• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rozpoczyna się I Festiwal Filmów Archeologicznych

  15.11.2010. 00:11
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W krakowskim Muzeum Archeologicznym rozpoczyna się I Festiwal Filmów Archeologicznych. Konkursowe i pozakonkursowe produkcje prezentowane będą od 15 do 19 listopada w ramach otwartych dla wszystkich, darmowych pokazów.

  Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego i marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary.

  Głównym elementem festiwalu będzie konkurs polskich filmów o tematyce archeologicznej. W szranki stanie prawie 30 produkcji filmowych ukazujących prace polskich badaczy najstarszej przeszłości człowieka w Polsce, na Bliskim Wschodzie i Egipcie, jak i Nowym Świecie.

  Każdy dzień projekcji poprzedzony będzie wykładem nawiązującym do prezentowanych filmów. Wystąpienia wygłoszą uznani i cenieni archeolodzy - dr Jarosław Źrałka i prof. Jan Chochorowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Michał Parczewski z Uniwersytetu Rzeszowskiego, mgr Krzysztof Babraj z Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

  Organizatorzy przewidzieli również prezentacje licznych produkcji pozakonkursowych, w tym zagranicznych, które były laureatami podobnych festiwali na świecie.

  Każdego dnia, po zakończeniu projekcji filmowych o 19.30 widzowie będą mieli możliwość darmowego obejrzenia wystaw stałych wraz z przewodnikiem.

  Ogłoszenie wyników konkursu i zamknięcie Festiwalu nastąpi 19 listopada o godz. 16.00.

  Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie internetowej Muzeum Archeologicznego w Krakowie - www.ma.krakow.pl

  PAP - Nauka w Polsce

  szz/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 15.11.2010. 00:11  


  Najnowsze