• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pierwsze międzynarodowe warsztaty nt. gier typu ambient, Amsterdam, Holandia

  25.05.2011. 16:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 16 - 18 listopada 2011 w Amsterdamie, Holandia, odbędą się pierwsze, międzynarodowe warsztaty nt. gier typu ambient.

  Gry typu ambient to innowacyjne projekty, które zawierają w sobie parametry monitorowania środowiska, takie jak świadomość kontekstu, indywidualizacja, adaptacja i przewidywanie. Cechy te zapewniają graczowi całkowicie nowe doświadczenia, umożliwiając na przykład swobodne poruszanie się bez ograniczeń monitora komputerowego lub innego urządzenia, dzięki wykorzystywaniu informacji pochodzących z czujników. Gry typu ambient umożliwiają granie "dorywczo", tj. sama gra jest płynnie zintegrowana z codziennymi zajęciami. Polegają na przekształcaniu codziennych zdarzeń w grę bez ograniczania się do pojedynczego urządzenia w danej chwili z możliwością przeplatania gry z codziennymi zajęciami.

  Podczas gdy gry typu ambient oferują obiecujące możliwości zapewniania graczom nowych i niepowtarzalnych doświadczeń, pozostaje wciąż wiele pytań bez odpowiedzi, które są związane z tą nową dziedziną badań, takich jak pytanie o najciekawsze scenariusze dla projektów gier typu ambient. Jakie dostępne technologie można wykorzystać w grach typu ambient? Jak projektować i oceniać gry typu ambient?

  Wydarzenie zgromadzi interesariuszy, którzy aktywnie działają w branży (programistów, naukowców i pracowników naukowo-technicznych), aby przeanalizować rozmaite kwestie z różnych perspektyw i odkryć potencjał technologii typu ambient na potrzeby gier.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  The Orb – brytyjska grupa muzyczna wykonująca muzykę ambient, ambient techno i ambient house. Założona w 1988 przez Alexa Patersona wraz z członkiem KLF Jimmym Cautym.

  Liquid Mind – to projekt muzyczny amerykańskiego muzyka, kompozytora i producenta Chucka Wilda. Wydawane przez niego albumy są połączeniem muzyki ambient, relaksacyjnej i elektronicznej. W swoim dorobku muzycznym obejmującym trzy dekady Chuck, napisał 125 piosenek i kompozycji dla telewizji i filmu.

  Stefan Strand (również Between Interval, poprzednie nazwisko Jönsson; ur. 1982) – szwedzki muzyk. Tworzy muzykę w stylu ambient.

  Ambient Noise (lub Noizbient) - podgatunek muzyki ambient industrial. Połączenie dark ambientowych przestrzeni z ekstremalnymi hałasami, muzyka pozbawiona jakiejkolwiek melodii i rytmu. Przykład: Merzbow, Daniel Menche, Aube, Arcane Device.

  Contemplatron - polska grupa tworząca muzykę typu dark ambient, łączącą elektroniczne struktury dźwiękowe z brzmieniami akustycznymi (gongi, dzwonki, bębny) oraz z elementami rytualnej muzyki buddyzmu tybetańskiego.

  Charles Uzzell-Edwards - walijski muzyk elektroniczny związany z gatunkiem ambient. Znany jest z łączenia elektronicznego brzmienia z elementami muzyki konkretnej. Charles Uzzell-Edwards nagrywa muzykę solowo oraz współpracuje z innymi znanymi muzykami gatunku ambient, jak między innymi Pete Namlook, Uwe Schmidt, Tetsu Inoue.

  Blakagir – polski zespół muzyczny wykonujący ambient/pagan metal, powstały 1998 roku w Ostrołęce. Jedynym członkiem projektu jest L.O.N.

  Dodano: 25.05.2011. 16:26  


  Najnowsze