• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konferencja nt. nauk przyrodniczych Baltics 2012 i giełda kooperacyjna 7PR, Wilno, Litwa

  06.07.2012. 16:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 12 - 14 września 2012 r. w Wilnie, Litwa, odbędzie się konferencja nt. nauk przyrodniczych Baltics 2012 i giełda kooperacyjna 7PR (Life sciences Baltics 2012 conference and FP7 brokerage event).

  Wydarzenie będzie okazją dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), naukowców i interesariuszy z sektora bio i zdrowia, aby spotkać się i przedyskutować potencjalne, nowe produkty, technologie i usługi, współpracę i nowe wnioski do zaproszeń ogłaszanych w 7PR.

  Punktem kulminacyjnym będzie giełda kooperacyjna poświęcona obszarom tematycznym z zakresu zdrowia, żywności, rolnictwa, rybołówstwa i biotechnologii, których dotyczyć będą zaproszenia w Siódmym Programie Ramowym (7PR).

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Giełda kooperacyjna jest imprezą organizowaną dla przedsiębiorstwa lub/oraz instytucji/organizacji chcących nawiązać między sobą współpracę, przede wszystkim biznesową. Giełda różni się od targów tym, że przedsiębiorca nie stawia własnego stoiska, na którym może promować swoje produkty lub usługi. Sage Group plc – notowany na londyńskiej giełdzie, dostawca rozwiązań wspomagających zarządzanie dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). RTS (RTS Index) - indeks giełdowy 50 największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Moskwie (RTS Stock Exchange).

  BEL 20 to indeks giełdowy spółek notowany na giełdzie Euronext Brussels. W jego skład wchodzi 20 największych belgijskich przedsiębiorstw. Indeks giełdowy – wartość obliczona na podstawie wyceny akcji wybranych spółek giełdowych. Umożliwia syntetyczne przedstawienie koniunktury na giełdzie lub stanu jakiegoś sektora spółek.

  REO Wilno (lit. Vilniaus futbolo klubas REO) – litewski klub piłkarski z siedzibą w Wilnie, założony w 2005 roku jako Policija Wilno. W 2012 roku klub brał udział w najwyższej klasie rozgrywkowej na Litwie A lyga i był to ich debiut w lidze. Drużyna 21 sierpnia 2012 wycofała się z rozgrywek A Lygy. BUX to indeks giełdowy akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Budapeszcie (Budapesti Értéktőzsde).

  Avia Solutions Group – litewska grupa spółek powiązanych z lotnictwem, świadczących usługi w zakresie infrastruktury dla linii lotniczych, firm branży turystycznej oraz instytucji państwowych. Jest to największa grupa tego typu w Krajach Bałtyckich i jedna z największych na obszarze Europy Wschodniej i WNP. Avia Solutions Group jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od marca 2011 r. To pierwsza litewska firma, notowana na WGPW i pierwsza firma zagraniczna, odnotowana na giełdzie w roku 2011. Produkcja SsangYonga SUT ma się rozpocząć na początku 2012 roku. SUT będzie pick-upem, następcą modelu Actyon Sports. Auto będzie oferowane z 2-litrowym silnikiem diesla. Jednostka będzie dysponować mocą 155 KM i 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Współpracować z nią będzie 6-stopniowa skrzynia manualna. SsangYong SUT zostanie wyposażony w napęd na dwa lub na cztery koła.

  WIG-PL - indeks giełdowy największych i średnich spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Tatry Mountain Resorts AS – słowacki operator usług turystycznych działający w Europie Środkowo-Wschodniej, największy dostawca usług turystycznych w tym regionie, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i Giełdzie Papierów Wartościowych w Bratysławie (notowania Spółki są elementem tamtejszego indeksu SAX).

  Topix – drugi obok Nikkei 225 ważny indeks giełdowy spółek notowanych na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Topix obrazuje wszystkie spółki notowane na rynku podstawowym (ok. 1645 przedsiębiorstw). Uczestnik giełdy jest to osoba, która uzyskała prawo do uczestnictwa w handlu giełdowym i która pracuje na giełdzie.

  Zlecenie maklerskie – oferta kupna lub sprzedaży notowanych na giełdzie papierów wartościowych lub instrumentów finansowych sporządzana przez członka giełdy w ściśle określonej przez giełdę formie. Animator - Na Giełdzie Papierów Wartościowychczłonek giełdy lub podmiot działający za pośrednictwem członka giełdy, który zobowiązuje się do podtrzymywania płynności obrotu instrumentem finansowym poprzez wystawianie na własny rachunek odpowiednich zleceń kupna i sprzedaży (a w pewnych sytuacjach wyłącznie kupna lub wyłącznie sprzedaży).

  Dodano: 06.07.2012. 16:26  


  Najnowsze