• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Obchody GIS Day na Uniwersytecie Przyrodniczym

  15.11.2010. 00:42
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Poznanie najnowszego oprogramowania GIS, zastosowań tego typu technologii oraz korzyści płynących z ich wykorzystania w życiu codziennym, nauce, działaniach administracyjno-społecznych oraz gospodarczych - to najważniejsze cele obchodów tegorocznego XII Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day), które rozpoczną się 17 listopada na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.


  Jak informuje rzecznik uczelni Malgorzata Wanke-Jakubowska, podczas imprezy wystąpią przedstawiciele producentów oprogramowania, uczelni i jednostek badawczych, organizacji typu non-profit, a także firm komercyjnych wykorzystujących oprogramowanie GIS.

  W programie przewidziano warsztaty dotyczące skaningu laserowego, technologii GPS, fotogrametrii cyfrowej i systemów GIS.

  ,,Obchody światowego GIS Day to okazja dla uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych osób, aby od producentów technologii i doświadczonych użytkowników dowiedzieć się wszystkiego na temat zastosowań aplikacji i technologii GIS" - uważa rzeczniczka UP.

  Święto rozpocznie się w środę 17 listopada o godz. 10.00 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A.

  Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Geodezji i Geoinformatyki na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Geoinformatyki, a patronat nad nim objął rektora Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Roman Kołacz.

  ***

  GIS Day obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week). Inicjatorem i patronem Dnia GIS są National Geographic Society oraz firma Environmental Systems Research Instiitute (ESRI).

  Obchody GIS Day organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu należą do największych na świecie.

  PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

  bsz

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 15.11.2010. 00:42  


  Najnowsze