• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • OnTheMove 2013, Graz, Austria

  30.04.2013. 15:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 9-13 września 2013 r. w Grazu, Austria, odbędzie się konferencja pt. "OnTheMove 2013".

  Obecne i przyszłe oprogramowanie powinno koncentrować się na rozwijaniu i wdrażaniu rozległych, złożonych, inteligentnych i sieciowych systemów informacyjnych. Wymagają ich systemy organizacji oparte na Internecie i intranecie, a także szeroki wachlarz dziedzin, technologii i zagadnień badawczych.

  W czasie wydarzenia omówione zostaną cztery tematy:
  - mobilne aspekty techniki komputerowej w ogóle;
  - rozwój przetwarzania w chmurze na potrzeby przedsiębiorstw;
  - infrastruktura i semantyka Internetu rzeczy (zwanego również systemami cyber-fizycznymi);
  - rola społecznościowej i semantycznej IT w organizacjach i ekosystemach biznesowych.

  Konferencja posłuży za forum dla interesariuszy w celu omówienia danych i semantyki sieci web, chmury obliczeniowej i postępów w systemach informacyjnych, między innymi nowatorskich osiągnięć i zastosowań.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Maria Schaumayer (ur. 7 października 1931 w Grazu, zm. 23 stycznia 2013 w Wiedniu) – austriacka ekonomistka i polityk. Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK - toruński ośrodek badawczy, którego celem ma być badanie i rozwój nowoczesnych technologii. W zamyśle jego pomysłodawców ma się on przyczyniać do szybszego i sprawniejszego wdrażania innowacyjnych rozwiązań w regionie oraz do rozwijania konkurencyjności przedsiębiorstw i gospodarki lokalnej, jak również ma być on łącznikiem świata nauki ze światem biznesu. Do końca 2012 roku ośrodek będzie wyposażany w specjalistyczną aparaturę. Centrum ma zacząć funkcjonować w 2013 roku. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet 2013/2014 będzie to 48 edycja tej imprezy. Cykl ten rozpocznie się tradycyjnie już w Sölden (Austria) 26 października 2013 roku, a zakończy się 18 marca 2013 roku ponownie w Lenzerheide (Szwajcaria).

  European Trophy 2013 była czwartą edycją turnieju hokejowego rozgrywanego rokrocznie, a jeśli uwzględnić edycje Nordic Trophy (rozgrywany od 2006 roku) będzie to ósma edycja tego turnieju. Runda zasadnicza rozpocznie się 6 sierpnia 2013 roku, a zakończy 8 września 2013 roku. Runda play-off odbędzie się w dniach 19-22 grudnia 2013 roku w Berlinie. 19. ceremonia wręczenia nagród Gildii Aktorów Ekranowych za rok 2012, odbędzie się 27 stycznia 2013 roku, w Shrine Exposition Center w Los Angeles. Galę wręczenia nagród transmitować będzie stacja TNT. Nagrody zostaną przyznawane za wybitne osiągnięcia w sztuce aktorskiej w minionym roku.

  Wybory parlamentarne w Austrii w 2013 roku odbyły się 29 września 2013. W ich wyniku wybrano łącznie 183 posłów do Rady Narodowej, niższej izby austriackiego parlamentu. Wybory, zgodnie z wynikami sondaży, zakończyły się zwycięstwem ugrupowań rządzących, tworzących tzw. wielką koalicję – socjaldemokratów i ludowców. Jednocześnie obie główne partie uzyskały najsłabsze wyniki wyborcze od 1945. Do parlamentu dostały się również dwa nowe ugrupowania. Światowa Konferencja – stanowi najwyższe ciało ustawodawcze Społeczności Chrystusa, które jest upoważnione do podejmowania decyzji w imieniu całego Kościoła. Jej działanie oparte jest o tzw. zasadę „wspólnej zgody” i jest nadzorowane przez Pierwsze Prezydium. Światowa Konferencja odpowiada również za odpowiednie funkcjonowanie rad, kworów i porządków Kościoła.

  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku. Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe (WCSS) jest środowiskowym centrum świadczącym usługi informatyczne dla regionu dolnośląskiego. WCSS powstało w 1995 roku i jest zlokalizowane przy Politechnice Wrocławskiej. Do głównych zadań WCSS należy eksploatacja i rozbudowa sieci rozległej Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (WASK), komputerów dużej mocy oraz rozwój sieciowych usług informacyjnych.

  Sezon 2013/2014 Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozpocznie się 26 października 2013 tradycyjnie już w austriackim Sölden, a następne starty będą miały miejsce 16 i 17 listopada w Levi. Ostatnie zawody z tego cyklu zostaną rozegrane między 12 a 16 marca 2014 ponownie w Szwajcarskim Lenzerheide. Zostanie rozegranych 34 konkurencje dla kobiet i 33 konkurencje dla mężczyzn.

  Nokia Solutions and Networks (do 7 sierpnia 2013 Nokia Siemens Networks) – jedno z największych na świecie przedsiębiorstw w branży telekomunikacyjnej dostarczających infrastrukturę i usługi. Oferuje pełną gamę technologii dla infrastruktury sieci mobilnych, stacjonarnych i konwergentnych, jak również profesjonalne usługi (doradztwo, integracja systemów, wdrożenia, utrzymanie, usługi zarządcze). Dostarcza rozwiązania dla ponad 80% największych przedsiębiorców telekomunikacyjnych (ang. Communications Service Provider – CSP, przykłady: Orange, T-Mobile, Vodafone).

  Metro Ethernet Forum - międzynarodowe stowarzyszenie przedsiębiorców działających w branży Carrier Ethernet. Organizacja zrzesza ponad 175 aktywnych członków (marzec 2013) i zajmuje się globalnym promowaniem sieci metropolitalnych. Program MEF pomaga dostawcom usług sieciowych podejmować świadome decyzje zakupowe i zmniejszać ryzyko związane z wdrażaniem nowego sprzętu sieciowego. Misją MEF jest przyśpieszenie procesu wdrażania sieci Carrier Ethernet i usług z nimi związanych na całym świecie. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2013/2014 będzie to 48 edycja tej imprezy. Cykl ten rozpocznie się tradycyjnie już w Sölden (Austria) 27 października 2013 roku, a zakończy się 18 marca 2014 roku ponownie w Lenzerheide (Szwajcaria).

  Powiat Graz-Umgebung (niem. Bezirk Graz-Umgebung) – powiat w Austrii, w kraju związkowym Styria. Siedziba znajduje się w Grazu, który jest również miastem na prawach powiatu. Starostą jest dr. Burkhard Thierrichter.

  Dodano: 30.04.2013. 15:17  


  Najnowsze