• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowa konferencja nt. inżynierii rolniczej, Clermont-Ferrand, Francja

  19.08.2010. 19:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 6-8 września w Clermont-Ferrand, Francja, odbędzie się międzynarodowa konferencja nt. nowych technologii środowiskowych na rzecz efektywnego i zrównoważonego rolnictwa.

  Wydarzenie poświęcone będzie tak różnorodnym tematom jak strategie adaptacyjne do zmian klimatu, higiena i bezpieczeństwo pracy oraz zarządzanie zagadnieniami energetycznymi, zasobami naturalnymi i rolnymi. Zmiany najprawdopodobniej odbiją się w sposób zarówno bezpośredni, jak i długofalowy na społeczeństwie, gospodarce i życiu codziennym.

  Konferencja poświęcona będzie także temu, w jaki sposób postępy w projektowaniu i opracowywaniu technologii środowiskowych wpłyną na rozwój wsi. Omawiane będą uprawa roli, akwakultura, leśnictwo i wielofunkcyjne użytkowanie gruntów.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Clermont Foot Auvergne 63 – francuski klub piłkarski z siedzibą w Clermont-Ferrand, utworzony w 1990 roku na skutek przemianowania Clermont-Ferrand Football Club. Port lotniczy Clermont-Ferrand – port lotniczy położony 6,7 km na wschód od Clermont-Ferrand, we Francji. W 2005 obsłużył ponad 592 tys. pasażerów. Stade Gabriel-Montpied – stadion piłkarski we Francji, w miejscowości Clermont-Ferrand. Obiekt został zaprojektowany przez Jacquesa Kalisza i otwarty w 1995 roku. Pojemność stadionu wynosi 9190 widzów. Oświetlenie jest równe 1000 lux. Na tym obiekcie gra zespół Clermont Foot.

  Jardin botanique de la Charme – ogród botaniczny położony we francuskim mieście Clermont-Ferrand. Ogród otwarty jest przez cały rok w dni robocze, a w cieplejszych miesiącach także w weekendy. Wstęp bezpłatny. Gare de Clermont-Ferrand – stacja kolejowa w Clermont-Ferrand, w regionie Owernia, we Francji. Stacja posiada 4 perony.

  Université Blaise-Pascal (Université de Clermont-Ferrand II) – jeden z dwóch uniwersytetów w Clermont-Ferrand, na którym studiuje 15,7 tys. studentów (2004). Danielle Auroi (ur. 29 lutego 1944 w Clermont-Ferrand ) – francuska polityk, działaczka partii Zielonych, eurodeputowana w latach 1999–2004.

  Chateaubriand – rodzaj francuskiej potrawy, specjalności Clermont-Ferrand. Jej nazwa pochodzi od nazwiska François-René de Chateaubriand. 36. Mistrzostwa Świata w Zapasach 1987, które odbyły się w dwóch miastach − mężczyźni rywalizowali w Clermont-Ferrand (Francja) a kobiety w Lørenskog (Norwegia).

  Sylvain Legwinski (ur. 6 października 1973 w Clermont-Ferrand) – piłkarz francuski polskiego pochodzenia grający na pozycji lewego pomocnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 186 cm wzrostu, ważył 73 kg.

  Compagnie Générale des Établissements Michelin – największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon. Jego siedziba znajduje się w Clermont-Ferrand (Puy-de-Dôme) we Francji. Michelin znany jest również z wydawanych przez siebie map i przewodników dla turystów zmotoryzowanych.

  Jordan Lotiès (ur. 5 sierpnia 1984 w Clermont-Ferrand) – francuski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Obecnie jest zawodnikiem klubu Osasuny. Arwernowie to historyczne plemię galijskie, zamieszkujące tereny nad górnym Ligerem (obecnie rzeka Loara) i skupione wokół grodu-twierdzy Gergowia w Masywie Centralnym środkowej Francji (obecnie 6 km od miasta Clermont-Ferrand).

  Christian Sarron (ur. 27 marca 1955 roku w Clermont-Ferrand) - francuski motocyklista. Brat innego znanego motocyklisty, Dominique Sarrona. Przez całą karierę w MMŚ związany był z zespołem Sonauto-Yamaha.

  Dodano: 19.08.2010. 19:17  


  Najnowsze