• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ruszają Wrocławskie Spotkania Matematyczne

  18.03.2011. 00:40
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  26 marca po szkolnych feriach i międzysemestralnej przerwie ruszają w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego Wrocławskie Spotkania Matematyczne. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu, w soboty.

  Tematem pierwszego z nich będzie współczesna matematyka finansowa. Po odczycie odbędzie się spotkanie z dyrekcją Instytutu oraz jego doktorantami i studentami.

  Do końca roku akademickiego będą zorganizowane jeszcze trzy spotkania - 9 kwietnia, 14 maja i 4 czerwca.

  W trakcie kwietniowego będzie się można dowiedzieć, ile jest w kosmosie gwiazd oraz na czym polega dynamiczny sposób uprawiania i nauczania geometrii.

  Cykle odczytów popularnonaukowych zwanych Wrocławskimi Spotkaniami Matematycznymi odbywają się w Instytucie Matematycznym UWr od 1991 roku. Ich uczestnikami są uczniowie szkół średnich, nauczyciele i studenci. Wykładowcami są pracownicy lub doktoranci z Instytutu oraz zaproszeni goście z innych uczelni.

  Szczegóły na stronie Fundacji Matematyków Wrocławskich: www.fmw.uni.wroc.pl.

  Początek najbliższego spotkania o godz. 10.15.

  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  agt/bsz


  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  Szymon Wrzesiński (ur. 1976 we Wrocławiu) – polski historyk i publicysta, autor książek o tematyce historycznej. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor artykułów w czasopismach: „Focus”, „Spotkania z Zabytkami”, „Gazeta Rycerska”, „Karkonosze”, „Turysta Dolnośląski”, „Psy Myśliwskie”. Organizator wystaw w lwóweckiej Placówce Historyczno Muzealnej. W 2009 roku został uhonorowany tytułem Familiare Templi, nadanym przez Przeorat im. Księcia Henryka Brodatego OSMTH w Polsce.

  Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN jest organizowany we Wrocławiu od 2000 roku. W ramach KAN prezentowane są filmy polskie i zagraniczne, organizowane są warsztaty, spotkania, wystawy i koncerty.

  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego - jednostka dydaktyczno-naukowa należąca do struktur Wydziału Filologicznego UWr powstała - w wyniku kolejnych reform - z Instytutu Historii Literatury Polskiej i Instytutu Filologii Polskiej i Słowiańskiej. W instytucie kształci się ponad 2000 studentów.

  Jagodno – peryferyjne osiedle w południowej części Wrocławia, graniczące na wschodzie z osiedlem Brochów i wsią Iwiny, na północy z Wojszycami, na wschodzie i południowym wschodzie z Lamowicami Starymi oraz z Żernikami Wrocławskimi.

  Archiwum Uniwersytetu Wrocławskiego - archiwum, a jednocześnie jednostka ogólnouczelniana Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmujące się gromadzeniem zbiorów dotyczących jego przeszłości oraz poprzedników tej uczelni, a także akt studenckich i pracowników uczelni. Zostało założone 1 października 1950 roku. Mieści się obecnie przy ul. Szewska 50/51 we Wrocławiu.

  Szlak Sakralnej Sztuki Barokowej im. Michaela Willmanna jest wspólną inicjatywą Fundacji Edukacja dla Demokracji w Warszawie, Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Domu Spotkań Angelusa Silesiusa we Wrocławiu.

  Dodano: 18.03.2011. 00:40  


  Najnowsze