• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowa konferencja nt. nauki i medycyny sportowej, Newcastle upon Tyne, Wlk. Brytania

  10.06.2010. 17:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach od 19 do 21 sierpnia 2010 r. w Newcastle upon Tyne, Wlk. Brytania, odbędzie się międzynarodowa konferencja nt. nauki i medycyny sportowej.

  W ramach przygotowań do Olimpiady i Paraolimpiady w roku 2012 trzydniowe wydarzenie zgromadzi wiodących ekspertów w dziedzinach nauki o sporcie oraz medycyny sportowej.

  Program na dwa pierwsze dni przewiduje dwie równoległe sesje poświęcone odpowiednio medycynie sportowej i nauce o sporcie. Każdego dnia odbędzie się także sesja plenarna otwarta dla wszystkich delegatów. Trzeciego dnia w ramach serii prezentacji medycyna i nauka przedstawione będą w postaci praktycznych zastosowań dla trenerów, lekarzy sportowych oraz pracowników obsługujących naukowe projekty sportowe.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Międzynarodowa Federacja Orientacji Sportowej (ang. International Orienteering Federation, IOF) – międzynarodowa organizacja zrzeszająca narodowe związki sportów na orientację (w Polsce jest to Polski Związek Orientacji Sportowej – PZOS). Siedziba IOF znajduje się w Helsinkach, Finlandia. iGol FM – pierwsze w Polsce radio internetowe o tematyce sportowej. Na antenie pojawiają się relacje na żywo z zawodów piłki nożnej, piłki ręcznej oraz sporadycznie innych dyscyplin. Ramówkę tworzą też bloki tematyczne, programy publicystyczne i wywiady. Każdego dnia stacja przygotowuje także kilka wydań wiadomości sportowych. Są one emitowane o 10:30, 15:30 i 18:30, a także sportowe podsumowanie dnia o 20:30. Ponadto o każdej pełnej godzinie, między 6:00, a 20:00 usłyszeć można wiadomości z kraju i ze świata. Polski Komitet Narodowy ds. Współpracy z Międzynarodową Unią Historii i Filozofii Nauki/Oddział Historii Nauki i Techniki - ciało kolegialne, wybierane na czteroletnią kadencję w tajnych wyborach, spośród pracowników nauki posiadających co najmniej stopień naukowy doktora habilitowanego. W praktyce skład osobowy Polskiego Komitetu Narodowego pokrywa się ze składem Komitetu Historii Nauki i Techniki Polskiej Akademii Nauk.

  Polski Związek Orientacji Sportowej (w skrócie PZOS) – stowarzyszenie kultury fizycznej, działające na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W jego ramach prowadzona jest działalność w następujących dyscyplinach orientacji sportowej: Okręg wyborczy Newcastle upon Tyne North powstał w 1918 r. i wysyła do brytyjskiej Izby Gmin jednego deputowanego. Okręg obejmuje północną część miasta Newcastle upon Tyne.

  Gateshead – miasto w północnej części Anglii, w hrabstwie Tyne and Wear, nad rzeką Tyne, naprzeciw Newcastle upon Tyne. Ludność: 190 600 mieszkańców (VI 2008). Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie II dywizji 2008 odbędą się w dwóch państwach: Rumunii (Miercurea-Ciuc) oraz w Australii (Newcastle). Zawody odbędą się w dniach 7 - 13 kwietnia. Będzie to 12 turniej o awans do II dywizji mistrzostw świata (wcześniej grupy C).

  Martin Callanan (ur. 8 sierpnia 1961 w Newcastle upon Tyne) – brytyjski polityk, deputowany do Parlamentu Europejskiego V, VI i VII kadencji. Eugenia Lewicka (ur. 10 sierpnia 1896 w Czerkasach, zm. 29 czerwca 1931 w Warszawie) - polska lekarka, fizjoterapeutka, jedna z prekursorów medycyny sportowej w Polsce, organizator Zakładu Kąpieli Słoneczno-Powietrznych i Kuracji Sportowej w Druskienikach (1924); bliska znajoma Józefa Piłsudskiego.

  Newcastle upon Tyne – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia) nad rzeką Tyne, w pobliżu jej ujścia do Morza Północnego w hrabstwie metropolitalnym Tyne and Wear.

  Mistrzostwa świata w biegu na orientację (ang. World Orienteering Championships) – coroczne zawody w biegu na orientację. Prawo startu w mistrzostwach mają reprezentacje narodowe państw członkowskich Międzynarodowej Federacji Orientacji Sportowej.

  Dodano: 10.06.2010. 17:12  


  Najnowsze