• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W sobotę Godzina dla Ziemi

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  28 marca o godz. 20.30 polskiego czasu, w wielu domach, firmach i budynkach publicznych na całym świecie zgasną światła. Wyłączone zostaną iluminacje m.in. Koloseum w Rzymie, Opery w Sydney, Golden Gate w San Fransisco oraz Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Akcja "Godzina dla Ziemi" ma zwrócić uwagę na problemy środowiska.

  Dodano: 28.03.2009. 14:29  Czytaj więcej

  IT-Medica 2009 - Łódź - 16.04.2009

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  16 kwietnia 2009r. w w Instytucie Europejskim, Centrum Alcide De Gasperi w Łodzi odbędzie się druga w tym roku edycja konferencji IT-Medica, nad którym to cyklem Polski Serwis Naukowy sprawuje patronat medialny.

  Dodano: 24.03.2009. 21:42  Czytaj więcej

  IV Krakowska Konferencja Młodych Uczonych

  opublikowane przez:
  Krakowska Konferencja Młodych Uczonych przeznaczona jest dla osób poszukujących inspiracji naukowych oraz zainteresowanych rozszerzaniem własnych zainteresowań. Zaproszenie kierujemy do szerokiego grona doktorantów, asystentów, młodych pracowników nauki oraz osób pracujących w przemyśle, którzy pragną dzielić się swoimi obserwacjami, osiągnięciami i wiedzą praktyczną.

  Sesja 1. Nowe techniki i technologie.

  Dodano: 23.03.2009. 18:02  Czytaj więcej

  Pamiętamy na okrągło

  opublikowane przez:
  PAMIĘTAMY NA OKRĄGŁO - ROK ROCZNIC z HISTORIA.org.pl  Każdy kolejny rok niesie coś innowacyjnego, niepowtarzalnego, zaskakującego. Jest zarazem początkiem, jak i końcem wielu dróg i losów. Dla jednych oznacza start w dorosłość, dla innych zamknięcie pewnego etapu w życiu. Czas popycha nas naprzód , każe odnaleźć się w nowych sytuacjach, rzuca przed nami kolejne wyzwania. Posiada również cenną właściwość - cofania się wstecz, odniesienia do tego, co minęło. Rok 2009 jest pod tym względem szczególny, gdyż chce nam przypomnieć o wydarzeniach wyjątkowych. Wybitnych postaciach, heroicznych czynach, potrzebnych i przełomowych inicjatywach. Portal historyczny http://historia.org.pl/index.php postanowił uczcić zatem wielkie rocznice przypadające na rok 2009 projektem historyczno - informacyjnym "Pamiętamy na okrągło".

  Dodano: 21.03.2009. 22:16  Czytaj więcej

  V debata z cyklu 'Granice w nauce'

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Zarząd Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk oraz Collegium Civitas uprzejmie zapraszają na piątą debatę z cyklu "Granice w nauce" na temat:

  Granice między tożsamością i innością

  Dodano: 13.03.2009. 17:43  Czytaj więcej

  Światowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  W najbliższą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych, który jest Dniem ruchomym i przypada na trzecią niedzielę marca. Przy tej okazji warto choć przez chwilę zastanowić się nad sytuacją w jakiej znajdują się ludzie niepełnosprawni.

  Dodano: 12.03.2009. 15:45  Czytaj więcej

  Polskie obchody Światowego Tygodnia Mózgu

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Jak funkcjonuje mózg, jakie grożą mu choroby, jak przebiega proces starzenia i jak go gimnastykować, by długo pozostał sprawny - m.in. tego będzie się można dowiedzieć od 15 marca na wykładach podczas "Tygodnia mózgu". Impreza, organizowana przez kilka polskich uczelni, jest częścią Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), który trwa od 16 do 20 marca.

  Dodano: 10.03.2009. 12:33  Czytaj więcej

  Termin rejestracji prac na VII KNS przedłużony do 19.03!

