• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piąte spotkanie Międzynarodowego Towarzystwa na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa w Kosmosie - bezpieczniejszy kosmos na rzecz bezpieczniejszego świata

  04.04.2011. 16:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 17 - 19 października 2011 r. w Wersalu, Francja, odbędzie się piąte spotkanie Międzynarodowego Towarzystwa na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa w Kosmosie - bezpieczniejszy kosmos na rzecz bezpieczniejszego świata.

  Ekskluzywny niegdyś "klub" krajów z możliwościami autonomicznego, suborbitalnego i orbitalnego dostępu do przestrzeni kosmicznej staje się coraz liczniejszy wraz z napływem nowych i ambitnych członków. Planowane i budowane są komercyjne kosmodromy, podczas gdy starsze przechodzą z rąk rządowych do prywatnych i komercyjnych.

  Rynek komercyjny może zacząć się wreszcie kształtować, dzięki załogowym lotom kosmicznym i zamówieniom (rządowym) na prywatne usługi transportowe towarów i załóg na orbitę. Równolegle nabierają tempa robotyczne loty kosmiczne. Instalacje zmierzające w kosmos oraz ruch lotniczy będą dzielić między siebie coraz bardziej zatłoczoną przestrzeń powietrzną, a lotnictwo w coraz większym zakresie polegać będzie na ważnych dla bezpieczeństwa usługach zlokalizowanych w bliskim kosmosie.

  Konferencja stworzy okazję do dyskusji i wymiany informacji na szereg tematów dotyczących bezpieczeństwa w kosmosie oraz ciągłości interesów krajowych i międzynarodowych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  GAMBIT 2000 - Krajowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem jest ukierunkowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  FOSI (The Family Online Safety Institute) Instytut Bezpieczeństwa Internetowego Rodziny - międzynarodowa organizacja non-profit, pracującą na rzecz bezpieczeństwa internetowego dzieci i ich rodzin. Wyszukuje i promuje najlepsze praktyki, narzędzia i metody w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego.

  Funkcja bezpieczeństwa – w bezpieczeństwie teleinformatycznym elementarna właściwość, jaką mechanizm bezpieczeństwa powinien zapewniać chronionym zasobom. Poszczególne mechanizmy mogą różnić się zakresem oferowanych funkcji bezpieczeństwa oraz ich poziomem.

  FOSI (The Family Online Safety Institute) Instytut Bezpieczeństwa Internetowego Rodziny - międzynarodowa organizacja non-profit, pracującą na rzecz bezpieczeństwa internetowego dzieci i ich rodzin. Wyszukuje i promuje najlepsze praktyki, narzędzia i metody w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego.

  Monachijska Konferencja Polityki Bezpieczeństwa niem. Münchner Konferenz für Sicherheitspolitik ang. Munich Security Conference (MSC) – od początku lat 60. XX wieku międzynarodowe spotkanie polityków ds. wojskowych i bezpieczeństwa oraz przemysłu zbrojeniowego. Jest największym spotkaniem tego typu na świecie.

  Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu – jednostka Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, powstała w Gdańsku w 2008 roku. Misją Uczelni jest propagowanie bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa człowieka, edukacja oparta na profesjonalnej wiedzy oraz kształcenie dla bezpieczeństwa.

  Bezpieczeństwo międzynarodowe - pojęcie z zakresu teorii stosunków międzynarodowych charakteryzujące bezpieczeństwo całej zbiorowości państw oraz system międzynarodowy, w jakim państwa te występują. Termin ten używany jest również dla określenia zewnętrznych aspektów bezpieczeństwa narodowego. Na bezpieczeństwo międzynarodowe, oprócz sumy bezpieczeństwa pojedynczych państw, składają się też warunki, normy i mechanizmy międzynarodowe. Swym zakresem obejmuje ono także cele i wartości wspólne dla całego systemu międzynarodowego, tj. stabilność, pokój, równowagę i współpracę.

  Dodano: 04.04.2011. 16:26  


  Najnowsze