• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ósme międzynarodowe sympozjum nt. mikrobiologii podpowierzchniowej, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy

  14.04.2011. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach od 11 do 16 września 2011 r. w Garmisch-Partenkirchen, Niemcy, odbędzie się ósme międzynarodowe sympozjum nt. mikrobiologii podpowierzchniowej.

  Niewidoczne ekosystemy mikrobiologiczne często umykają naszej uwadze, a są jednymi z największych na Ziemi. Jednocześnie są też jednymi z najmniej zbadanych. Dostarczają człowiekowi niezbędnych zasobów takich jak czysta woda pitna czy ropa naftowa, dzięki temu że mikroby katalizują wiele ważnych reakcji geochemicznych.

  Konferencja poświęcona będzie zanalizowaniu fundamentalnych reguł podpowierzchniowego życia mikrobiologicznego dotyczących np. metabolicznej przemiany energii w płytkich, oligotroficznych formacjach wodonośnych oraz głębokich systemach lądowych i morskich. Innym punktem zainteresowania będą środowiska bogate w węgiel, jak płytkie skażone formacje wodonośne czy głębokie złoża ropy naftowej.

  Podobnie jak podczas poprzednich wydarzeń z tej serii w centrum uwagi znajdą się ekologia mikrobiologiczna oraz najnowsze osiągnięcia w pobieraniu próbek ze środowisk podpowierzchniowych i ich analizowaniu. Interdyscyplinarne aspekty, takie jak interakcje mikroby-minerały, otworzą konferencję także dla szerszej społeczności naukowców zajmujących się środowiskiem.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Hanns Kilian (ur. 2 maja 1905 w Partenkirchen, zm. 17 kwietnia 1981 w Garmisch-Partenkirchen) – niemiecki bobsleista, hotelarz i działacz sportowy.

  Garmisch-Partenkirchen – stacja kolejowa w Garmisch-Partenkirchen, w kraju związkowym Bawaria, w Niemczech. Znajduje się tu 5 peronów.

  Oberammergau – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 12 km na północ od Garmisch-Partenkirchen, nad rzeką Ammer, przy drodze B23.

  Ettal – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Unterammergau. Leży około 8 km na północ od Garmisch-Partenkirchen, przy drodze B23.

  Krün – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 15 km na wschód od Garmisch-Partenkirchen, nad Izarą, przy drodze B2.

  Wallgau – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 15 km na wschód od Garmisch-Partenkirchen, nad Izarą, przy drodze B11.

  Spatzenhausen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Seehausen am Staffelsee. Leży około 15 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen, przy drodze B2.

  Dodano: 14.04.2011. 17:17  


  Najnowsze