• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkurs o Nagrodę Naukową im. prof. E. Mikulaszka

  14.04.2010. 18:38
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  Polskie Towarzystwo Mikrobiologów po raz kolejny organizuje konkurs o Nagrodę Naukową im. prof. E. Mikulaszka. Prace można zgłaszać do 31 maja. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

  W konkursie mogą wziąć udział naukowcy do 35. roku życia - autorzy prac doświadczalnych z zakresu mikrobiologii, bakteriologii, immunologii, wirusologii i mykologii, które zostały opublikowane w okresie dwóch lat poprzedzających rok przyznania nagród.

  Zainteresowani powinni się zapoznać się z regulaminem, znajdującym się na stronach Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów i przesłać pracę do organizatorów.

  Na autorów najlepszych prac czekają nagrody: I stopnia - 2 tys. zł; II stopnia - 1,5 tys. zł i III stopnia - 1 tys. zł.

  Profesor dr hab. Edmund Mikulaszek, mikrobiolog i immunolog zapoczątkował w Polsce badania immunochemiczne. Kierował zakładem mikrobiologii na Akademii Medycznej w Warszawie w latach 1945 - 1965. W tamtym czasie immunologia zaczynała wyodrębniać się z mikrobiologii.

  "Na początku nagrody wypłacane były z funduszu, który pozostawił po sobie i przeznaczył na ten właśnie cel profesor Mikulaszek. Teraz fundowane są przez PTM" - wyjaśnia dr n. med. Elżbieta Stefaniuk, sekretarz naukowy PTM.

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 14.04.2010. 18:38  


  Najnowsze