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Jeszcze tylko do 19.03 do godziny 12:00 studenci i doktoranci pierwszego roku zainteresowani uczestnictwem w VII Konferencji Naukowej Studentów mogą zgłaszać swoje prace. Przypominamy, że rejestracja odbywa się przy pomocy Systemu Obsługi Konferencji Naukowej Studentów, do którego logowanie udostępniono na stronie domowej.

  Dodano: 07.03.2009. 11:42  Czytaj więcej

  Wszystko o biotechnologii - Warsztaty - DNA Encyklopedia Życia

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Ruszyła już nowa strona internetowa tegorocznej edycji Warsztatów Naukowych
  "DNA " Encyklopedia Życia" " http://dna.sggw.pl. Znajdziecie na niej informacje dotyczące programu i aktualności ze wszystkich miast biorących udział w imprezie, a jest ich w tym roku aż sześć. Impreza odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia br. równolegle w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Łodzi.

  Dodano: 22.02.2009. 19:27  Czytaj więcej

  VIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  "MUKOWISCYDOZA. Więcej wiedzieć, lepiej leczyć!" - to hasło tegorocznej, ósmej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy, która odbędzie się w dniach 23 lutego-1 marca. W tym roku organizatorzy - Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę "MATIO", przy wsparciu firmy Roche Polska - chcą podkreślić znaczenie prawidłowej diagnostyki i świadomości społecznej dotyczącej tej najczęstszej choroby genetycznej świata. Szacuje się, że obecnie w Polsce cierpi na mukowiscydozę około 1200 osób, ale około 50 proc. chorych nie zostało prawidłowo zdiagnozowanych i w związku z tym nie otrzymuje właściwego leczenia.

  Dodano: 22.02.2009. 17:45  Czytaj więcej

  IT-Medica Katowice 2009 - relacja z konferencji

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  11 lutego, tym razem w Katowicach, odbyła się kolejna edycja konferencji IT-Medica, którą to Polski Serwis Naukowy już po raz trzeci objął patronatem. Warto przypomnieć iż jest to cykl imprez informatyczno-medycznych adresowany do menedżerów ośrodków ochrony zdrowia, informatyków, lekarzy (zwłaszcza radiologów) oraz wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką IT w medycynie.

  Dodano: 22.02.2009. 12:41  Czytaj więcej

  Konferencja Naukowa Studentów - 18-20 maja 2009

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Komitet Organizacyjny ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w VII edycji Konferencji Naukowej Studentów. Konferencja obywać się będzie na Politechnice Wrocławskiej, 18-20.05.2009r.,a jej współorganizatorem, oprócz Poltechniki Wrocławskiej jest Fundacja MANUS.

  UWAGA: termin rejestracji prac na VII KNS przedłużony do 19.03! Szczegóły tutaj

  Dodano: 15.02.2009. 19:29  Czytaj więcej

  IT w Służbie Zdrowia GigaCon - 3.02.2009, Hotel Airport Okęcie, Warszawa

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Zapraszamy Państwa do udziału w BEZPŁATNEJ konferencji IT w Służbie Zdrowia GigaCon, poświęconej najnowszym rozwiązaniom w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej.

  3.02.2009, Hotel Airport Okęcie, Warszawa

  Dodano: 26.01.2009. 16:23  Czytaj więcej

  IT-Medica 2009 w Katowicach - 11 lutego 2009

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Zaprosiliśmy do współpracy czołowe firmy rynku informatycznego, porozumieliśmy się z firmami doradczymi i finansowymi. W ten sposób przystąpiliśmy do zorganizowania konferencji, przeznaczonej dla menedżerów i specjalistów branży medycznej województw południowej Polski.

  "IT-Medica Polska 2009" to kolejna edycja cyklu konferencji, który zapoczątkowany został w 2007 roku właśnie tu - w Katowicach. Następne przedsięwzięcia miały miejsce w 2008 roku powtórnie w Katowicach, a także w Krakowie oraz w Gdańsku.

