• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • MŚ przygotowało komputerową grę o geologii

  21.12.2010. 07:47
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Skąd się biorą bursztyny? Jak powstają jaskinie? Do czego kiedyś służyły krzemienie? - na te pytania odpowiedzi można znaleźć w grze komputerowej, którą dla dzieci przygotował resort środowiska. Jej premiera odbyła się 20 grudnia w warszawskim Muzeum Geologicznym.

  Gra jest dostępna online - na stronie http://www.dzieci.mos.gov.pl.

  W grze dwójka bohaterów: dziewczynka - Basia i nietoperz - Gacek, zwiedzają Polskę w nietypowy sposób. Przenoszą się do ważnych z geologicznego punktu widzenia miejsc i uczą się o wydarzeniach sprzed milionów lat.

  Projekt dodatkowo zachęca dzieci, a za ich pośrednictwem także rodziców, do odwiedzania polskich atrakcji turystyczno-geologicznych. W grze dzieci zwiedzają m.in. Jurę Krakowsko-Częstochowską, kopalnię soli w Wieliczce, Jaskinię Raj i Pomorze.

  "Geologia dotyczy wydarzeń z tak zamierzchłej przeszłości, że nie tylko nie było wtedy komputerów, ale także książek, glinianych tabliczek, czy nawet ludzi. Jednak efekty tego, co działo się miliony lat temu, mogą być dla nas bardzo ważne. Węgiel powstał miliony lat temu, ale dzisiaj dzięki niemu jest w naszych domach ciepło. Mam nadzieję, że uda się przekonać dzieci do zainteresowania się geologią" - wyjaśnia pomysł gry Główny Geolog Kraju, wiceminister środowiska dr Henryk Jacek Jezierski.

  Gra powstała przy merytorycznym wsparciu Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego.

  PAP - Nauka w Polsce

  lu/ tot/ bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Włodzimierz Gabriel Mizerski (ur. 2 września 1949 w Kamiennej Górze) – polski geolog, doktor habilitowany specjalizujący się w geologii regionalnej, stratygrafii oraz tektonice. Od 1997 roku pełni funkcję kierownika Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

  Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – muzeum mieszczące się w budynku Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie

  Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – muzeum mieszczące się w budynku Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie

  Bronisław Henryk Szymański (ur. 1 października 1938 w Częstochowie, zm. 6 czerwca 2013 w Warszawie) – polski geolog, stratygraf i petrograf, doktor habilitowany nauk przyrodniczych w zakresie geologii, geologii regionalnej, stratygrafii starszego paleozoiku oraz złóż rud metali, wieloletni docent Państwowego Instytutu Geologicznego, autor publikacji w prasie specjalistycznej.

  Jan Czarnocki (ur. 24 maja 1889 w Kielcach, zm. 16 grudnia 1951) – polski geolog, dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego.

  Henryk Jacek Jezierski (ur. 4 lipca 1955 w Warszawie) – polski geolog, specjalista hydrogeolog, od 2007 do 2011 wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju.

  Henryk Jacek Jezierski (ur. 4 lipca 1955 w Warszawie) – polski geolog, specjalista hydrogeolog, od 2007 do 2011 wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju.

  Dodano: 21.12.2010. 07:47  


  Najnowsze