• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Studenci UW organizują wakacyjne warsztaty dla licealistów

  13.05.2011. 00:40
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Już po raz siódmy studenci Uniwersytetu Warszawskiego organizują w sierpniu "Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne", czyli obóz dla licealistów zainteresowanych matematyką, informatyką, fizyką lub astronomią.

  Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-18 sierpnia w Olsztynie. Planowane są warsztaty m.in. kryptografii kwantowej, programowania w logice, równań diofantycznych i bioinformatyki.

  Obóz organizują: Koło Pasjonatów Matematyki UW, Koło Naukowe Informatyków UW i Studenckie Koło Fizyki UW. Wydarzenie jest oddolną inicjatywą i ma charakter non-profit.

  Jak zapowiada przedstawiciel organizatorów Marcin Kotowski, większość zajęć odbędzie się w niewielkich grupach i będzie wymagała aktywnego udziału uczestnika (np. przeprowadzania pomiarów, pisania kodu programu lub dowodzenia małych kawałków twierdzenia).

  "Po godzinach będzie można liczyć na gorące dyskusje, ciekawe lektury, luźne wykłady oraz różne gry - od RPG-ów przez mafię po go" - dodaje.

  Kwalifikacja, zarówno na cały obóz, jak i poszczególne bloki zajęć, odbędzie się na podstawie nadesłanych rozwiązań zadań.

  Więcej informacji na temat Warsztatów, w tym program, zadania kwalifikacyjne i relacje z poprzednich edycji, można znaleźć na stronie: http://warsztatywww.wikidot.com

  PAP - Nauka w Polsce

  agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Tour de France 2014 będzie 101 edycją wyścigu. Odbędzie się między 5 a 27 lipca 2014 roku. Będzie składać się z 21 etapów. Wyścig rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy.

  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej 2015 - turniej piłkarski, który odbędzie się w 2015 roku w Czechach. Będzie to dwudziesta edycja tych rozgrywek.

  XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 odbędą się w Katarze w 2022 roku. Będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie.

  XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 odbędą się w Katarze w 2022 roku. Będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie.

  Studencki Festiwal Informatyczny (w skrócie SFI ) – konferencja informatyczna odbywająca się co roku w Krakowie, począwszy od 2005 r. Jest organizowana przez studentów dla studentów, licealistów, pracowników branży IT oraz pasjonatów informatyki i nowinek technicznych. Wykłady i warsztaty prowadzą twórcy technologii informatycznych oraz specjalistami z branży IT – z Polski i ze świata. Organizatorami Studenckiego Festiwalu Informatycznego są studenci czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego zgrupowani w kołach naukowych działających przy wydziałach wyżej wymienionych uczelni. Studencki Festiwal Informatyczny jest inicjatywą non-profit. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat za udział. Każdorazowo festiwal odbywa się w Krakowie w budynkach uniwersyteckich wymienionych uczelni wyższych.

  XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 odbędą się w Rosji w 2018 roku. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. Jest to również pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na dwóch kontynentach: w Europie i Azji.

  Dodano: 13.05.2011. 00:40  


  Najnowsze