• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowa Konferencja Inżynierii Kriogenicznej, Wrocław 20-23.07.2010

  19.07.2010. 15:33
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Od 20 do 23 lipca w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej (bud. D20, ul. Janiszewskiego) odbywać się będzie największa międzynarodowa konferencja poświęcona kriogenice i własnościom materiałów w niskich temperaturach " Międzynarodowa Konferencja Inżynierii Kriogenicznej ICEC23 połączona z Międzynarodową Konferencją Materiałów Kriogenicznych ICMC2010. Gospodarzem spotkania jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

  Tematyka obejmuje zagadnienia związane z kriomedycyną, z procesami pozwalającymi na uzyskanie niskich temperatur, urządzeniami i instalacjami kriogenicznymi oraz materiałami wykorzystywanymi w nadprzewodnictwie i konstrukcjach kriogenicznych. Prezentowane będą największe instalacje i urządzenia badawcze wykorzystujące kriogenikę i nadprzewodnictwo, takiej jak Wielki Zderzacz Hadronów w CERN w Genewie i reaktor ITER budowany prze ITER Organization w Cadarache.

  Podczas ostatniego dnia konferencji uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić oddział PGNiG Krio-Odolanów koło Ostrowa Wielkopolskiego " jedynego europejskiego producenta ciekłego helu. Ponadto spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa prezentująca wyroby i technologie oferowane przez najważniejszych światowych producentów urządzeń, systemów i chłodziarek kriogenicznych.

  Program konferencji i więcej informacji można znaleźć na stronie: www.icec-icmc.wroc.pl

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej w Bielawie (ZOD PWr w Bielawie) - jeden z 4 zamiejscowych ośrodków dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej z siedzibą w Bielawie, powstał 2006 roku, będący najmłodszą tego typu placówką tej wrocławskiej uczelni. Powstał on z inicjatywy władz politechniki we współpracy z miejscowymi władzami samorządowymi: powiatu dzierżoniowskiego oraz gminy miejskiej Bielawa. Kształci studentów na jednym podstawowym kierunku: energetyka o specjalnościach: energetyka cieplna i jądrowa oraz energetyka komunalna energetyka komunalna na studiach niestacjonarnych. Zajęcia prowadzone są przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej, a absolwentom studiów inżynierskich (3,5-letnich), przysługuje prawo do uzupełnienia wykształcenia na studiach magisterskich uzupełniających. Konferencja w Apalachin (z ang. Apalachin Conference lub Apalachin Meeting) – jedna z najważniejszych konferencji (obok Konferencji w Atlantic City i Konferencji Hawańskiej) z udziałem największych (ówczesnych) przedstawicieli (bossów) amerykańskiego świata przestępczości zorganizowanej. Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego (W-2) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała we wrześniu 1945 roku jako Wydział Budownictwa. Składał się początkowo z dwóch oddziałów: Oddziału Architektury oraz Oddziału Inżynierii Lądowej i Wodnej. We wrześniu 1949 roku obydwa oddziały przekształciły się w samodzielne wydziały. Z Oddziału Inżynierii Lądowej i Wodnej powstał Wydział Inżynierii z Oddziałami Lądowym i Wodnym. W roku 1954 na skutek likwidacji Oddziału Wodnego, Wydział Inżynierii zmienił nazwę na Wydział Budownictwa Lądowego. Następnie nastąpiła zmiana nazwy na obecną. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "B".

  Wydział Inżynierii Środowiska (W-7) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała w 1950 roku, początkowo jako Wydział Inżynierii Sanitarnej. W roku 1990 nastąpiła zmiana nazwy na obecną. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "A".
  Society of Incentive and Travel Executives (SITE) - międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań i wydarzeń firmowych. Działa na zasadzie not-for-profit. Członkami stowarzyszenia są osoby pracujące dla największych renomowanych przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem konferencji, imprez, wyjazdów oraz pracowniczych spotkań integracyjnych i szkoleniowych, działających dla wielu stowarzyszeń oraz korporacji międzynarodowych. Stowarzyszenie powstało w 1973 roku i jest jedyną międzynarodową organizacją zajmującą się podnoszeniem standardów usług w swojej branży.

  Wydział Mechaniczno-Energetyczny (W-9) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała w 1954 roku poprzez wydzielenie z Wydziału Mechanicznego, powstałego w 1949 roku. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "B".
  Wydział zatrudnia 84 nauczycieli akademickich, w tym: Libre Graphics Meeting (LGM) to coroczna konferencja poświęcona wolnemu oprogramowaniu i oprogramowaniu typu Open Source służącemu do tworzenia grafiki. Pierwsza konferencja odbyła się w 2006 w Lyonie we Francji. Została zapoczątkowana przez Dave Neary i Dave Odina. W 2008 konferencja odbyła się w Polsce na Politechnice Wrocławskiej.

  Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej - akademicki zespół śpiewaczy działający przy Politechnice Wrocławskiej, powołany do istnienia przez studentów i profesorów Politechniki Lwowskiej, w 1946 roku we Wrocławiu. W ciągłości istnienia chóru, w latach: 1951-1958, nastąpiła przerwa. Zespół jest agendą studencką Politechniki Wrocławskiej. Zbigniew Stefan Królicki (ur. 1953) - profesor Politechniki Wrocławskiej, zajmuje się techniką niskich temperatur oraz niekonwencjonalnymi źródłami energii. Autor ponad 140 publikacji krajowych i zagranicznych w tych dziedzinach.

  Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, Poznań 2008 - międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce zmian klimatu. Odbywała się od 1 do 12 grudnia 2008 roku w Poznaniu na terenie Centrum Kongresowego Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizował ją Sekretariat Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu, a gospodarzem konferencji był rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Gośćmi spotkania było ponad 190 delegacji rządowych, a wzięło w niej udział łącznie ponad 11 tys. osób.

  Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki (W-12) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała w 2002 roku. Wydział został powołany w wyniku wydzielenia Instytutu Techniki Mikrosystemów (dawniej: Instytut Technologii Elektronowej) z Wydziału Elektroniki.
  Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "A+".

  Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, Kopenhaga 2009 znana z skrócie jako szczyt w Kopenhadze – międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce zmian klimatu. Odbywała się od 7 do 18 grudnia 2009 w Bella Center w Kopenhadze. Organizował ją Sekretariat Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu, a gospodarzem konferencji był rząd Danii. Gośćmi spotkania było ponad 190 delegacji rządowych. Instytut Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej - jeden z trzech instytutów Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

  Żak (Miesięcznik Studentów Politechniki Wrocławskiej "Żak") - Pismo studenckie. Ukazuje się od października 1999 r. na terenie Politechniki Wrocławskiej i sporadycznie innych wrocławskich uczelni. Wydział Mechaniczny (W-10) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała w 1949 roku. Działalność naukowo-dydaktyczna w dziedzinie mechaniki została zapoczątkowana już w 1945 roku jako Oddział Mechaniczny w ramach Wydziału Mechaniczno-Elektrotechnicznego. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "A".
  Wydział zatrudnia 210 nauczycieli akademickich, w tym:

  Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, Warszawa 2013 znana z skrócie jako szczyt w Warszawie – międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce zmian klimatu. Obdywała się od 11 do 22 listopada 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizuje ją Sekretariat Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu, a gospodarzem konferencji był rząd Polski. Gośćmi spotkania byli delegacji rządowi wszystkich krajów. Wydział Elektroniki (W-4) Politechniki Wrocławskiej – jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, powstała 28 września 1968 roku. Wcześniej istniał jako Wydział Łączności, który to w 1952 roku został wydzielony z Wydziału Elektrycznego. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "A".
  Wydział zatrudnia 198 osób ze stopniami i tytułami naukowymi, w tym:

  Zygmunt Szparkowski (ur. 26 listopada 1902 w Nasielsku, zm. 8 lipca 1988 we Wrocławiu) - polski inżynier, automatyk i informatyk, współtwórca polskiej automatyki oraz Wydziału Łączności (1951/1952, 1956 – 1960) i Wydziału Elektroniki. Absolwent Politechniki Warszawskiej, podczas studiów związany z korporacją Coronia (pełnił m.in. funkcję oldermana) . W 1939 naczelnik wydziału w Ministerstwie Poczt i Telegrafów. W 1945 organizował łączność na Dolnym Śląsku. Od 1950 profesor Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, gdzie zorganizował Katedrę Teletechniki, przekształconą w 1956 w pierwszą w Polsce Katedrę Telemechaniki i Automatyki. W latach 1952 – 1955 prorektor, a w latach 1960 – 1969 rektor Politechniki Wrocławskiej. Doctor honoris causa Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Kościół Starokatolicki w Chorwacji (hr: Hrvatska Katolicka Crkva ) - kościół starokatolicki, będący pod jurysdykcją Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich członkiem. Organem prasowym wspólnoty jest "Hrvatski Katolicki Glasnik." Zwierzchnikiem kościoła jest ks. dr Vitomir Burek, wspólnotę w MKBS reprezentuje bp dr Jan Ekemezie Okoro.

  Konferencja San Remo – międzynarodowa konferencja zorganizowana przez aliantów po I wojny światowej w dniach 19-26 kwietnia 1920 w mieście Sanremo we Włoszech.

  Dodano: 19.07.2010. 15:33  


  Najnowsze