• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowy kongres nt. optyki rentgenowskiej i mikroanalizy, Karlsruhe, Niemcy

  26.06.2012. 17:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 14-18 września w Karlsruhe, Niemcy, odbędzie się "20. Międzynarodowy kongres nt. optyki rentgenowskiej i mikroanalizy" (ICXOM20).

  Seria spotkań ICXOM poświęcona jest dziedzinie optyki rentgenowskiej i mikro(nano)analizie z wykorzystaniem wiązek rentgenowskich, elektronów lub innych cząsteczek energii. Prezentacje na tegorocznej edycji będą wprowadzeniem do najnowszych osiągnięć w badaniach podstawowych i stosowanych nad mikro- i nanoanalizą oraz obejmą także przykłady zastosowań, nowości metodologiczne i narzędziowe oraz optykę rentgenowską.

  Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Pierwiastków Transuranowych (ITU) Wspólnego Centrum Badawczego (WCB) przy Komisji Europejskiej.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Kontaktologia – pojęcie określające naukę z pogranicza okulistyki (oftalmologii) jako dziedziny nauk medycznych oraz optyki jako dziedziny fizyki oraz gałąź optyki (sfery korekcji wzroku) wyspecjalizowaną w aplikowaniu soczewek kontaktowych, czyli narzędzi korygujących wzrok aplikowanych bezpośrednio na gałkę oczną, oraz artykułów do ich pielęgnacji. Ekwifinalność firmy - określona zdolność danego przedsiębiorstwa do osiągnięcia końcowego sukcesu przy odmiennych warunkach początkowych oraz bardzo różnymi sposobami, a także posiadanie przez firmę możliwości samodzielnego dokonywania wyboru określonych celów bądź ich modyfikacji. Ekwifinalna firma odznacza się zdolnością do osiągania podobnych wyników w bardzo różnorodny sposób. Ekwifinalność firmy ma ogromne znaczenie dla zarządzania, ponieważ oznacza ono potrzebę odrzucenia mechanistycznej optyki w analizie działania firmy oraz poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Forschungszentrum Karlsruhe [in der Helmholtz-Gemeinschaft] (skrót: FZK) (Centrum Badań Naukowych Karlsruhe) było instytucją naukową położoną na północ od Karlsruhe w Niemczech.

  Malsch – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe. Leży ok. 18 km na południe od Karlsruhe, przy autostradzie A5, drodze krajowej B3 i linii kolejowej Karlsruhe – Freudenstadt. Weingarten (Baden) – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe. Liczy ok. 10 km na północny wschód od Karlsruhe, przy autostradzie A5, drodze krajowej B3 i linii kolejowej Mannheim – Karlsruhe.

  Międzynarodowy Kongres Neurologiczny (ang. International Neurological Congress) - pierwszy międzynarodowy kongres neurologów Świata. Po raz pierwszy odbył się w 1931 roku w Brnie. Odbywał się co cztery lata. Kongres przyczynił się do integracji środowiska neurologicznego na Świecie i powstania Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Ubstadt-Weiher – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe, Leży ok. 25 km na północny wschód od Karlsruhe, przy autostradzie A5, drodze krajowej B3 i linii kolejowej Mannheim – Karlsruhe.

  Eggenstein-Leopoldshafen – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe. Leży ok. 12 km na północ od Karlsruhe, przy drodze krajowej B36. Linkenheim-Hochstetten – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe. Leży ok. 13 km na północ od Karlsruhe, przy drodze krajowej B36.

  Pfinztal – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe Leży nad rzeką Pfinz, ok. 12 km na wschód od Karlsruhe, przy drodze krajowej B10 i przy linii kolejowej Karlsruhe – Stuttgart.

  Karlsdorf-Neuthard – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Bruchsal. Leży ok. 15 km na północny wschód od Karlsruhe, przy autostradzie A5 i drodze krajowej B35.

  Kronau – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Bad Schönborn. Leży ok. 27 km na północny wschód od Karlsruhe, przy autostradzie A5, drodze krajowej B3 i linii kolejowej Karlsruhe – Mannheim). Waghäusel – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe. Leży nad Saalbach, ok. 30 km na północ od Karlsruhe, przy drodze krajowej B36, i linii kolejowej Mannheim – Bazylea.

  Walzbachtal – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe. Leży w Kraichgau, ok. 15 km na wschód od Karlsruhe, przy drodze krajowej B293. Stutensee – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe. Leży nad Pfinz, ok. 7 km na północ od Karlsruhe, przy autostradzie A5 i linii kolejowej Mannheim – Bazylea.

  Bad Schönborn – miejscowość i gmina uzdrowiskowa w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe, siedziba wspólnoty administracyjnej Bad Schönborn. Leży w Kraichgau, nad Katzenbach, ok. 27 km na północny wschód od Karlsruhe, przy drogach krajowych B3, B292 i przy linii kolejowej Karlsruhe – Mannheim.

  Dodano: 26.06.2012. 17:26  


  Najnowsze