• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • PK promuje naukowców - kreatorów rzeczywistości gospodarczej

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Krakowskiej (PK) mogą wziąć udział w konkursie "Młody naukowiec - kreator rzeczywistości gospodarczej". Nagrodą autora najlepszej pracy naukowo-badawczej jest wytyczenie i sfinansowanie "indywidualnej ścieżki rozwoju". Zgłoszenia można przesyłać do 5 marca.

  Dodano: 11.02.2010. 17:59  Czytaj więcej

  Konkursy wiedzy o podatkach i rachunkowości dla studentów

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Trwa szósta edycja konkursu podatkowego Moneta Aurea oraz czwarta edycja konkursu wiedzy o audycie, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej Moneta Platina. W każdym z tych konkursów mogą brać udział studenci polskich szkół wyższych, a także absolwenci przed upływem roku od zakończenia studiów.

  Dodano: 10.02.2010. 11:55  Czytaj więcej

  Wykład na temat litosfery we Wszechnicy PAN

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Litosfera będzie tematem najbliższej Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk. Spotkanie odbędzie się 10 lutego w Warszawie. O znaczeniu litosfery w procesach geodynamicznych, ze szczególnym uwzględnieniem jej górnego piętra jakim jest skorupa ziemska, będzie mówił prof. Aleksander Guterch z Instytutu Geofizyki PAN.

  Dodano: 10.02.2010. 11:54  Czytaj więcej

  O osobowości psychotycznej na konferencji w Warszawie

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Badania dotyczące rozumienia osób z zaburzeniami z pogranicza psychotyczności przedstawią eksperci podczas konferencji "Osobowość psychotyczna naszych czasów". Spotkanie 13 lutego w Warszawie organizuje Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii we współpracy z Katedrą Psychologii Rehabilitacyjnej i Zdrowia Wydziału Psychologii UW.

  Dodano: 10.02.2010. 11:52  Czytaj więcej

  Wkrótce rozstrzygnięcie konkursu matematycznego dla uczniów w Łodzi

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i miłośnicy matematyki wezmą udział w II Wojewódzkim Konkursie Matematycznym im. prof. Włodzimierza Krysickiego. Zawody, którym towarzyszy hasło "W Świecie Matematyki" odbędą się 10 i 11 lutego na Politechnice Łódzkiej (PŁ). Organizatorami imprezy są: Instytut Matematyki oraz Koło Nauk Aktuarialnych.

  Dodano: 10.02.2010. 11:51  Czytaj więcej

  Konkurs Wiedzy Politechnicznej na Politechnice Koszalińskiej

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  III edycję Konkursu Wiedzy Politechnicznej organizuje Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z całej Polski. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe oraz możliwość podjęcia studiów w Instytucie bez dodatkowych egzaminów.

  Dodano: 09.02.2010. 14:31  Czytaj więcej

  II Turniej Wiedzy Psychologicznej czeka na chętnych

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz tegoroczni maturzyści mogą się zgłaszać do II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Zwycięzcy w pierwszej z wymienionych grup otrzymają stypendia i nagrody rzeczowe, a najlepsi maturzyści - indeksy. Zgłoszenia można nadsyłać do 19 lutego.

  Dodano: 09.02.2010. 14:29  Czytaj więcej

  Konkurs na projekt znaku graficznego pierwszego polskiego satelity

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Konkurs na projekt znaku graficznego i plakietki pierwszego polskiego satelity naukowego BRITE-PL ogłosiło Centrum Badań Kosmicznych PAN. Prace konkursowe można składać do 28 lutego. Laureat ostanie zaproszony na wydarzenie medialne inaugurujące oficjalne rozpoczęcie projektu BRITE-PL.

  Dodano: 09.02.2010. 14:27  Czytaj więcej

  Kolejna edycja Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Po raz dziewiąty Instytut Pamięci Narodowej przyzna Nagrodę Kustosz Pamięci Narodowej. Do 10 marca 2010 r. kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne. Nagroda jest przyznawana jest polskim oraz zagranicznym instytucjom, organizacjom społecznym i osobom fizycznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939-1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej.

  Dodano: 09.02.2010. 14:25  Czytaj więcej

  Prof. Pierański o Ślepym Zegarmistrzu czyli wykład otwarty na UAM

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  "Wielkie i małe konstrukcje Ślepego Zegarmistrza" - to temat najbliższego z cyklu otwartych wykładów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który odbędzie się 10 lutego. Prelekcję wygłosi prof. dr hab. Piotr Pierański z Politechniki Poznańskiej.

