• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Siódma międzynarodowa konferencja nt. technologii perswazyjnej, Linköping, Szwecja

  12.10.2011. 15:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 6 - 8 czerwca 2012 w Linköping, Szwecja, odbędzie się siódma, międzynarodowa konferencja nt. technologii perswazyjnej.

  Technologia perswazyjna to interdyscyplinarna dziedzina badań, która koncentruje się na projektowaniu interaktywnych technologii i usług, aby zmieniać postawy i zachowania ludzi. Naukowcy zajmujący się tym obszarem, inspirowani takimi dziedzinami jak retoryka klasyczna, psychologia społeczna i wszechobecna informatyka, zwykle projektują aplikacje dla sektorów opieki zdrowotnej, biznesu, bezpieczeństwa i edukacji.

  Konferencja obejmie najnowsze odkrycia na temat tego, jak można budować aplikacje mobilne i internetowe, w tym gry mobilne i portale społecznościowe, w celu wpływania na zachowania, myśli i odczucia.

  Wydarzenie ma stać się forum dla naukowców, praktyków i studentów zainteresowanych sieciowaniem, prezentacją, dyskusją i wymianą przemyśleń na temat głównych zagadnień powiązanych z perswazyjną informatyką i projektowaniem.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Linköping – miasto w Szwecji, stolica regionu administracyjnego Östergötland, nad rzeką Stångån. Miasto liczy 97 428 mieszkańców a gmina Linköping, około 141 863 (2008). Linköping jest siódmym co do wielkości miastem w Szwecji. Linköping to także siedziba diecezji Linköping (kościół szwedzki). Linköping – miasto w Szwecji, stolica regionu administracyjnego Östergötland, nad rzeką Stångån. Miasto liczy 104 232 (2010) mieszkańców a gmina Linköping, około 149 906 (2013). Linköping jest siódmym co do wielkości miastem w Szwecji. Linköping to także siedziba diecezji Linköping (kościół szwedzki). Uniwersytet Linköping (szw. Linköpings universitet) – szwedzki uniwersytet w Linköping. Jego początki sięgają lat sześćdziesiątych, ale miano uniwersytetu uzyskał dopiero w 1975 roku. Uniwersytet Linköping ma trzy kampusy. Kampus Valla, położony w Linköping, jest największy. W Linköping jest także kampus "amerykański" (US to szwedzki skrót od Szpitala Uniwersyteckiego). W sąsiedniej miejscowości Norrköping jest trzeci kampus: kampus Norrköping. Uniwersytet miał w 2007 roku 26757 studentów, doktorantów i 3500 pracowników.

  Katedra w Linköping (szw. Linköpings domkyrka) – kościół katedralny w Linköpingu położony jest w centrum miasta przy ulicy noszącej wezwanie jego patrona, św. Piotra (szw. S:t Persgatan), naprzeciwko dawnego pałacu biskupów a obecnie zamku w Linköping (szw. Linköpings slott). Linköpings centralstation – główny dworzec centralny w Linköping, w Szwecji. Stacja budowana była w latach 1871-1872. Na stacji zatrzymują się pociągi szwedzkich kolei państwowych Statens Järnvägar (SJ), którymi można dotrzeć do większości miast Szwecji (szybka linia kolejowa X 2000 na trasie MalmöSztokholm).

  Port lotniczy Linköping City (IATA: LPI, ICAO: ESSL) – port lotniczy położony niedaleko Linköping, w regionie Östergötland, w Szwecji. Gmina Linköping (szw. Linköpings kommun) to jedna z 290 szwedzkich gmin. Gmina położona jest w regionie Östergötland, siedzibą jej władz jest Linköping.

  Linköping Arena – stadion piłkarski w Linköping, w Szwecji. Może pomieścić 8400 widzów, z czego 7400 miejsc jest siedzących (6300 pod dachem). Obiekt został wybudowany w latach 2011–2013 i zainaugurowany 5 maja 2013 roku. Na otwarcie odbył się występ artysty Markoolio oraz rozegrany został mecz piłkarski ligi szwedzkiej kobiet (Linköpings FC – KIF Örebro DFF 2:2). Gospodarzem areny jest klub Linköpings FC, który przed jej otwarciem korzystał ze stadionu Folkungavallen. Stadion był jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Europy kobiet 2013. Odbyły się na nim trzy spotkania fazy grupowej oraz jeden ćwierćfinał turnieju. Karl Gustaf Lennart Carlsson (ur. 30 grudnia 1932 w Linköping, zm. 16 stycznia 2013 w Trollhättan) – szwedzki lekkoatleta, chodziarz.

  Cloetta Center Arena – wielofunkcyjny obiekt sportowy mieszczacy się w mieście Linköping, w Szwecji. Obiekt został otwarty w 2004 roku, wtedy też stał się główną halą rozgrywek hokejowej drużyny Linköpings HC. Łączna liczba miejsc w hali zawiera się pomiędzy 8500 osób w trakcie imprez sportowych i 11 500 na koncertach. Nazwa areny Cloetta Center pochodzi od byłego fińsko-szwedzkiego producenta cukierków Cloetta Fazer, (obecnie fiński Fazer i szwedzka Cloetta) znaną w Polsce z produkcji m.in: cukierków Dumle, która nabyła prawa do nazwy.

  SAAB ("Svenska Aeroplan Aktie Bolaget") - oddział motoryzacyjny szwedzkiego przedsiębiorstwa lotniczego założonego w 1937 roku w Linköping powstały w 1947 roku wytwarzający samochody osobowe.

  Saab Arena (2004-2014 Cloetta Center) – wielofunkcyjny obiekt sportowy mieszczący się w mieście Linköping, w Szwecji. Obiekt został otwarty w 2004 roku, wtedy też stał się główną halą rozgrywek hokejowej drużyny Linköpings HC. Łączna liczba miejsc w hali zawiera się pomiędzy 8500 osób w trakcie imprez sportowych i 11 500 na koncertach. Nazwa areny Cloetta Center pochodzi od byłego fińsko-szwedzkiego producenta cukierków Cloetta Fazer, (obecnie fiński Fazer i szwedzka Cloetta) znaną w Polsce z produkcji m.in: cukierków Dumle, która nabyła prawa do nazwy. Eva Birgitta Ohlsson Klamberg (ur. 20 lipca 1975 w Linköping) – szwedzka polityk, działaczka Ludowej Partii Liberałów, minister ds. europejskich.

  Magnus Bäckstedt (ur. 30 stycznia 1975 w Linköping), kolarz szwedzki. Specjalizuje się w sprintach z peletonu. Jeden z najcięższych kolarzy - waży 95 kg.

  Dodano: 12.10.2011. 15:49  


  Najnowsze