• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowa konferencja na temat nanobiotechnologii - Sankt Petersburg, Rosja

  14.02.2012. 19:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 16-18 czerwca w Sankt Petersburgu (Rosja) odbędzie się druga międzynarodowa konferencja poświęcona nanobiotechnologiom - NanoBio'08.

  Wydarzenie ma pomóc w nawiązaniu dyskusji biologom, fizykom, informatykom i inżynierom oraz w wypełnieniu luki występującej między naukami o materiałach i naukami o życiu. W konferencji udział wezmą czołowi naukowcy, a także przedstawiciele przemysłu, publicznych instytucji badawczych oraz organów rządowych.

  Oprócz warsztatów i dyskusji panelowych zorganizowana zostanie specjalna sesja poświęcona odpowiedzialnemu rozwojowi nanobiotechnologii. Celem przyświecającym tej sesji jest stworzenie nowych możliwości międzynarodowej współpracy między naukowcami z Europy i Rosji, a w szczególności współpracy w ramach siódmego programu ramowego (7PR) UE.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  "Media Student" to inicjatywa powstała w 2004 roku, mająca na celu zintegrowanie środowiska polskich mediów studenckich. Zamierzeniem projektu jest stworzenie warunków i zasad współpracy młodych dziennikarzy oraz doskonalenie umiejętności. Jest to realizowane poprzez organizowanie corocznych konferencji oraz warsztatów, podczas których uczestnicy mają możliwość dyskusji na interesujące ich tematy oraz spotykają się i uczą od znanych i cenionych profesjonalistów. Do tej pory zawsze odbywały się zimowe Warsztaty Prasowe Media Student oraz wiosenna Ogólnopolska Konferencja Media Student, która jest większym wydarzeniem i uczestniczą w niej również stacje radiowe. Wszystkie edycje Media Studenta to imprezy darmowe, odbywające się dzięki sponsorom i dofinansowaniu uczelni warszawskich. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych, Krótkometrażowych oraz Animacji Message 2 Man w Sankt Petersburgu (ros.: Международный кинофестиваль «Послание к Человеку») – festiwal filmowy odbywający się w Sankt Petersburgu w Rosji od 1989 roku. Wojskowa Akademia Medyczna im. S.M. Kirowa w Sankt Petersburgu (ros. Военно-медицинская ордена Ленина Краснознаменная академия им. С. М. Кирова) – rosyjska państwowa uczelnia medyczna w Petersburgu, najstarsza uczelnia medyczna w Rosji.

  Współpraca międzynarodowa - zagadnienie budzące zainteresowanie badaczy jak i polityków. Badacze zajmują się przyczynami współpracy międzynarodowej oraz jej zaletami i wadami, politycy natomiast zajmują się środkami współpracy i ich efektywnością oraz skutecznością. Międzynarodowa Unia Krystalografii (ang. International Union of Crystallography, w skrócie IUCr) – międzynarodowa organizacja, której celem jest promowanie i koordynacja współpracy międzynarodowej w dziedzinie krystalografii, standaryzacja symboliki i nazewnictwa oraz organizacja międzynarodowych kongresów i konferencji o tematyce krystalograficznej.

  Międzynarodowy Program Bezpieczeństwa Chemicznego (ang. International Programme on Chemical Safety, IPCS) – program powstały w 1980 roku będący wspólnym przedsięwzięciem Światowej Organizacji Zdrowia, Międzynarodowej Organizacji Pracy i Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych stworzonym na podstawie rekomendacji przyjętych na Konferencji sztokholmskiej w 1972 roku. Celem programu jest stworzenie naukowych podstaw bezpiecznego użycia substancji chemicznych oraz wspieranie narodowych programów dotyczących bezpieczeństwa chemicznego, który realizowany jest poprzez m.in. SKA Sankt Petersburg (ros. Футбольный клуб «СКА» Санкт-Петербург, Futbolnyj Kłub "SKA" Sankt-Pietierburg) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w Sankt Petersburgu.

  Konferencja Katolickiego Episkopatu Rosji (ros. Конференция католических епископов России) – konferencja episkopatu zrzeszająca biskupów Kościoła katolickiego działających na obszarze Rosji. Założona i zatwierdzona 2 marca 1999 r. Jest członkiem Rady Konferencji Episkopatów Europy. Saturn-1991 Sankt Petersburg (ros. Футбольный клуб «Сатурн-1991» Санкт-Петербург, Futbolnyj Kłub "Saturn-1991" Sankt-Pietierburg) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w Sankt Petersburgu.

  Współprogramy (ang. coroutines) - Pojęcie współprogramu ma dwie odmienne definicje(!). Obie definicje zgodnie stwierdzają, że współprogram cechuje się posiadaniem ciągu instrukcji do wykonania i ponadto możliwością zawieszania wykonywania jednego współprogramu A i przenoszenia wykonywania do innego współprogramu B. W szczególności można wznowić pracę zawieszonego współprogramu A, a wykonywanie będzie podjęte w miejscu, w którym zostało zawieszone. Tym co różni obie definicje jest zdolność współpracy z rekurencyjnymi procedurami. (Nb. W językach programowania funkcyjnego koncepcja współprogramu istnieje pod postacią kontynuacji - pojęcia wprowadzonego niemal równocześnie z współprogramami. )

  Dodano: 14.02.2012. 19:17  


  Najnowsze