• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • XXV Osobliwości Świata Fizyki

  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak
  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w otwartych wykładach i pokazach współorganizowanych w Katowicach przez laureata konkursu "Popularyzator Nauki" dra Jerzego Jarosza. Pracownia Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza od 3 do 30 września na "XXV Osobliwości Świata Fizyki". To szansa na pierwsze zetknięcie się z fizyką uniwersytecką, choć tematyka pokazów związana jest z programem szkolnym.

  Dodano: 03.09.2009. 21:07  Czytaj więcej

  IT w Służbie Zdrowia GigaCon - Warszawa, 15 września 2009

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Z przyjemnością informujemy, iż Polski Serwis Naukowy patronuje konferencji:

  IT w Służbie Zdrowia GigaCon

  Dodano: 21.08.2009. 10:56  Czytaj więcej

  Zrób film i wygraj 10 tysięcy

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Ruszyła druga edycja konkursu filmowego "Matematyka nie kończy się w szkole". W rywalizacji może wziąć udział każdy, kto przygotuje krótkie nagranie promujące tę dziedzinę nauki. Autor najciekawszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Organizatorem inicjatywy jest firma Zibi.

  Dodano: 08.07.2009. 18:56  Czytaj więcej

  Druga edycja konkursu filmowego - 'Matematyka nie kończy się w szkole'

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Już 1 lipca br., startuje druga edycja ogólnopolskiego konkursu "Matematyka nie kończy się w szkole". Aby wziąć w nim udział, należy stworzyć krótki film promujący królową nauk. Na zwycięzcę czeka m.in. nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. W poprzedniej edycji do konkursu zgłoszono ponad 130 filmowych prac. Organizatorem wydarzenia jest firma Zibi.

  Dodano: 22.06.2009. 20:51  Czytaj więcej

  Weź udział w pierwszym głosowaniu przez internet!

  opublikowane przez:
  Wybieramy jeden cel na następne 20 lat niepodległości Polski

  Dodano: 08.06.2009. 20:25  Czytaj więcej

  VII Bałtycki Festiwal Nauki

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  VII Bałtycki Festiwal Nauki "oficjalne" trwa od 28 do 31 maja 2009 roku, ale niektóre wydarzenia już są realizowane od poniedziałku, 25 maja br. (m.in. na Wydziale Chemii UG dla przyszłorocznych maturzystów "Matura w laboratorium", czy też na Wydziale Ekonomicznym "Za co można kupić cukierki, czyli przedszkolaki w świecie pieniążków"). Festiwalowe imprezy można przeglądać na stronie www.festiwal.gda.pl.

  Dodano: 27.05.2009. 14:46  Czytaj więcej

  Szkoła Festiwalu Nauki na 13. Pikniku Naukowym Polskiego Radia

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Czy macie ochotę na majowy piknik, ale taki żeby nie było nudno? Może przy okazji chcielibyście się czegoś dowiedzieć, zobaczyć a nawet samemu spróbować - na przykład wyizolować i zobaczyć DNA? Czy też sprawdzić jak wydobyć więcej soku z jabłek? A może cofnąć się w baaaardzo odległą przeszłość i podążyć "Śladami ewolucji"? Te i wiele innych okazji do poznania ciekawostek naukowych oraz po prostu dobrej zabawy zapewniają organizatorzy podczas 13. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

  Dodano: 26.05.2009. 20:50  Czytaj więcej

  Relacja z VII Konferencji Naukowej Studentów, 18-20 maja 2009.

  opublikowane przez: Krzysztof Pawlaczek
  W dniach od 18-ego do 20-ego maja w Politechnice Wrocławskiej odbyła się VII edycja KNS, czyli Konferencji naukowej Studentów.

  Dodano: 20.05.2009. 21:41  Czytaj więcej

  Konferencja Wyzwania i bariery polskich eksporterów technologii teleinformatycznych

  opublikowane przez: Przemysaw Szydzik
  26 maja br. odbędzie się konferencja "Wyzwania i bariery polskich eksporterów technologii teleinformatycznych". Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki. Organizatorem spotkania jest firma ReAKKT. Konferencja odbędzie się w siedzibie Business Center Club.

  Dodano: 16.05.2009. 20:20  Czytaj więcej

  Bezpłatne warsztaty fotograficzne

  opublikowane przez: Przemysaw Szydzik
  Już 23 maja br., w Warszawie, rozpoczną się "Bezpłatne Warsztaty Fotograficzne". Wszyscy miłośnicy fotografii, będą mieli okazję pod okiem profesjonalistów, zgłębić tajniki m. in: prawidłowego wykonywania zdjęć, ich edycji, oraz obsługi aparatu. Organizatorem akcji jest Casio Exilim i Warszawska Szkoła Fotografii.

