• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Multimedialne centrum przyrodnicze w Jaskini Niedźwiedziej

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Modele lwa oraz hieny, kolekcja czaszek niedźwiedzi i multimedialne prezentacje, to tylko niektóre atrakcje Centrum Edukacji Przyrodniczej, które powstało w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie koło Stronia Śląskiego.

  Dodano: 23.01.2010. 10:04  Czytaj więcej

  Ruszyła akcja promocji bibliotek

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  21 stycznia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie rozpoczęła się akcja "Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania" - do końca weekendu będzie tam można wziąć udział w warsztatach, prezentacjach i akcjach artystycznych. Osoby odwiedzające BUW będą mogły oglądać i uczestniczyć w instalacji poświęconej przestrzeni biblioteki, sposobowi jej działania i związanej z nią mitologii. Cała akcja potrwa do 24 lutego.

  Dodano: 23.01.2010. 10:02  Czytaj więcej

  W Lublinie rusza Wszechnica PAN

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Problemy światowej gospodarki oraz zagadnienia globalizacji i zmian klimatycznych to niektóre z tematów spotkań Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - cyklu zaplanowanych na ten rok dziewięciu wykładów popularnonaukowych. Organizatorami Wszechnicy są: Oddział Polskiej Akademii Nauk w Lublinie i Lubelskie Towarzystwo Naukowe.

  Dodano: 21.01.2010. 01:28  Czytaj więcej

  O dnie Bałtyku w Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Czym charakteryzuje się dno południowego Bałtyku i co mu zagraża ze strony działalności człowieka - m.in. tego dowiedzą się goście XLIV Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia w Sopocie.

  Dodano: 21.01.2010. 01:19  Czytaj więcej

  Ferie na Islandii w Poznaniu

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Muzeum Archeologiczne w Poznaniu organizuje 23 stycznia warsztaty i zajęcia o Islandii. Tego dnia będzie można zobaczyć m.in. pokazy walk wikingów i zagrać w tradycyjne islandzkie gry.

  Dodano: 21.01.2010. 01:14  Czytaj więcej

  Indeksy UJ nagrodą w konkursie dla maturzystów

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Tegoroczni maturzyści mogą spróbować swoich sił w "Konkursie wiedzy o UJ". Na najlepszych czekają indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zgłoszenia do XIV edycji konkursu można przesyłać do 31 stycznia.

  Dodano: 21.01.2010. 01:00  Czytaj więcej

  Pierwszy krok we własny biznes w Wielkopolsce

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Do 31 stycznia studenci, doktoranci i pracownicy naukowi wielkopolskich szkół wyższych, a także absolwenci do 7 lat po ich ukończeniu mogą zgłaszać swój pomysł na biznes do konkursu "Pierwszy krok we własny biznes". Projekt realizują: InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM i Urząd Miasta Poznania. Partnerem merytorycznym programu jest firma F5 Konsulting sp. z o.o. w Poznaniu.

  Dodano: 19.01.2010. 12:27  Czytaj więcej

  Biuro Karier PW pomoże absolwentom i studentom zwalczyć stres

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Czym jest stres, jak go rozpoznać, a potem wyeliminować ze swojego życia - tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów "Stres - jak go rozpoznać i oswoić", które odbędą się pod koniec stycznia w Warszawie. Bezpłatne zajęcia organizuje Biuro Karier Politechniki Warszawskiej. Zapisy już trwają.

  Dodano: 19.01.2010. 12:24  Czytaj więcej

  Winter School, czyli zimowe warsztaty z matematyką w Warszawie

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Tygodniowe interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów organizuje lutym w Warszawie Instytut Badań Systemowych PAN i Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematyki PAN. Termin składania zgłoszeń upływa 22 stycznia.

  Dodano: 19.01.2010. 12:23  Czytaj więcej

  O ewolucjonizmie na konferencji w Poznaniu

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Konferencję na temat ewolucjonizmu organizują w dniach 22-23 stycznia w Poznaniu Wydział Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza i w Poznaniu i Instytut Filozofii UAM.

  Dodano: 19.01.2010. 12:21  Czytaj więcej

  Trójmiejskie warsztaty nt. zarządzania własnością intelektualną

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  "Komercjalizacja badań naukowych i ochrona własności intelektualnej w Małych i średnich przedsiębiorstwach" to hasło otwartego spotkania nauki z biznesem, które odbędzie się 21 stycznia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku. Będzie to kolejna z cyklu objazdowych konferencji nt. zarządzania własnością intelektualną.

