• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzynarodowy Salon Medyczny Salmed w Poznaniu

  11.03.2010. 23:05
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  300 firm z 29 krajów prezentuje od środy w Poznaniu swoją ofertę w ramach Międzynarodowego Salonu Medycznego Salmed 2010. 23. edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branży medycznej potrwa do piątku.

  W trakcie targów prezentowana jest oferta producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także firm laboratoryjnych oraz oferujących sprzęt rehabilitacyjny.

  Jak poinformowała Małgorzata Kolczyńska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, impreza odbywająca się w Poznaniu co dwa lata organizowana jest z myślą o menedżerach służby zdrowia, kadrze zarządzającej placówkami medycznymi, a także pracownikach placówek medycznych.

  "Przez trzy dni tereny MTP staną się centrum technologii współczesnej medycyny, gdzie profesjonalnej publiczności zostanie zaprezentowana bogata oferta wystawców sprzętu medycznego. Wizyta na targach stworzy możliwość wyposażenia placówek medycznych w sprzęt medyczny na najwyższym, światowym poziomie w zakresie najnowocześniejszych technologii i wysokiej jakości produktów i usług" - powiedziała Kolczyńska.

  W trakcie imprezy zaprezentowanych zostanie ponad 100 targowych nowości. Oprócz zwiedzania stoisk i oglądania nowości medycznych, goście targów będą mogli wziąć udział w specjalistycznych konferencjach, wykładach i warsztatach.

  Zaplanowano m.in. wykłady ekspertów Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ z zakresu zarządzania pod hasłem "Placówka medyczna w obliczu wyzwań roku 2010". W programie znalazły się też m.in. szkolenia poświęcone rozwojowi placówek medycznych z wykorzystaniem funduszy unijnych, konferencja naukowo-szkoleniowa dla diagnostów laboratoryjnych i klinicystów, a także szkolenia i pokazy poświęcone dziecku w medycynie ratunkowej.

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – Centralny Szpital Weteranów – szpital wybudowany w 1937 w Łodzi, którego działalność i tradycje są związane z działalnością wojskowej służby zdrowia, obecnie stanowiąc bazę dydaktyczną m.in. dla nauki studentów Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i szkolenia lekarzy wojskowych w ramach Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych w Łodzi. Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) – największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. MTP istnieją od 1921 r. W roku 2012 w ponad 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział niemal 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych i posiadają ok. 60% udziałów w rynku targowym w Polsce. MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych). Analiza kosztów-efektywności stosowana jest w ocenie technologii medycznych i obejmuje identyfikację, pomiar oraz porównanie kosztów oraz wyników zdrowotnych dwóch lub więcej interwencji medycznych.

  Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych powstał 1 października 2002 w wyniku połączenia dwóch instytucji: Biura Rejestracji Środków Farmaceutycznych Materiałów Medycznych, które było częścią Instytutu Leków oraz Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej. Początkowo Urząd działał w oparciu o ustawę z dnia 27 lipca 2001 roku o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Targi Mody Poznań to odbywające się dwa razy do roku, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, biznesowe spotkania przedstawicieli branży mody. Impreza składa się z kilku ekspozycji: Next Season, Fast Fashion, Tex Style oraz BTS. Co dwa lata towarzyszy jej także Salon Maszyn Włókienniczych, Odzieżowych oraz Obuwniczych.

  Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych (CSWSMed) – była szkoła wojskowa Sił Zbrojnych RP kształcąca żołnierzy służby czynnej i rezerwy na potrzeby Wojskowej Służby Zdrowia. Grzegorz Henryk Bręborowicz (ur. 31 października 1948 w Poznaniu) – polski lekarz specjalizujący się w zakresie ginekologii i położnictwa, profesor nauk medycznych, rektor Akademii Medycznej w Poznaniu (2002–2007) i Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2007–2008).

  Medycyna starozytna to zbiór kierunków medycznych uprawianych w starożytności na Wschodzie, w Grecji i w Rzymie. Od najdawniejszych czasów ludzie starali się zapobiegać chorobom, leczyć rany po polowaniach i bitwach. Historię początków medycyny greckiej możemy poznać dzięki Corpus Hippocrateum – kolekcji greckich rozpraw medycznych zebranych przez Hipokratesa, oraz dziełu O dawnej medycynie. Andrzej Robert Depko (ur. 24 października 1962) – doktor nauk medycznych, specjalista seksuolog, specjalista neurolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany seksuolog sądowy. Kierownik studiów podyplomowych ” Seksuologia kliniczna ” prowadzonych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. W roku 1987 ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Do końca 2007 roku pracował jako biegły Sądu Okręgowego w Warszawie z zakresu seksuologii. Pracę doktorską pt. Ocena rozwoju psychoseksualnego sprawców przestępstw motywowanych seksualnie obronił w 2010 roku na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Członek Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej oraz Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Prezes Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza. Redaktor naczelny kwartalnika ” Seksuologia po dyplomie” wydawanego przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego. Pełni również funkcję szefa programu szkoleniowego Akademii Zdrowia Seksualnego – projektu propagującego wiedzę seksuologiczną realizowanego przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego.

  Agencja Oceny Technologii Medycznych – państwowa jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną, nadzorowana przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

  Targi IDET ( International Defence Exhibition and Technologies – Międzynarodowe Targi Obronności i Technik Ochrony) – targi przemysłu zbrojeniowego, organizowane cyklicznie w centrum wystawowym w Brnie (Czechy). Należą do największych w Europie Środkowej. Pierwsza edycja targów odbyła się w 1999. Odbywają się co dwa lata (zawsze w latach nieparzystych) w dniach 5 do 7 maja. Na targach prezentowany jest sprzęt pancerny, przeciwlotniczy, lotniczy, a od 10. edycji (w 2009) również technika ochrony i technika pożarnicza (po połączeniu targów IDET z Międzynarodowymi Targami Techniki Pożarniczej i Sektora Bezpieczeństwa PYROS/ISET). Targi spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony wojskowych specjalistów, wystawców polskich i zagranicznych, instytucji związanych z obronnością kraju.

  Pawilon nr 9 (dawniej: nr 24, także: Hala Włoska) – pawilon wystawiennicza Międzynarodowych Targów Poznańskich zlokalizowana w centrum terenów targowych, na tyłach Pałacu Targowego. Andrzej Wróbel (ur. 24 września 1952 r. w Bodzechowie w Kieleckiem) – doktor nauk farmaceutycznych, wykładowca akademicki Akademii Medycznej/Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kieruje Zakładem Historii Nauk Medycznych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

  Dodano: 11.03.2010. 23:05  


  Najnowsze