• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ósme międzynarodowe warsztaty nt. zagadnień związanych z bezpieczeństwem w kontekście współzbieżności, Paryż, Francja

  12.08.2010. 15:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 30 sierpnia 2010 r. w Paryżu, Francja, odbędą się ósme, międzynarodowe warsztaty nt. zagadnień związanych z bezpieczeństwem w kontekście współzbieżności.

  Współzbieżność ma miejsce wówczas, kiedy obliczenia są przeprowadzane równolegle i potencjalnie oddziałują między sobą. W ostatnich latach teoria współzbieżności stała się aktywnym polem badań naukowych w zakresie teoretycznych nauk informatycznych.

  Wschodzące trendy w teorii współzbieżności wymagają definicji modeli i języków odpowiedniej do zaprojektowania i zarządzania nowymi klasami aplikacji, głównie programujących rozległe sieci komputerowe (WAN) lub mniejsze sieci dla urządzeń mobilnych i przenośnych. Ze względu na otwartość tych systemów dały o sobie znać nowe, kluczowe aspekty, takie jak konieczność radzenia sobie ze złośliwymi komponentami czy z wrogim środowiskiem.

  Obecnie prowadzone badania nad zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem sieci zwykle koncentrują się na otwieraniu tuneli kryptograficznych punkt-punkt. Niemniej czasami może im się nie udać obsłużyć bezpiecznej interakcji między dwoma punktami - obiektami, których dostępność lub lokalizacja nie jest uprzednio znana.

  Celem warsztatów jest wypełnienie luki między społecznością zajmującą się zagadnieniami bezpieczeństwa, a społecznością pracującą nad współzbieżnością. Będą one również promować wymianę pomysłów, koncentrując się na wspólnych zainteresowaniach i pobudzaniu dyskusji wokół głównych zagadnień badawczych.

  Warsztaty odbędą się w tym samym czasie co 21. Międzynarodowa Konferencja nt. Teorii Współzbieżności.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 12.08.2010. 15:12  


  Najnowsze