• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Technologia informatyczna i sztuka, Lulea, Szwecja

  08.11.2010. 18:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 24-25 listopada 2010 r. w Lulea, Szwecja, odbędzie się partnerska konferencja nt. technologii informatycznej i sztuki.

  Kreatywność cechuje zarówno technologię informatyczną, jak i kulturę. Mimo iż na pozór mogą one wydawać się różne, obydwie posiadają wiele cech wspólnych. Na przykład obydwie dziedziny zdecydowanie wymuszają rywalizację. Bycie kreatywnym jest nie tylko sposobem na odróżnienie się od konkurencji, ale również kluczem do sukcesu.

  Wydarzenie ma na celu zachęcenie przedstawicieli obydwu dziedzin do wymiany doświadczeń, wiedzy, umiejętności i poglądów na życie, aby tworzyć całkowicie nowe rozwiązania oraz pomysły na problemy stające przed obydwiema dziedzinami. W programie przewidziano dyskusje nad ważkimi, wspólnymi zagadnieniami dotyczącymi modeli biznesowych, produktów i usług oraz sposobu komunikowania się z rynkami.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Luleå, Luleå Centralstation – stacja kolejowa w Luleå, w regionie Norrbotten, w Szwecji. Znajdują się tu 3 perony. Negocjacje – dwustronny proces komunikowania się, którego celem jest osiągnięcie porozumienia, gdy przynajmniej jedna strona nie zgadza się z daną opinią lub z danym rozwiązaniem sytuacji. Negocjacje to sposób porozumienia się w celu rozwiązania konfliktu oraz dojścia do porozumienia obydwu stron, proces wzajemnego poszukiwania takiego rozwiązania, które satysfakcjonowałoby zaangażowane w konflikt strony. Skuteczne negocjacje – bazują na umiejętności rozpoznawania potrzeb adwersarzy, ich wzajemnym powiązaniu lub kompromisie pomiędzy nimi. Rzeczywiste potrzeby adwersarzy zwykle są ukryte i mogą znaczenie odbiegać od zgłaszanych interesów i celów, które są tylko pewnymi pomysłami na zaspokojenie tych potrzeb. Potrzeby ludzkie znacznie się różnią, dlatego żeby nie popełniać błędów w trakcie negocjacji, odczytując zachowania innych ludzi przez pryzmat swoich własnych potrzeb, warto nabyć umiejętność odczytywania różnych, nawet antagonistycznych potrzeb wynikających z charakteru i intelektu adwersarzy , gdyż to właśnie one najczęściej decydują o sukcesie w negocjacjach i potrafią odsunąć na bok nawet kwestie merytoryczne. Luleå – miasto w północnej Szwecji, ośrodek administracyjny regionu Norrbotten, nad Zatoką Botnicką. Jest siedzibą gminy Luleå. Prawa miejskie uzyskało w 1621 roku.

  Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów – polska olimpiada przedmiotowa skierowana do uczniów gimnazjów, odpowiednik olimpiady informatycznej dla szkół ponadgimnazjalnych (gimnazjaliści mogą brać udział w olimpiadzie informatycznej, ale uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nie mogą brać udziału w olimpiadzie informatycznej gimnazjalistów). Zadania polegają na znalezieniu algorytmu rozwiązującego dany problem i zaimplementowaniu go w C, C++ lub Pascalu. Rozwiązania (kody źródłowe) oceniane są automatycznie, w skali od 0 do 100 punktów. Norrbotten (szw. Norrbottens län) – jeden z 21 szwedzkich regionów terytorialnych (län). Siedzibą władz regionu (residensstad) od 1856 jest Luleå.

  Port lotniczy Luleå (IATA: LLA, ICAO: ESPA) - port lotniczy położony 5 km na południowy-wschód od Luleå, w regionie Norrbotten, w Szwecji, w pobliżu miejscowości Kallax. Jest największym portem lotniczym północnej Szwecji i 5 w kraju. W 2009 obsłużył 954 579 pasażerów. Kosmologia (z gr. kósmos: porządek, wszechświat oraz lógos: słowo, nauka) jest to nauka, opierająca się mocno na filozofii, wiedzy i wierzeniach różnych ludów. Nie należy jej mylić z kosmogonią, dotyczącą powstania świata, mimo, iż mają one wiele punktów wspólnych (to, jak został stworzony świat, rzutuje na poglądy na jego temat i odwrotnie, mity o stworzeniu świata są uwarunkowane sposobem jego widzenia).

  Machinae Supremacy, czasami skracane do "MaSu", to zespół muzyczny z Luleå w Szwecji, który tworzy muzykę z różnych gatunków, od power metal po bitpop. Bengt Magnus Ingesson (ur. 18 lutego 1971 r. w Luleå) – szwedzki biegacz narciarski, srerbny medalista mistrzostw świata.

  IVIK (szw. Individuella programmets introduktionskurser för invandrare) – indywidualne programy przygotowawcze dla imigrantów w większości szwedzkich liceów (gymnasieskolor), mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych przed rozpoczęciem w nich nauki. Program obejmuje przygotowanie się w zakresie wiedzy i umiejętności na poziomie obowiązującym rocznik 9. w j. angielskim, j. szwedzkim i matematyce, a także wiedzy o Szwecji i jej kulturze.

  Negocjacje – dwustronny proces komunikowania się, którego celem jest osiągnięcie porozumienia, gdy przynajmniej jedna strona nie zgadza się z daną opinią lub z danym rozwiązaniem sytuacji. Negocjacje to sposób porozumienia się w celu rozwiązania konfliktu oraz dojścia do porozumienia obydwu stron, proces wzajemnego poszukiwania takiego rozwiązania, które satysfakcjonowałoby zaangażowane w konflikt strony.

  Dodano: 08.11.2010. 18:26  


  Najnowsze