  Nowy rok to nowe pomysły i nowe rozwiązania dla placówek służby zdrowia, które zaprezentujemy na konferencji IT-Medica.

  Nasza konferencja to bezpłatne przedsięwzięcie edukacyjno-popularyzacyjne. W ramach zróżnicowanego i niezwykle bogatego programu, znajdziecie Państwo, prezentacje, wykłady, sesje dyskusyjne, emisje filmów, a nawet tematyczne konkursy z nagrodami. Warto poświecić ten dzień i spędzić go w gościnnym gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Na pewno nie będzie on stracony, jesteśmy o tym przekonani.

  Zapraszamy !

  Dodano: 18.01.2009. 22:55  Czytaj więcej

  Ziemia najbliżej Słońca - 4 stycznia 2009

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  W najbliższą niedzielę (4 stycznia 2009r.) Ziemia znajdzie się najbliżej Słońca. Oba ciała będzie wtedy dzielił dystans 147.1 milionów kilometrów - poinformował dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. W starożytności i w średniowieczu uważano, że wszystkie planety poruszają się po orbitach idealnie kołowych. Pogląd ten zrewidował Jan Kepler, który udowodnił, że ciała Układu Słonecznego poruszają się po krzywych stożkowych: elipsach, parabolach i hiperbolach.

  Dodano: 02.01.2009. 23:52  Czytaj więcej

  Europejska premiera nowego monitora Barco na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Dla radiologów, specjalistów od obrazów medycznych, personelu medycznego i nie tylko, wszechstronny 20-calowy monitor z 2 milionami pikseli, szerokimi kątami widzenia oraz technologią BLOS zapewniającą stałą jasność w całym okresie użytkowania - to charakterystyka nowego monitora medycznego LCD Barco MDRC-2120. Europejska premiera monitora miała miejsce 20 listopada br. podczas konferencji o obrazowaniu medycznym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

  Dodano: 03.12.2008. 17:52  Czytaj więcej

  O nowych trendach w obrazowaniu medycznym

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Konferencja Obrazowanie medyczne - najnowsze trendy w technologii i polskim prawodawstwie, która odbędzie się 20 listopada br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ma na celu uświadomienie praktykom medycyny korzyści z użycia najnowszych rozwiązań teleinformatycznych. Spotkanie jest skierowane do radiologów oraz przedstawicieli firm zajmujących się sprzedażą i integracją rozwiązań medycyny cyfrowej. Uczestnicy, oprócz szansy na wymianę poglądów z wybitnymi postaciami polskiej radiologii, wezmą udział w europejskiej premierze monitora medycznego Barco.

  Dodano: 07.11.2008. 22:58  Czytaj więcej

  IT-medica 2008 Gdańsk

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnej konferencji dla menedżerów i informatyków placówek ochrony zdrowia IT-medica 2008 Gdańsk.

  Dodano: 06.11.2008. 17:26  Czytaj więcej

  Konferencja E-Zdrowie: Teraźniejszość i Przyszłość- przybyliśmy, zobaczyliśmy...

  opublikowane przez:
  Zgodnie z zapowiedziami 15 października w katowickim Rondzie Sztuki odbyła się konferencja " E-Zdrowie: Teraźniejszość i przyszłość" w ramach Śląskich Dni Społeczeństwa Informacyjnego, której to nasz serwis był patronem medialnym. Zachęceni programem spotkania, wraz z naszym naczelnym, Maksem Gajdą odwiedziliśmy tego dnia Rondo Sztuki.

  Dodano: 26.10.2008. 15:50  Czytaj więcej

  Konferencja Obrazowanie medyczne - najnowsze trendy w technologii i polskim prawodawstwie

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Konferencja jest skierowana przede wszystkim do radiologów i specjalistów od obrazów medycznych, a w drugiej kolejności, do przedstawicieli firm zajmujących się sprzedażą i integracją systemów i sprzętu z dziedziny medycyny cyfrowej oraz przedstawicieli mediów medycznych.

  Dodano: 24.10.2008. 21:34  Czytaj więcej