• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Supernowe rozświetlające wszechświat - od jednostek do populacji, Garching bei München, Niemcy

  04.07.2012. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 10 - 14 września 2012 r. w Garching bei München, Niemcy, odbędzie się konferencja pt. "Supernowe rozświetlające wszechświat - od jednostek do populacji" (Supernovae Illuminating the Universe: from Individuals to Populations).

  Poznanie fizyki wybuchów supernowych pozostaje wyzwaniem. Dzieje się tak mimo faktu, że znana już jest większość prawdopodobnych źródeł energii potrzebnych do doprowadzenia do tak silnych wybuchów gwiazd. Na przestrzeni kilku dekad problem fizyki supernowych polegał nie tyle na braku modeli, co na ich niezawodności. W przypadku większości modeli supernowych kluczową rolę odgrywają niestabilności hydrodynamiczne, przez co wiele doświadczeń badających pewne koncepcje musi być trójwymiarowych, definiując wyzwania w zakresie modelowania dynamicznego i analizy transferu radiacyjnego.

  Wydarzenie poświęcone będzie wszystkim aspektom badań nad supernowymi, w tym najnowszym osiągnięciom.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Lista supernowych zawierająca wszystkie obiekty zakwalifikowane jako supernowe. Lista jest uzupełniana w kolejności potwierdzonych supernowych zaobserwowanych w danym roku kalendarzowym. Supernowe otrzymują swoje nazwy według zasady SN (supernowa), rok obserwacji, kolejne litery alfabetu zgodnie z kolejnością na liście. Pierwsze 26 supernowych w danym roku otrzymuje nazwy zapisywane z wielkimi literami (A, B, C do Z), następne supernowe zapisywane są już dwiema małymi literami (aa, ab, ac ... az, ba, bb, bc ... bz itd.) Garching-Forschungszentrum - stacja początkowa Metra w Monachium, na linii U6. Znajduje się w północnej części Garching bei München, na terenie kampusu naukowo-uniwersyteckiego. Stacja została otwarta 14 października 2006 Wieloświat (multiwersum, multiświat, metawszechświat, super-wszechświat, multiwszechświat, ultrawszechświat) – zbiór wszelkich możliwych wszechświatów, zawierający w sobie wszystko inne (w tym wszystkie możliwe, potencjalne – niezależnie od rozważanych czasoprzestrzeni lub wymiarów, w których się znajdują – wszechświaty; w tym także tak zwane wszechświaty równoległe). Do powstania tej definicji doprowadziła idea istnienia innych wszechświatów oprócz naszego.

  Garching-Hochbrück - stacja Metra w Monachium, na linii U6. Znajduje się w Garching bei München. Stacja została otwarta 28 października 1995 Theodor Wolfgang Hänsch (ur. 30 października 1941 w Heidelbergu) – niemiecki fizyk, dyrektor instytutu im. Maxa Plancka (Max-Planck-Institut für Quantenoptik) w Garching bei München.

  Garching - stacja Metra w Monachium, na linii U6. Znajduje się w Garching bei München. Stacja została otwarta 14 października 2006 Irmgard Praetz po mężu Römer (ur. 9 sierpnia 1920 w Salzwedel, zm. 7 listopada 2008 w Garching bei München) – niemiecka lekkoatletka, specjalistka skoku w dal, mistrzyni Europy.

  Widzialny (obserwowalny) Wszechświat – obszar Wszechświata, wraz ze znajdującą się w nim materią, który jest możliwy do zaobserwowania z Ziemi na chwilę obecną. Widzialny Wszechświat jest ograniczony z uwagi na fakt, iż światło lub inne sygnały są w stanie dotrzeć do ziemskiego obserwatora z okresu nie wcześniejszego od początku Wielkiego Wybuchu.

  Dodano: 04.07.2012. 17:17  


  Najnowsze