  Dodano: 19.01.2010. 12:18  Czytaj więcej

  1000 zarejestrowanych drużyn w Olimpiadzie Wiedzy Informatycznej

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Ponad tysiąc zespołów z gimnazjów i szkół średnich zarejestrowało się na portalu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dial Net Masters. Zapisy przyjmowane są do 22 stycznia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m. in. wizyta w CERN i siedzibie Google w Szwajcarii oraz wysokiej klasy netbooki.

  Dodano: 18.01.2010. 18:51  Czytaj więcej

  O Księżycu i Janie Heweliuszu w gdańskim Dworze Artusa

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  We wtorek, 19 stycznia, w gdańskim Dworze Artusa będzie można wysłuchać wykładu dr. Jarosława Włodarczyka pt. "Gdańsk i mieszkańcy Księżyca". Sptokanie jest częścią Miesiąca Heweliusza, który stanowi wstęp do przyszłorocznych obchodów czterechsetlecia urodzin wielkiego astronoma.

  Dodano: 17.01.2010. 22:01  Czytaj więcej

  Uniwersalna Strefa Nauki w Gdańsku

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Pokazy, eksperymenty, prezentacje naukowe i spotkania z uniwersyteckimi naukowcami czekają na uczestników Uniwersalnej Strefy Nauki - festiwalu naukowego, który od 20 do 24 stycznia odbędzie się w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Imprezę organizuje Uniwersytet Gdański z okazji swojego 40-lecia. Jednym z patronów medialnych jubileuszu jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

  Dodano: 16.01.2010. 17:23  Czytaj więcej

  Niespodzianki naukowe podczas Targów Edukacyjnych PŁ

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Jak będziemy ubrani w XXI wieku? Czy można utrzymać w ręce kulę ognia? Jak powstaje deszcz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Targów Edukacyjnych i Drzwi Otwartych Politechniki Łódzkiej. Uczelnia zaprasza wszystkich zainteresowanych 15 i 16 stycznia do siedziby Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA).

  Dodano: 15.01.2010. 14:30  Czytaj więcej

  Matematyk w kasynie czyli pierwsza w 2010 r. w warszawska kawiarnia naukowa

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Matematyk w kasynie - pod takim hasłem odbędzie się 18 stycznia w Warszawie pierwsze w tym roku spotkanie kawiarni naukowej. Będzie dotyczyło teorii prawdopodobieństwa, gier losowych i obliczania szans na wygranie.

  Dodano: 15.01.2010. 14:29  Czytaj więcej

  Rusza Akademia Uczniowska dla gimnazjalistów

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Ponad 33 tysiące polskich gimnazjalistów będzie przeprowadzać doświadczenia, realizować własne projekty, a jednocześnie uczyć się pracy zespołowej, myślenia przyczynowo-skutkowego i rozwijać swą kreatywność - a to wszystko w ramach programu "Akademia Uczniowska. Projekty matematyczno-przyrodnicze w gimnazjach". Przygotowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) program, który zainaugurowano 12 stycznia w Warszawie, potrwa do kwietnia 2014 roku.

  Dodano: 15.01.2010. 14:24  Czytaj więcej

  W poszukiwaniu grobu Herhora - wykład prof. Niwińskiego w Poznaniu

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  "W poszukiwaniu grobu Herhora. Historia i perspektywy Misji Skalnej w Deir el-Bahari" - to tytuł wykładu, który egiptolog, prof. Andrzej Niwiński wygłosi 14 stycznia w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

  Dodano: 13.01.2010. 18:59  Czytaj więcej

  Multimedialna wystawa o lesie karbońskim

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Zaaranżowaną w nowoczesny sposób wystawę "Tajemnice lasu karbońskiego" można oglądać w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Do niedawna była ona oparta była o tradycyjne gabloty i plansze, teraz karboński las niemal otacza zwiedzających, m.in. dzięki projekcjom multimedialnym.

  Dodano: 13.01.2010. 15:06  Czytaj więcej

  Rozpoczęto zapisy na Akademię Innowacji CambridgePYTHON

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Można już zapisywać się na Akademię Innowacji CambridgePYTHON, czyli cykl bezpłatnych spotkań, których celem jest promocja innowacyjnej przedsiębiorczości i nowoczesnych metod komercjalizacji nauki według wzorców brytyjskich. Pierwsze zajęcia odbędą się 6 marca.

  Dodano: 13.01.2010. 15:03  Czytaj więcej