• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szczyt nt. przyszłych sieci i mobilności 2013, Lizbona, Portugalia

  23.04.2013. 15:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 3-5 lipca 2013 r. w Lizbonie, Portugalia, odbędzie się "Szczyt nt. przyszłych sieci i mobilności 2013" (Future Network & Mobile Summit 2013).

  W kontekście konwergencji i innowacji, dwudziesta druga konferencja z serii, wspierana przez Komisję Europejską, poświęcona będzie wyzwaniom związanym z budową infrastruktur Internetu przyszłości, opartych na mobilnych, bezprzewodowych i stałych, szerokopasmowych technologiach komunikacyjnych.

  Konferencja niezmiennie gromadzi przedstawicieli branżowych i naukowców, aby wymieniać doświadczenia i wyniki badań, rozpoznawać przyszłe trendy, omawiać możliwości biznesowe i poszukiwać możliwości międzynarodowej współpracy badawczej w ramach TIK 7PR i strategii "Horyzont 2020". Wydarzenie umożliwi prezentację europejskich badań w tej dziedzinie na tle niezliczonych, różnorodnych inicjatyw wspieranych w innych regionach świata.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku. 15. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2013 organizowane przez IIHF odbędą się w Kanadzie. Miastem goszczącym najlepsze drużyny świata będzie Ottawa. Turniej elity odbędzie się w dniach 2 - 9 kwietnia 2013 roku. Oto miejsca rozgrywania pozostałych turniejów: European Trophy 2013 była czwartą edycją turnieju hokejowego rozgrywanego rokrocznie, a jeśli uwzględnić edycje Nordic Trophy (rozgrywany od 2006 roku) będzie to ósma edycja tego turnieju. Runda zasadnicza rozpocznie się 6 sierpnia 2013 roku, a zakończy 8 września 2013 roku. Runda play-off odbędzie się w dniach 19-22 grudnia 2013 roku w Berlinie.

  Konferencja berlińska (1884-1885) poświęcona była ustaleniu podziałów terytorialnych przyszłych aneksji terytorialnych w Afryce. Na konferencji obecni byli przedstawiciele europejskich państw, które miały do tej pory posiadłości w Afryce, w tym Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Portugalia, Włochy i Belgia. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, Warszawa 2013 znana z skrócie jako szczyt w Warszawie – międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce zmian klimatu. Obdywała się od 11 do 22 listopada 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizuje ją Sekretariat Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu, a gospodarzem konferencji był rząd Polski. Gośćmi spotkania byli delegacji rządowi wszystkich krajów.

  Czas przyszły prosty – jeden z dwóch (obok czasu przyszłego złożonego) rodzajów gramatycznego czasu przyszłego, jeśli za kryterium podziału przyjąć liczbę wyrazów tworzących formę czasu. W czasach prostych tworzy tę formę jeden wyraz. TVN CNBC (dawniej TVN CNBC Biznes) – kanał biznesowy, należący do Grupy TVN i powstały na bazie redakcji biznesowej TVN24, we współpracy z CNBC Europe. Pomysłodawcą, założycielem i pierwszym szefem stacji był Roman Młodkowski (do końca lipca 2013 roku). Od sierpnia 2013 roku szefem stacji jest redaktor naczelny TVN24 - Adam Pieczyński. Z końcem 2013 roku zakończona zostanie współpraca z CNBC Europe przez co od 2014 roku kanał będzie nadawać pod nową nazwą i jego charakter będzie wykraczać poza informacje biznesowe. Od 1 stycznia 2014 roku w miejscu TVN CNBC pojawi się nowy kanał TVN24 Biznes i Świat w którym informacje biznesowe wedle zapowiedzi mają zajmować 40 proc. ramówki.

  Czas przyszły złożony – jeden z dwóch (obok czasu przyszłego prostego) rodzajów gramatycznego czasu przyszłego, jeśli za kryterium podziału przyjąć liczbę wyrazów tworzących formę czasu. W czasach złożonych co najmniej (i najczęściej) dwa wyrazy tworzą tę formę. 86. ceremonia wręczenia Oscarów za rok 2013, odbędzie się 2 marca 2014 roku w Dolby Theatre w Hollywood. W USA ceremonię transmitować będzie stacja ABC Network, a w Polsce telewizja Canal+.

  Scottish Hydro Arena, SECC Arena - arena w szkockim Glasgow, obecnie pozostająca w budowie. Zakończenie jej rozbudowy planowane jest na 2013 rok. Koszt budowy ma wynieść 125 milionów funtów. W swoim obecnym kształcie używana jest do koncertów i innych wieczornych wydarzeń. Jej pojemność wynosi 12 000 osób. W przyszłości obiekt ma stanowić największą arenę widowiskową w Szkocji. Widownia będzie zaprojektowana w ten sposób, że widzowie będą mieli dobrą widoczność z każdego miejsca. Akustyka także będzie na najwyższym poziomie. W 2014 r. na obiekcie mają odbyć się mistrzostwa w netballu i koszykówce.

  Europejskie kwalifikacje mężczyzn do Pucharu Świata 2013 w rugby 7 miały na celu wyłonienie męskich reprezentacji narodowych w rugby 7, które wystąpiły w finałach tego turnieju. Odbyły się w portugalskim regionie Algarve w dniach 2021 lipca 2012 roku. Areną zmagań był Estádio Algarve.

  Inicjatywa Mobilności Pracy (w skrócie IMP) – polskie stowarzyszenie z siedzibą w Krakowie założone w 2013 roku przez Stefana Schwarza, dr Marka Benio oraz Rafała Rzeźniczaka. Inicjatywa zajmuje się promowaniem mobilności pracy, przeciwdziałaniem dyskryminacji pracowników delegowanych i ich pracodawców oraz walką ze zjawiskami handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa. Rajd Portugalii był 4. rundą Rajdowych Mistrzostw Świata 2013. Odbył się w dniach 11–14 kwietnia 2013 roku, a jego bazą było portugalskie miasto Faro. Rajd był także 4. rundą Mistrzostw Świata Samochodów S2000 (SWRC).

  Ekstraklasa 2013/2014 – 80. edycja najwyższych w hierarchii rozgrywek ligowych polskiej klubowej piłki nożnej. Był to pierwszy sezon po zmianie formatu rozgrywek w 2013 – podzielono je na rundę zasadniczą (30 kolejek, mecze każdy z każdym po 2 razy) i rundę finałową w dwóch grupach (7 kolejek). Sponsorem tytularnym rozgrywek było T-Mobile Polska, operator sieci T-Mobile, w związku z czym obowiązywała nazwa marketingowa T-Mobile Ekstraklasa. Ekstraklasa 2013/2014 – 80. edycja najwyższych w hierarchii rozgrywek ligowych polskiej klubowej piłki nożnej. Jest to pierwszy sezon po zmianie formatu rozgrywek w 2013 – podzielono je na rundę zasadniczą (30 kolejek, mecze każdy z każdym po 2 razy) i rundę finałową w dwóch grupach (7 kolejek). Sponsorem tytularnym rozgrywek jest T-Mobile Polska, operator sieci T-Mobile, w związku z czym obowiązuje nazwa marketingowa T-Mobile Ekstraklasa.

  Sezon 2013 Letniego Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozpoczął się 5 lipca 2013 we czeskim Predklasteri. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane w dniach 23–24 sierpnia 2013 w szwajcarskim Marbachegg.

  Dodano: 23.04.2013. 15:17  


  Najnowsze