• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piąta konferencja międzynarodowa na temat teorii gier w zarządzaniu, St Petersburg, Rosja

  07.03.2011. 16:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 27-29 czerwca 2011 r. w St Petersburgu w Rosji odbędzie się piąta międzynarodowa konferencja na temat teorii gier w zarządzaniu.

  Teoria gier to dziedzina matematyki stosowanej, wykorzystywana w naukach społecznych, inżynierii, politologii, stosunkach międzynarodowych, informatyce, psychologii społecznej, filozofii i zarządzaniu. Dziedzina ta umożliwia matematyczne odzwierciedlenie zachowań w sytuacjach strategicznych lub grach, gdzie powodzenie jednostki w dokonywaniu wyborów zależy od wyborów dokonywanych przez innych.

  Ekonomiści już od dawna wykorzystywali teorię gier do analizowania szerokiego wachlarza zjawisk ekonomicznych, takich jak aukcje, negocjacje cenowe, duopole, sprawiedliwy podział, oligopole, tworzenie się sieci społecznych oraz systemy głosowania, a także do sporządzania modeli w tak rozległych kategoriach, jak ekonomia matematyczna, ekonomia behawioralna i organizacja przemysłowa.

  Gry badane w ramach teorii gier to dobrze zdefiniowane obiekty matematyczne. Gra składa się z zestawu graczy, zestawu ruchów (lub strategii) dostępnych dla tych graczy oraz specyfikacji nagród za każdą kombinację strategii. Gry w największym stopniu oparte na kooperatywności są przedstawiane w formie charakterystycznych funkcji, natomiast obszerne i normalne formy służą do definiowania gier niekooperatywnych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 07.03.2011. 16:17  


  Najnowsze