• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szósta międzynarodowa konferencja nt. wysokowydajnych i osadzonych architektur, Heraklion, Grecja

  22.11.2010. 15:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 9-11 lutego 2011 r. w Heraklionie, Grecja, odbędzie się szósta międzynarodowa konferencja nt. wysokowydajnych i osadzonych architektur.

  Z powodu ograniczeń technologicznych w dziedzinie wysokowydajnych procesorów następuje radykalny zwrot w kierunku równoległości za pośrednictwem wielordzeniowości oraz indywidualizacji mikroukładów, co prowadzi do heterogenicznych systemów wielordzeniowych. Rynki materiałów, superinformatyki i systemów osadzonych w coraz większym stopniu stają wobec tych samych wyzwań, co skutkuje ich konwergencją.

  Konferencja została pomyślana jako forum dla architektów komputerów i konstruktorów kompilatorów zajmujących się branżą wysokowydajnych architektur i kompilacji komputerowych w systemach osadzonych. Dodatkowym clou programu będą ogólne badania naukowe, które w dziedzinie systemów osadzonych zyskują coraz większe znaczenie. Wydarzenie ma również na celu upowszechnianie zaawansowanej wiedzy naukowej i promowanie międzynarodowych kontaktów między przedstawicielami środowiska akademickiego i przedsiębiorstw.

  Konferencja jest organizowana w ramach projektu "Wysokowydajna i osadzona architektura oraz kompilacja" (Hipeac), dofinansowanego z Siódmego Programu Ramowego.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 22.11.2010. 15:37  


  Najnowsze