  Dodano: 08.02.2010. 14:43  Czytaj więcej

  Turniej przygotowawczy w Warszawie przed konkursem dla młodych prawników

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Trwają przygotowania do 17. edycji najbardziej prestiżowego i największego międzynarodowego konkursu dla studentów prawa - "The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot". W dniach 11-12 lutego odbędzie się w Warszawie turniej przygotowawczy dla drużyn z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Węgier.

  Dodano: 08.02.2010. 14:38  Czytaj więcej

  Trwa konkurs o nagrodę Fundacji im. Tomasza J. Michalskiego

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Po raz dziewiąty Fundacja im. Tomasza Jakuba Michalskiego nagrodzi wybitnych młodych pracowników nauki, których badania i działalność naukowa przyczyniają się do zwalczania chorób nowotworowych. Nagrody są przyznawane naukowcom pracującym Polsce, z wykształceniem z zakresu nauk medycznych, biologicznych, chemicznych i fizycznych, którzy nie ukończyli 40. roku życia.

  Dodano: 08.02.2010. 14:36  Czytaj więcej

  Źródło Żywiołów w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Oryginalne zabytki pochodzące z wykopalisk zachodniego Mazowsza, m.in.: broń, narzędzia kowalskie i przedmioty codziennego użytku oraz liczne zdjęcia można oglądać w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi na wystawie "Źródło Żywiołów".

  Dodano: 07.02.2010. 12:19  Czytaj więcej

  Dyktando z języka rosyjskiego już po raz czwarty

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Licealiści i studenci znający język rosyjski mogą wziąć udział w czwartej edycji dyktanda sprawdzającego znajomość tego języka. Licealiści mogą zgłaszać się do udziału w dyktandzie do 15 lutego, zaś studenci o pięć dni dłużej. Dyktando odbędzie się 23 marca.

  Dodano: 07.02.2010. 12:17  Czytaj więcej

  Wkrótce w Lądku Zdroju 46. Zimowa Szkoła Fizyki Teoretycznej

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Prawie 120 fizyków z całej Europy, a także z Izraela i Singapuru zjedzie do Lądka Zdroju na 46. Zimową Szkołę Fizyki Teoretycznej, która rozpocznie się 8 lutego. Organizatorem imprezy jest Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Dodano: 05.02.2010. 11:32  Czytaj więcej

  Konkurs dla naukowców-fotografów - Nauka w obiektywie

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Nagrody pieniężne i możliwość publikacji swoich zdjęć czeka na naukowcy, którzy okażą się najlepsi w 3. edycji konkursu fotograficznego "Nauka w obiektywie", organizowanego przez Uniwersytet Śląski. W konkursie mogą wziąć udział pracownicy naukowi i studenci, którzy biorą udział w badaniach naukowych prowadzonych za granicą lub we współpracy z ośrodkami zagranicznymi.

  Dodano: 05.02.2010. 11:30  Czytaj więcej

  Wystawa zabytków archeologicznych z przedstawieniami ptaków

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Liczne motywy ptaków przedstawione na zabytkach archeologicznych z ziem polskich w okresie od XI w. p.n.e. do XVII w. n.e. będzie można obejrzeć na wystawie "Na skrzydłach przeszłości" w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu (Świętokrzyskie). Ekspozycja zostanie otwarta 5 lutego i potrwa do kwietnia.

  Dodano: 04.02.2010. 11:18  Czytaj więcej

  Konferencja nt. bioetyki w praktyce medycznej w Lublinie

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  O bioetyce w praktyce medycznej będą rozmawiali uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 5-6 lutego w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

  Dodano: 04.02.2010. 11:16  Czytaj więcej

  Ruszyła XV edycja konkursu Grasz o staż

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  187 staży, studia podyplomowe i różnorodne kursy o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych czekają na uczestników jubileuszowej, XV edycji konkursu "Grasz o staż". Zadania, które będą musieli rozwiązywać uczestnicy konkursu od 1 lutego są dostępne na stronie internetowej konkursu: http://www.grasz.pl/

  Dodano: 03.02.2010. 10:33  Czytaj więcej

  Pradzieje Wielkiej Niziny Węgierskiej na wystawie w Warszawie

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Ok. 300 zabytków z badań wykopaliskowych z rejonu Hajdu - Bihar na terenie Wielkiej Niziny Węgierskiej, zamieszkiwanej przez różne ludy koczownicze, można obejrzeć od 2 lutego w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Ekspozycja "Mieszkańcy gwiaździstego nieba" potrwa do 25 kwietnia.

  Dodano: 03.02.2010. 10:31  Czytaj więcej