  Dodano: 16.05.2009. 20:05  Czytaj więcej

  Kadry dla Europy; Spotkanie z Prof. Dr hab. Danutą Hübner ! (Warszawa)

  opublikowane przez:
  Dziekan Wydziału Prawa serdecznie zaprasza na spotkanie z Prof. Dr hab. Danutą Hübner Komisarz ds. Polityki Regionalnej w Komisji Europejskiej

  Dodano: 13.05.2009. 07:33  Czytaj więcej

  Dzień otwarty w Uczelni Łazarskiego

  opublikowane przez:
  16 maja 2009 o godzinie 11.00 Uczelnia Łazarskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na jedyny w swoim rodzaju Dzień Otwarty!

  Dodano: 13.05.2009. 07:32  Czytaj więcej

  VII edycja Konferencji Naukowej Studentów, KNS 2009, 18-20 maja 2009r.

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Kolejna, VII już Konferencja Naukowa Studentów, odbędzie się tradycyjnie w maju na Politechnice Wrocławskiej. Organizatorami wydarzenia obok uczelni jest Fundacja MANUS, zajmująca się działaniem na rzecz najwyższe jakości studiowania oraz zapewnienia najlepszego przygotowania życiowego dla absolwentów poprzez rozwój środowiska akademickiego.

  Dodano: 11.05.2009. 23:06  Czytaj więcej

  500. odcinek programu popularnonaukowego Laboratorium w TVP1

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  We wtorek 19 maja wyemitowany zostanie 500. odcinek najstarszego polskiego programu popularnonaukowego "Laboratorium". Autorski program Wiktora Niedzickiego od 24 lat dostarcza fascynujących informacji o osiągnięciach i pracach badawczych polskich uczonych i inżynierów, a od niedawna dostępny jest również w Internecie. Pod adresem www.laboratorium.tvp.pl można już znaleźć ponad 70 odcinków programu. Strona "Laboratorium" jest częścią serwisu www.wiedza.tvp.pl, gdzie można obejrzeć wszystkie propozycje TVP z zakresu nauki i techniki, przyrody i edukacji.

  Dodano: 08.05.2009. 11:24  Czytaj więcej

  II Noc Muzeów w Opolu

  opublikowane przez:
  II Noc Muzeów w Opolu

  Dodano: 08.05.2009. 10:52  Czytaj więcej

  Ekologia w obiektywie 2009

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Konkurs fotograficzny dla zawodowych fotografów, freelancer'ów (kategoria dorośli) oraz dla amatorów (kategoria młodzież).

  Dodano: 30.04.2009. 23:59  Czytaj więcej

  festiwal filmów wirusowych Virnick 2009

  opublikowane przez:
  Zapraszam Was do udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Wirusowych Virnick, który odbędzie się w Krakowie, 19-21 czerwca. Podczas konkursu, zostaną wyłonione najlepsze filmy wirusowe roku w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej, w tej drugiej będą mogły brać udział m.in.: agencje reklamowe, interaktywne i PR.Film wirusowy zwany "Viralem" to klip video, który charakteryzuje się dużą dawką humoru, maksymalnym wykorzystaniem obrazu i dźwięku, często wywołuje skrajne emocje.

  Dodano: 16.04.2009. 15:18  Czytaj więcej

  II Krajowe Seminarium Problemowe Etyka w zawodzie

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Szanowni Państwo,
  nasze drogi zawodowe pełne są przeszkód, zakrętów i rozstajów. Często wahamy się, jak postąpić, którą możliwość wybrać. A musimy nie tylko podejmować decyzje merytoryczne, lecz rozstrzygać też towarzyszące im niejednokrotnie trudne dylematy moralne i etyczne... Nie jest łatwo borykać się z tym samotnie.

  Polskie Towarzystwo Archiwalne wraz z Archiwum Polskiej Akademii Nauk mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w

  II Krajowym Seminarium Problemowym

  Dodano: 08.04.2009. 13:31  Czytaj więcej

  Relacja z drugich Warsztatów DNA - Encyklopedia Życia

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Drugie Warsztaty "DNA " Encyklopedia Życia" poświęcone biotechnologii już za nami. Impreza ta, podobnie jak dwa lata temu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Łączną liczbę uczestników warsztatowych wykładów, pokazów i debat w całej Polsce szacuje się na cztery tysiące osób.

  Dodano: 08.04.2009. 10:38  Czytaj więcej

  Warsztaty 'DNA - Encyklopedia Życia' - od piątku

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Już w najbliższy piątek 3 kwietnia rozpoczynają się Warsztaty "DNA " Encyklopedia Życia". Jednocześnie w pięciu miastach " w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Poznaniu " będzie można zapoznać się zarówno z historią biotechnologii, jak i z jej najnowszymi osiągnięciami i wciąż prowadzonymi w tej dziedzinie badaniami.

  Dodano: 30.03.2009. 15:18  Czytaj więcej