• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konferencja pt. Wzmacnianie pozycji społeczności paneuropejskiej w globalnym środowisku konkurencyjnym, Trento, Włochy

  29.04.2010. 17:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 23-25 czerwca 2010 r. w Trento, Włochy, odbędzie się Europejskie Forum Innowacji (EFI) 2010 zatytułowane "Wzmacnianie pozycji społeczności paneuropejskiej w globalnym środowisku konkurencyjnym".

  W czasie wydarzenia, które obejmie różne zagadnienia, od ogólnych takich jak "Czym jest innowacja?" po bardziej konkretne, odbywać się będą otwarte sesje i warsztaty poświęcone obecnej sytuacji w europejskim cyklu technologicznym i innowacyjnym.

  Pierwszego dnia wygłoszone zostaną wykłady plenarne poświęcone aktualnym wyzwaniom stojącym przed technologią i innowacyjnością przedsiębiorstw w Europie. Dyskusja dotyczyć będzie wagi współpracy europejskiego sektora przemysłowego, uniwersyteckiego, inwestycyjnego, badawczego, rządowego i naukowego. Ma się ona przyczynić do podniesienia poziomu innowacji wymaganego do skutecznego konkurowania na szczeblu globalnym.

  Drugi dzień poświęcony będzie badaniu sposobów jak najlepszego uwolnienia prawdziwego potencjału europejskiego za pomocą Europejskiego Sojuszu na Rzecz Innowacji (EAI), służącego za ścieżkę w stronę innowacji w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) poprzez inicjatywy strategiczne i oddolne.

  Konferencja zakończy się serią sesji roboczych poświęconych najbardziej interesującym zagadnieniom, ze szczególnym uwzględnieniem roli nauki w innowacji, biznesie i technologii.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 29.04.2010. 17:12  


  Najnowsze