• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NIEkonwencja młodych innowatorów 2013, Bruksela, Belgia

  17.04.2013. 13:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 6-7 czerwca 2013 r. w Brukseli, Belgia, odbędzie się "NIEkonwencja młodych innowatorów 2013" (Young Innovators Unconvention 2013).

  "NIEkonwencja młodych innowatorów" to wydarzenie, które ma inspirować młodych Europejczyków do innowacyjności. Rok rocznie na wydarzenie składają się inspirujące wykłady, niekonwencjonalne sesje, lunche i koktajle sieciujące oraz interaktywne dyskusje z osobistościami o światowej renomie w dziedzinie innowacyjności i przedsiębiorczości z Europy oraz USA.

  Wydarzenie, które odbędzie się w Parlamencie Europejskim, zgromadzi młodych Europejczyków z innowacyjnymi pomysłami i osoby, które będą służyć im za inspirację, drogowskaz i wsparcie: wiodących na świecie innowatorów i przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli biznesu i korporacji, ekspertów akademickich i przemysłowych, opiniotwórców, polityków oraz decydentów - aby zanurzyć się w inspirację, strategię i praktykę innowacji.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Internetowa Telewizja Miejska (i-tvm.pl) - powstała 1 stycznia 2013 roku. Organizatorem przedsięwzięcia jest spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami jako wsparcie pomysłu młodych ludzi, którzy zgłosili się z taką inicjatywą . Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu z programów refundacji kosztów wyposażenia i doposażenia stanowisk ze środków Funduszu Pracy. Ashoka - Międzynarodowe Stowarzyszenie Innowatorów Społecznych (“Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego”) jest organizacją, która wyszukuje i zrzesza ludzi, którzy wprowadzają nowe, niekonwencjonalne rozwiązania problemów społecznych. Co roku wybiera się około 100 osób z całego świata, wyróżniających się szczególną przedsiębiorczością, których nazywa się “innowatorami dla dobra ogółu”. StartUp Magazine – ogólnopolski dwumiesięcznik skierowany do młodych przedsiębiorców zaczynających przygodę z biznesem. Główną tematykę magazynu stanowią innowacje i przedsiębiorczość. Pismo wprowadza w świat biznesu, rozmawia z ludźmi sukcesu, koncentruje się na ideach i pomysłach zmieniających świat.

  Forum Młodych PKPP Lewiatan – (czyli Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan) organizacja studencka o charakterze non-profit, której misją jest propagowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi. Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Nagroda Młodych Artystów (ang. Young Artist Award) – nagrody przyznawane regularnie od roku 1979 przez Fundację Młodych Artystów. Rio Klawo – pierwszy komiks wydany w serii Binio Bill, autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Ukazywał się on na ostatniej stronie gazety harcerskiej Świat Młodych w czerwcu i lipcu 1980 roku. Składa się on z dziesięciu plansz. Jak dotąd (2013) nie ukazał się w wersji albumowej.

  Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków 2006 (ang. Eurovision Young Musicians Competition) – 13. edycja Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, zorganizowana w Wiedniu (stolica Austrii). Z dwóch półfinałów, które odbyły się 7 i 8 maja, do finału awansowało 7 młodych artystów. Ostatecznie wygrał reprezentant Szwecji - Andreas Brantelid. Koncert finałowy odbył się na placu przed ratuszem wiedeńskim. 13. Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013 odbył się 14 czerwca 2013 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W konkursie wzięło udział 10 państw, w tym dwa debiutujące – Armenia i Białoruś. Z rywalizacji wycofała się Chorwacja, Grecja, Kosowo i Portugalia, do konkursu powróci natomiast Ukraina oraz Czechy. Producentem wykonawczym z ramienia Telewizji Polskiej został Robert Kamyk. Scenę zaprojektował Michał Białousz.

  Binio Bill i 100 karabinów – komiks wydany w serii Binio Bill, autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Ukazywał się on na ostatniej stronie gazety harcerskiej Świat Młodych, pierwsze wydanie począwszy od 87 numeru z 25 lipca 1981 roku. Składa się on z dwudziestu jeden plansz. Jak dotąd (2013) nie ukazał się w wersji albumowej.

  Binio Bill kontra trojaczki Benneta – komiks wydany w serii Binio Bill, autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Ukazywał się on na ostatniej stronie gazety harcerskiej Świat Młodych, pierwsze wydanie począwszy od 65 numeru z 29 lipca 1982 roku. Składa się on z dziewiętnastu plansz. Jak dotąd (2013) nie ukazał się w wersji albumowej.

  Binio Bill i ciocia Patty – komiks wydany w serii Binio Bill, autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Ukazał się on w wydaniu jubileuszowym z okazji 35 lecia gazety harcerskiej Świat Młodych w numerze 14 z roku 1984. Składa się on z jednej planszy. Jak dotąd (2013) nie ukazał się w wersji albumowej. Binio Bill kręci western i ...w kosmos – komiks wydany w serii Binio Bill, autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Pierwszy raz ukazał się on na ostatniej stronie gazety harcerskiej Świat Młodych, w numerze 112 dnia 20 września 1983 roku. Składa się on z trzydziestu dwóch plansz. Jak dotąd (2013) nie ukazał się w wersji albumowej.

  71. ceremonia wręczenia Złotych Globów za rok 2013, nagród przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) odbędzie się 12 stycznia 2014 roku w Beverly Hilton Hotel w Hollywood. Ceremonię na terenie USA transmitować będzie stacja NBC. Wydarzenie to będzie transmitowane w ponad 160 krajach. Binio Bill na szlaku bezprawia – komiks wydany w serii Binio Bill, autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Ukazywał się on na ostatniej stronie gazety harcerskiej Świat Młodych na przełomie grudnia i stycznia 1980 i 1981 roku. Składa się on z dwunastu plansz. Jak dotąd (2013) nie ukazał się w wersji albumowej.

  European Trophy 2013 była czwartą edycją turnieju hokejowego rozgrywanego rokrocznie, a jeśli uwzględnić edycje Nordic Trophy (rozgrywany od 2006 roku) będzie to ósma edycja tego turnieju. Runda zasadnicza rozpocznie się 6 sierpnia 2013 roku, a zakończy 8 września 2013 roku. Runda play-off odbędzie się w dniach 19-22 grudnia 2013 roku w Berlinie. 15. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2013 organizowane przez IIHF odbędą się w Kanadzie. Miastem goszczącym najlepsze drużyny świata będzie Ottawa. Turniej elity odbędzie się w dniach 2 - 9 kwietnia 2013 roku. Oto miejsca rozgrywania pozostałych turniejów:

  Festiwal Młodych Talentów Gramy - współczesna edycja ogólnopolskiego konkursu muzycznego, nawiązującego do Festiwalu Młodych Talentów, który był organizowany w Szczecinie w latach sześćdziesiątych. Zasadniczą ideą festiwalu jest promocja twórczości młodych polskich twórców z rozmaitych gatunków muzycznych. Festiwal Młodych Talentów - festiwal organizowany w latach sześćdziesiątych. Miał na celu wyłonienie młodych muzyków.

  Dodano: 17.04.2013. 13:49  


  Najnowsze