• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konkursy w ramach Akademii Techniki dla gimnazjalistów i nauczycieli

  15.04.2010. 12:20
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  Stworzenie krótkiego utworu literackiego i opracowanie ciekawego scenariusza lekcji techniki - takie zadania czekają uczestników konkursów "Ja - kreator przyszłości" oraz "Ucz i inspiruj". W konkursach - organizowanych w ramach Akademii Techniki - mogą wziąć udział gimnazjaliści i ich nauczyciele. Na zwycięzców obu konkursów czekają m.in. netbooki, aparaty, telefony. Szkoły laureatów otrzymają telewizory LCD.


  Konkursy organizuje Centrum Nauki Kopernik i firma Samsung - pomysłodawcy Akademii Techniki.

  Gimnazjaliści z całej Polski mają szansę wykazać się kreatywnością i talentem twórczym w konkursie literackim pt. "Ja - kreator przyszłości".

  "Każdy młody człowiek może zgłosić się do konkursu i samodzielnie, bądź w grupie przyjaciół, napisać wiersz, opowiadanie lub też tekst piosenki na temat własnej wizji technologii przyszłości" - informują organizatorzy. W swoich propozycjach gimnazjaliści powinni opowiedzieć jak - ich zdaniem - będzie wyglądał świat przyszłości i jakie znaczenie będą odgrywały w nim nowoczesne technologie.

  W konkursie "Ucz i inspiruj" - który wyłoni najciekawszy scenariusz lekcji - mogą wziąć udział nauczyciele. Przygotowany scenariusz lekcji powinien umożliwiać wykorzystanie sprzętów używanych codziennie w domu lub w szkole. Lekcja powinna przy tym angażować uczniów i zachęcać ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy.

  Organizatorzy konkursu chcą zachęcić pedagogów do stworzenia zajęć odbiegających od rutynowych lekcji. "Zadaniem nauczycieli będzie zabranie swoich młodych podopiecznych w niezapomnianą podróż po krainie nowoczesnych technologii. Zwyczajną lekcję mają zastąpić fascynujące zajęcia, w czasie których młodzież będzie chłonąć przekazywaną im wiedzę" - wyjaśniają.

  Zgłoszenia do obu konkursów należy przesyłać na adres: [email protected] do 1 czerwca.

  Szczegółowe informacje na temat konkursów są dostępne na stronie: www.akademiatechniki.pl.

  Nazwiska laureatów poznamy do końca czerwca - zostaną opublikowane na stronie internetowej Akademii Techniki.

  ***

  Program edukacyjny Akademia Techniki rozpoczął się na początku marca w całej Polsce. Animatorzy Akademii odwiedzają gimnazjalistów z całej Polski, aby dzielić się z młodzieżą swoją wiedzą na temat najnowszych technologii. Niecodzienne, 90-minutowe lekcje techniki prezentują zastosowanie nowoczesnych technologii w mikrofalówce i telewizorze LED.

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 15.04.2010. 12:20  


  Najnowsze