9-11 grudnia w Warszawie.

  Spotkanie organizuje Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wezmą w nim udział historycy sztuki, socjologowie, historycy idei, muzealnicy, pedagodzy, designerzy i badacze kultury wizualnej.

  Będą oni dyskutować m.in. na temat antropologii obrazu, alfabetyzacji wizualnej, wizualizacji danych, analytical design, cultural analytics, myślenia obrazowego, wystaw interaktywnych i hipertekstu.

  Organizatorzy mają nadzieję, że konferencja utoruje drogę przyszłemu wspólnemu projektowi badawczemu o charakterze międzynarodowym. Planowane jest wydanie pokonferencyjnej publikacji zawierającej zbiór wygłoszonych podczas sesji referatów.

  PAP - Nauka w Polsce

  esz/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 29.11.2010. 00:19  


  Najnowsze