• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konferencja UG dla upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego

  31.03.2011. 14:47
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  9 kwietnia Uniwersytet Gdański zorganizuje konferencję naukową w hołdzie b. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który był wieloletnim pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji tej uczelni.  "Na wydziale tym profesor Lech Kaczyński pracował prawie przez 27 lat od 1971 r. Uzyskał tu wszystkie stopnie naukowe i awanse zawodowe, ale także pozostawił liczne grono przyjaciół, współpracowników i uczniów. Uczczenie jego pamięci uważamy zatem za wyraz naszego szacunku i przyjacielski obowiązek" - poinformował kierownik Katedry Prawa Pracy Wydziału Prawa i Administracji UG, prof. Jakub Stelina.

  Stelina jest jedynym doktorantem Lecha Kaczyńskiego. Pracę doktorską pod jego kierunkiem, zatytułowaną "Związkowa zdolność układowa", obronił w 1999 r.

  "Jako student Lecha Kaczyńskiego wspominam go jako nieprzeciętnego specjalistę i wybitny umysł od prawa pracy. Nie waham się stwierdzić, że polska nauka poniosła wielką stratę, kiedy zdecydował się opuścić uniwersytet i zająć na dobre polityką. Mam też dobre wspomnienia z okresu, gdy Lech Kaczyński był promotorem mojej pracy doktorskiej - był pomocny, merytoryczny i otwarty na spotkania" - powiedział PAP Stelina, który podczas konferencji przedstawi sylwetkę Lecha Kaczyńskiego jako naukowca.

  Michał Seweryński, b. szef MEN oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego w latach 2005-2007, przypomni natomiast podczas konferencji działalność publiczno-polityczną Lecha Kaczyńskiego. Podczas seminarium zaplanowano także trzy referaty obejmujące zagadnienia, którymi zajmował się w swej pracy naukowej (swoboda umów w sprawie pracy, renta socjalna oraz źródła prawa pracy).

  W konferencji, która odbędzie się w sopockim hotelu Haffner, weźmie udział ok. 50 przedstawicieli nauki prawa pracy z całego kraju oraz znajomi Lecha Kaczyńskiego z Wydziału Prawa i Administracji UG. ROP

  PAP - Nauka w Polsce

  ls/ jra/bsz  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 31.03.2011. 14:47  


  Najnowsze