• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu dla dzieci Świetlik

  25.01.2011. 14:34
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Jeszcze tylko do 31 stycznia można zgłaszać chęć udziału w IV edycji Konkursu Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Wcześniej, 28 stycznia, na stronie konkursu pojawią się opisy doświadczeń, które będą musieli wykonać uczestnicy.

  Do tej pory uczestnicy - uczniowie szkół podstawowych, mogli korzystać i sprawdzać swoją wiedzę wyłącznie poprzez rozwiązywanie testów i doświadczeń z poprzednich edycji konkursu. W najbliższy piątek na stronie "Świetlika" pojawią się doświadczenia do obecnej edycji, które umożliwią młodym ludziom przygotowanie się do finałowego testu.

  Uczniowie mogą rozwiązywać i przeprowadzać eksperymenty zarówno w domu, pod okiem osób dorosłych, jak i w szkole, podczas lekcji z nauczycielami.

  Organizatorzy konkursu zachęcają nauczycieli do tego, by wykorzystywali te doświadczenia jako alternatywny scenariusz lekcji. Zachęcają również do przesyłania fotorelacji z przeprowadzanych doświadczeń. Każde nadesłane sprawozdanie fotograficzne zostanie wyróżnione oraz umieszczone na stronie internetowej konkursu.

  Część pytań dotyczących wykonanych eksperymentów ukaże się w teście finałowym. Pozostałe zadania będą poświęcone innym zagadnieniom z nauk przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, astronomii czy geografii), dostosowanym do wieku uczestników. Finał odbędzie się 22 marca w siedzibach zgłoszonych szkół.

  Uczestnictwo ucznia w konkursie zgłasza szkoła albo inna jednostka edukacyjna (w takim przypadku wcześniej musi skonsultować się z Fundacją dla UJ).

  Zgłoszenie ucznia związane jest z rejestracją na stronie internetowej, wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, a także z opłatą za konkurs, która wynosi 6 zł.

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.swietlik.edu.pl.

  PAP - Nauka w Polsce

  lt/ agt/bsz


  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  Discover Europe to ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów. Jego celem jest nawiązanie międzynarodowego dialogu pomiędzy uczestnikami oraz zaprezentowanie ich wizji Europy, a przede wszystkim jej różnorodności. Idea konkursu opiera się na możliwości pokazania piękna Europy, jej tradycji i kultur właśnie poprzez sztukę fotografii. Konkurs ma także na celu przełamanie narodowych stereotypów oraz promowanie mobilności studenckiej, a w szczególności wyjazdów na wymiany międzynarodowe]. Poprzez udział w konkursie uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności fotograficzne, w szczególności poprzez śledzenie lekcji fotografii ukazujących się na stronie Szkoły Fotografii Discover Europe.

  Petra Mede (ur. 7 marca 1970 w Sztokholmie) - szwedzka satyryczka, tancerka i prezenterka telewizyjna. W maju 2013 była jedyną prowadzącą wszystkich trzech koncertów w ramach Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö. Tym samym została pierwszą w historii konkursu osobą, która samodzielnie poprowadziła oba koncerty półfinałowe oraz finał, a także pierwszą od 1995 prezenterką koncertu finałowego pracującą w pojedynkę.

  Z klasy do kasy – konkurs giełdowo-ekonomiczny o charakterze gry giełdowej, która umożliwia wirtualne inwestowanie pieniędzy w wybrane instrumenty finansowe. Organizatorami konkursu są: Gazeta Wyborcza, Narodowy Bank Polski, od roku 2003 Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz od roku 2012 portal wyborcza.biz. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych czyli gimnazjów, liceów, techników i uczniów szkół zawodowych (nie mogą w nim brać udziału uczniowie szkół dla dorosłych).

  Dyskusja Wikipedysty:Kacper033Można jeszcze dokonywać edycji, przedłużamy czas trwania I etapu konkursu. Jeśli do tej pory nie miałeś czasu, a znajdziesz go w tym tygodniu, to spróbuj nanieść jakieś poprawki w artykułach. Wejdź też na stronę konkursu. Pozdrawiam --Miss Iskierka (dyskusja) 19:22, 15 kwi 2012 (CEST)

  Dyskusja Wikipedysty:Sebastian120Można jeszcze dokonywać edycji, przedłużamy czas trwania I etapu konkursu. Jeśli do tej pory nie miałeś czasu, a znajdziesz go w tym tygodniu, to spróbuj nanieść jakieś poprawki w artykułach. Wejdź też na stronę konkursu. Pozdrawiam --Miss Iskierka (dyskusja) 19:25, 15 kwi 2012 (CEST)

  MATMIX - konkurs matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2005/2006 i była organizoana przez VI LO im. I. Paderewskiego w Poznaniu. Począwszy od drugiej edycji konkurs organizowany jest przez XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Pomysłodawcą konkursu jest nauczycielka matematyki Danuta Zarzycka.

  Niemcy biorą udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od samego początku, czyli od 1956 roku. Od czasu debiutu festiwalem w kraju zajmują się dwie stacje telewizyjne: Norddeutscher Rundfunk (NDR) (transmisja półfinałów krajowych selekcji oraz Konkursu Piosenki Eurowizji) i Das Erste (ARD; transmisja finału selekcji oraz Konkursu Piosenki Eurowizji). Przed zjednoczeniem Niemiec państwo startowało na festiwalu jako RFN.

  Dodano: 25.01.2011. 14:34  


  Najnowsze