• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • REMEDIS 2010, Jassy, Rumunia

  27.04.2010. 18:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 15-18 czerwca 2010 r. w Jassach, Rumunia, odbędzie się międzynarodowa konferencja nt. medycyny regeneracyjnej REMEDIS 2010.

  Na wydarzenie złoży się interdyscyplinarny, badawczy program sieciujący na rzecz postępu badań naukowych oraz translacyjnych i klinicznych zastosowań w medycynie regeneracyjnej.

  Medycyna regeneracyjna to szybko rozwijająca się dziedzina obejmująca nauki przyrodnicze, fizykę i inżynierię. Ma na celu opracowanie funkcjonalnych substytutów komórek, tkanek i organów, aby przywrócić anatomię i funkcję utraconą z powodu wrodzonych nieprawidłowości, urazu, choroby lub starzenia się.

  Obecnie dostępne metody terapeutyczne, chirurgia rekonstrukcyjna oraz transplantacja tkanek i organów zapewniają cenne rozwiązania w szeregu stanów patologicznych. Niemniej nadal borykają się z ograniczeniami klinicznymi.

  Jednocześnie produkty medycyny regeneracyjnej nadal czekają na swój czas szeroko zakrojonych zastosowań klinicznych. Dzieje się tak mimo obiecującego korpusu wiedzy naukowej z dziedziny biologii komórki, biomateriałów i biotechnologii.

  W wydarzeniu wezmą udział naukowcy, przedstawiciele przedsiębiorstw z branży biotechnologicznej oraz klinicyści. W tegorocznej edycji do panelu nowatorskich rozwiązań naukowych wspomagających zachowanie zdrowia, rehabilitację i godność człowieka zostanie dodana biotechnologia.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 27.04.2010. 18:12  


  Najnowsze