• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowa konferencja nt. informatyki medycznej, Algarve, Portugalia

  11.11.2011. 16:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 1 - 4 lutego 2012 r. w Algarve, Portugalia, odbędzie się wydarzenie pt. "Międzynarodowa konferencja nt. informatyki medycznej".

  W informatyce medycznej są już wykorzystywane bazy danych, sieciowanie, interfejsy graficzne, inteligentne systemy wspierania procesu decyzyjnego i wyspecjalizowane języki programowania. Jeżeli chodzi o rehabilitację medyczną i technologię wspomagającą, wykorzystywanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) wnosi istotny wkład w poprawę jakości życia i opieki zdrowotnej.

  Konferencja zgromadzi naukowców i praktyków zainteresowanych zastosowaniem TIK w opiece zdrowotnej i ogólnie w medycynie. Wydarzenie odbędzie się równolegle z konferencjami poświęconymi powiązanym tematom.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Puchar Algarve (Algarve Cup) – prestiżowy gościnny turniej piłki nożnej kobiet rozgrywany corocznie od 1994 roku w portugalskim rejonie Algarve. Wydarzenie to ma rangę porównywalną do Mistrzostw Świata i turnieju olimpijskiego. Nie ma odpowiednika w piłce nożnej mężczyzn. Faro to miasto w Portugalii, leżące w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve. Jest największym miastem i stolicą regionu Algarve. Vila Real de Santo António - miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve.

  São Brás de Alportel – miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve. Meia Praia (port: Apeadeiro de Meia Praia) – przystanek kolejowy w Lagos, w regionie Algarve, w Portugalii. Znajduje się na Linha do Algarve.

  Olhão da Restauração to miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve. e-pacjent – osoba korzystająca ze świadczeń opieki zdrowotnej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (ang. Information Communication Technology) niezależnie od tego czy jest zdrowa czy chora. Tradycyjna, występująca na wszystkich poziomach (mikro, mezo, makro), relacja pacjent-lekarz została rozszerzona o technologię przybierając na poziomie mikro postać lekarz-technika biomedyczna-pacjent. Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) usprawniają dziś biznesowo-administracyjny aspekt funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej, ale także wspomagają pracę personelu medycznego, wpływając przez to na jakość opieki zdrowotnej, a tym samym i satysfakcję pacjentów. Są zdolne do przetwarzania ogromnych ilości danych, umożliwiają konsultacje medyczne bez konieczności przemieszczania się pacjenta i lekarza. Znaczenie ICT potwierdza raport The Case for e-Health. Według niego:

  Linha do Algarve – linia kolejowa przecinająca portugalski region Algarve, na południu kraju. Łączy stacje kolejowe w Lagos i Vila Real de Santo António. Linia ma długość 139,5 km. Informatyka medyczna - dział informatyki, zajmuje się przetwarzaniem, przechowywaniem, przesyłaniem oraz metodami tworzenia systemów przetwarzających informacje wykorzystywane w opiece zdrowotnej.

  Parque das Cidades (port: Estação Ferroviária de Parque das Cidades) – stacja kolejowa w Loulé, w regionie Algarve, w Portugalii. Znajduje się na Linha do Algarve.

  Konferencja San Remo – międzynarodowa konferencja zorganizowana przez aliantów po I wojny światowej w dniach 19-26 kwietnia 1920 w mieście Sanremo we Włoszech.

  Algoz (port: Apeadeiro de Algoz) – przystanek kolejowy w Silves, w regionie Algarve, w Portugalii. Znajduje się na Linha do Algarve. Poço Barreto (port: Apeadeiro de Poço Barreto) – przystanek kolejowy w Silves, w regionie Algarve, w Portugalii. Znajduje się na Linha do Algarve.

  Europejskie kwalifikacje mężczyzn do Pucharu Świata 2013 w rugby 7 miały na celu wyłonienie męskich reprezentacji narodowych w rugby 7, które wystąpiły w finałach tego turnieju. Odbyły się w portugalskim regionie Algarve w dniach 2021 lipca 2012 roku. Areną zmagań był Estádio Algarve. Faro (port.: Estação Ferroviária de Faro) – stacja kolejowa w Faro, w regionie Algarve, w Portugalii, na Linha do Algarve. Znajdują się tu 3 perony.

  Serra de Monchique (Góry Monchique) – łańcuch górski na Półwyspie Iberyjskim w południowej Portugalii, w zachodniej części regionu Algarve. Najwyższym szczytem gór, wznoszczącym się na 902 m n.p.m., jest Foia. Efektywność technologii medycznej – możliwość realizacji celu leczenia związanego z tą technologią, w warunkach rzeczywistej praktyki klinicznej.

  Dodano: 11.11.2011. 16:37  


  Najnowsze