• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowe targi lotnictwa i kosmonautyki ILA, Berlin, Niemcy

  14.08.2012. 17:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 11 - 16 września 2012 r. w Berlinie, Niemcy, odbędą się międzynarodowe targi lotnictwa i kosmonautyki ILA.

  Zorganizowane po raz pierwszy w 1909 r. ILA to najstarsze targi lotnictwa. Prezentowana jest na nich zaawansowana technologia lotniczo-kosmiczna zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Współorganizatorami targów, które odbędą się w ExpoCenter Airport w Berlinie, są German Aerospace Industries Association (BDLI) i Messe Berlin.

  W 2010 r. w wydarzeniu wzięło udział 1.153 przedsiębiorstwa z 47 krajów, a wystawionych zostało 300 samolotów. Targi odwiedziło 235.000 specjalistów z branży oraz innych zwiedzających.


  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Infosystem – międzynarodowe targi branży informatyki i telekomunikacji o ponad 20-letniej tradycji, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Od roku 2004 r. organizowane w formule forum zastosowań informatyki w przemyśle, biznesie i administracji. Od stycznia 2009 targi Infosystem nie są już organizowane. gamescom 2012 – czwarta edycja targów gier wideo gamescom, która odbyła się w dniach 15-19 sierpnia 2012 roku na terenie Koelnmesse w Kolonii w Niemczech. Zostały zorganizowane przez Bundesverband Interaktive Unterhaltungssoftware (ang. German Federal Association of Interactive Entertainment Software). InnoTrans – międzynarodowe targi kolejnictwa organizowane od 1996 cyklicznie co dwa lata we wrześniu na terenach Targów Berlińskich.

  Odziaż i Dom – krajowe targi jesienne w Poznaniu, które odbyły się w dniach 21-30 września 1946 i były pierwszą po II wojnie światowej wystawą na MTP. Messe Frankfurt GmbH – jeden z największych na świecie organizatorów targów branżowych, posiadających swoje własne tereny targowe.

  Norymberskie Targi Zabawek (Die Spielwarenmesse International Toy Fair Nürnberg, Nürnberger Spielwarenmesse) – targi zabawek odbywające się w Norymberdze, uznawane za największe na świecie. Są dostępne tylko dla specjalistów z branży zabawek, przedstawicieli prasy i zaproszonych gości. Organizatorem targów jest firma „Spielwarenmesse eG“ z siedzibą w Norymberdze. Zwykle odbywają się na początku lutego i trwają 6 dni. W 2011 roku na targach zaprezentowało się ok. 2700 wystawców z 60 krajów. Targi odwiedziło ok. 79 tys. osób, z czego 54% pochodziło z zagranicy. Targi Hanowerskie (Hannover Messe). W Hanowerze odbywają się międzynarodowe targi przemysłowe, określane przez wiele źródeł jako największe na świecie.

  gamescom – targi gier wideo odbywające się od 2009 roku w Koelnmesse w Kolonii w Niemczech. Organizowane są przez Bundesverband Interaktive Unterhaltungssoftware (German Federal Association of Interactive Entertainment Software). Targi IDET ( International Defence Exhibition and Technologies – Międzynarodowe Targi Obronności i Technik Ochrony) – targi przemysłu zbrojeniowego, organizowane cyklicznie w centrum wystawowym w Brnie (Czechy). Należą do największych w Europie Środkowej. Pierwsza edycja targów odbyła się w 1999. Odbywają się co dwa lata (zawsze w latach nieparzystych) w dniach 5 do 7 maja. Na targach prezentowany jest sprzęt pancerny, przeciwlotniczy, lotniczy, a od 10. edycji (w 2009) również technika ochrony i technika pożarnicza (po połączeniu targów IDET z Międzynarodowymi Targami Techniki Pożarniczej i Sektora Bezpieczeństwa PYROS/ISET). Targi spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony wojskowych specjalistów, wystawców polskich i zagranicznych, instytucji związanych z obronnością kraju.

  Trako (pełna nazwa Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako) – największe w Polsce i drugie w Europie targi transportu kolejowego. Targi odbyły się w latach 1996, 1998 i 1999 w Gdyni, natomiast począwszy od 2001 wydarzenie ma miejsce w Gdańsku i jest organizowane co dwa lata w ramach Międzynarodowych Targów Gdańskich.

  Charlottenburg-Wilmersdorf – dzielnica Berlina. Jest czwartą dzielnicą, utworzoną w 2001 z dzielnic Charlottenburg i Wilmersdorf. Znajdują się tam: Uniwersytet Techniczny (Technische Universität Berlin), Uniwersytet Sztuki (Universität der Künste), Opera Niemiecka (Deutsche Oper Berlin), Stadion Olimpijski (Olympiastadion), Pałac Charlottenburg (Schloss Charlottenburg) oraz Targi Berlińskie (Berliner Messe).

  Dodano: 14.08.2012. 17:37  


  Najnowsze