• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konferencja NASA/ESA nt. adaptacyjnych sprzętów i systemów, Anaheim, USA

  26.04.2010. 16:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 15-18 czerwca 2010 r. w Anaheim, USA, odbędzie się konferencja Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA)/ Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) nt. adaptacyjnych sprzętów i systemów (AHS-2010).

  Celem konferencji jest zgromadzenie naukowców zajmujących się sprzętami i systemami adaptacyjnymi, aby wymienić się doświadczeniami i nowymi pomysłami w tej dziedzinie. Spotkanie poszerza zagadnienia poruszone w czasie poprzednich konferencji, takie jak te odbyte między NASA a Departamentem Obrony USA oraz między NASA a ESA.

  Adaptacja odzwierciedla zdolność systemu do utrzymania lub poprawy swojej wydajności w kontekście wewnętrznej lub zewnętrznej zmiany. Pośród przykładów można wymienić niepewności i różnice pojawiające się w toku produkcji, wady i uszkodzenia, zmiany w środowisku operacyjnym, przypadkowe lub celowe interferencje, różnice między użytkownikami oraz preferencjami, zmiany standardów i wymagań czy kompromisy między wydajnością a zasobami.

  Zagadnienia, jakie mają być poruszone w czasie konferencji są szeroko zakrojone od automatycznego strojenia i samonaprawy po rekonfigurowalny i rozwijający się sprzęt, aplikacje adaptacyjne, pojawiające się technologie oraz platformy oprzyrządowania.

  Konferencja AHS-2010 jest współorganizowana z konferencją nt. automatyzacji projektowania 2010.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 26.04.2010. 16:12  


  Najnowsze